ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Четирима поляци са убити при мълния в Татрите
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Четирима поляци са убити при мълния в Татрите
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Щото не ми се обади затова падат около Вас........................... Мани, извадили сте голям късмет.....Забравих да отбележа. Мисля , че не Ви е разстресло ток, най- вероятно това е ударна вълна на сгъстен въздуха при разряда на напрежението.
Пон Юли 28, 2014 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Re: новини на мълниеносна тематика Отговорете с цитат
tzezko написа:
Вчера по обед най- невинно си се движехме в група от 17 човека от Беклемето към Козя стена. Част от групата вървеше по билото, другите бяхме по подсичащата пътека. Виждайки, че времето се смръщва, се събрахме долу на пътеката и продължихме. Летният дъждец ни хвана с периферията си, а към Кърнаре и по дерето направо си плющеше. Малко преди Локвата, на около 15- 25 метра пред нас, леко в дясно падна мълния, трясна яко и усетих удар по главата и преминаване на ток през лявата ми страна, левия крак към земята. Като се осаферих, видях че четирима са паднали на земята, другите наклякахме, но по команда оставихме раниците и се спуснахме петдесетина метра надолу. Нямаше повече мълнии, дъждът спря и след малко изгря слънце, доказващо правилото "Който намокри, той и изсуши."На никой нищо му нямаше, четиримата не бяха усетили как са паднали, а повечето от другите ги беше поразтресъл ток като мен. Дали сме късметлии?


Моето мнение е, че това е изключителен късмет! Божа работа.
Вчера и в Родопите имаше силни гръмотевични бури, но на нас късмета ни проработи и минахме между капките.
Пон Юли 28, 2014 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Re: новини на мълниеносна тематика Отговорете с цитат
dido написа:
tzezko написа:
Вчера по обед най- невинно си се движехме в група от 17 човека от Беклемето към Козя стена. Част от групата вървеше по билото, другите бяхме по подсичащата пътека. Виждайки, че времето се смръщва, се събрахме долу на пътеката и продължихме. Летният дъждец ни хвана с периферията си, а към Кърнаре и по дерето направо си плющеше. Малко преди Локвата, на около 15- 25 метра пред нас, леко в дясно падна мълния, трясна яко и усетих удар по главата и преминаване на ток през лявата ми страна, левия крак към земята. Като се осаферих, видях че четирима са паднали на земята, другите наклякахме, но по команда оставихме раниците и се спуснахме петдесетина метра надолу. Нямаше повече мълнии, дъждът спря и след малко изгря слънце, доказващо правилото "Който намокри, той и изсуши."На никой нищо му нямаше, четиримата не бяха усетили как са паднали, а повечето от другите ги беше поразтресъл ток като мен. Дали сме късметлии?


Курбан си трябва Very Happy


И то внушителен!
Пон Юли 28, 2014 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
там си е обичайно да гърмят, някъде през 1995 само гъстата мъгла и мисълта "аз съм кръстен и това ми стига" ме спаси от повече неприятности. изживяването не е от най-семплите, имах чуството, че съм вътрее в барабан. има едни големи черни петна таме,.
п.п. най-злонамерено сани валяли мълнии на солищата в пирин, там дори и жена ми се...не изплаши, но респектира.
Пон Сеп 07, 2015 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
... и мисълта "аз съм кръстен и това ми стига" ме спаси от повече неприятности


Хич не разчитай на това! Very Happy
Спасила те е статистиката, така да се каже, както и мен през 1998-а. Но нали знаеш, че статистиката се крепи на теория на вероятностите, също както и тотото. Wink Така, че все някой ще спечели джакпота някога.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 08, 2015 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Kent написа:
... и мисълта "аз съм кръстен и това ми стига" ме спаси от повече неприятности


Хич не разчитай на това! Very Happy
Спасила те е статистиката, така да се каже, както и мен през 1998-а. Но нали знаеш, че статистиката се крепи на теория на вероятностите, също както и тотото. Wink Така, че все някой ще спечели джакпота някога.

Само че статистиката и теорията на вероятностите придобиват съвсев друг облик, ако се разгледат през теорията на относителността:
с думи прости: в долината на Илийна река от хиляди милиони години тежък камък виси страшно над пътя. Вероятността от гледна точка на камъка, да ми падне точно на главата, при условие, че там бих преминал веднъж в живота си и повече от нищожна... само че за мен, точно когато съм под него има точно две възможни положения - да ми падне или да не ми падне на главата - сиреч 50% - твърде висок процент на риска. Laughing
Вто Сеп 08, 2015 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
http://petel.bg/Belo-spasi-kitayka-ot-malniya__126049 Very Happy
Сря Сеп 09, 2015 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
...само че за мен, точно когато съм под него има точно две възможни положения - да ми падне или да не ми падне на главата - сиреч 50% - твърде висок процент на риска. Laughing


Това не е Теория на относителността. Това е женската логика. Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 09, 2015 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Женска логика Smile
Като не знаеш нещо, просто го отричаш Smile
Светкавиците се появяват и на привидно неочаквани места. Един път бяхме се скрили от буря под сравнително висока стена от пясъчник, над която има възвишение. Светкавица би се лепнала на върха на хълма, или поне някъде нагоре. Но светна долу, на 15 метра от 20 метровата стена. Добре че беше малка, бях на лодка и по-голяма щеше да среже пластмасовия корпус или да го пробие. Не бях виждал как изглежда такава чудесия отдолу - прилича на окръжност, някакъв неправилен многоъгълник. Оттогава не влизам в гръмотевични бури с моя лодка без добро заземяване. С чужда - само ако е безопасно за мен.
Причината за тази светкавица беше много силните завихряния на вятъра зад склона. Духаше до 20 - 25 м/с, предположенията ми са че въздуни течения с различна температура, влажност, посока и скорост са предизвикали наелектризирането.
Сря Сеп 09, 2015 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov