ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кое е Бегова капа?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Кое е Бегова капа?
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брей брей! За късо време много "приключения" са ти се насъбрали. Точно тоя момент с крави и кучища му най-мразя на летния Пирин. А това че са се наврели и на Беговишко (Кукленско) ез. не ме учудва. Тия крави са със сериозни катерачески способности. Вероятно са слезли откъм Башмандра. Там много ги има. По Голена пък търчат кравите и конете от Кельова мандра. Ама всяко зло за добро. Другия път няма да цепиш директно през клека, пък и си избегнал трясъците горе по билото. Ходене по Куклите в такова време не си е работа.
Като затръгваш следващия път може да ти пратя описания правени от мен за пътеводителя, че да ти е по-лесно.
Поздрави

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Сря Авг 19, 2009 9:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Авг 16, 2009 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Наистина не са местни хората, единия е от Пазарджик, а другия е от София. Работят при вас.

Вчера ще да е валяло, щото беше росно по земята и бая се измокрих. Като пристигнах на Яворов (21:30), вече беше отминало и в ниското се видеше звездно небе. За съжаление облака беше "кацнал" на билото и горе беше мазало.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Авг 16, 2009 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
Тези "свирки" и кучегони са нож с две остриета по думите на запознати с тази част.Както може да избяга скота или кучето надалеко от теб,така може и да го привлечешSmileТъйче преди да вземете такива атрибути добре проучете въпроса,за да не си навлечете някоя беля.Вече има доста малки газови пистолети,които освен газови патрони може да изстрелвати сигнални ракети.Интересно ми е дали такъв пистолет би имал приложение в планината срещу животни,а и недай си боже за сигнализация със сигналните ракети ако се изгуби човек из планината.Ако някой носи газов пистолет със себе си да сподели впечетления.
Извинявам се на автора,че се намесвам в темата му и страня от нея.Ако трябва модераторите могат да изтрият моя постинг или да отворят отделна тема за споделяне на опит за спряване с животни в планината.Мисля,че преди имаше такава тема,но отдавна не се е писало в нея.


По-Здрави и до срещи в планината.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Нед Авг 16, 2009 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Абе от крави не се паникьосвай, женските са кротки. Биковете са проблем понякога, дори и млади животни. Научи се да различаваш мъжките в стадото и дръж само тях под око.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Авг 16, 2009 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
koce



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 81

Мнение Отговорете с цитат
Това лято ходех до една местност където има манастир до едно едно изоставено село.Около манастира бе пълно с крави,а с кравите имаше и няколко бика с големи рога,срам не срам се върнах назад и ги заобиколих.Имаше една жена в групата която ме уверяваше,че ако ходим бавно и спокойно биковете няма да ни нападнат.Но тези уверения не ме успокоиха и предпочетох да си заобеколя.

_________________
Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост,
твойта прелест,
ах, те имат край.
Нед Авг 16, 2009 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shark



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
По долината на Беговишката река е бъкано с крави,биволи песове и тям подобен питомен дивеч.


Факт! Ето снимки от днес.

Тройка варди край пътя:


Кравите са окупирали пътеката:



Разрешено ли е парк Пирин да се ползва за обгрижване на домашен добитък?
Нед Авг 16, 2009 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Разрешено е за живините. Парка им дава разрешителни, за да поддържат пасищата. Има и стада по разни проекти също.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 17, 2009 8:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Разрешено е но само в една от парковите зони, мисля беше 3-та. Към нея спадат Спано поле и Башлийца примерно. За Беговица в района на Бегова капа не знам, но почти съм убеден, че не влиза в 3-та зона.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 17, 2009 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
nacho



Регистриран на: 25 Юли 2008
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
За конете нищо не казвате?! Миналата година в района на Горно Брезнешко езеро едно стадо 20-30 коня и трима мъжки демонстративно ни изгониха. А то там и една пръчка няма от къде да вземеш да се защитаваш. Capitulate
Пон Авг 17, 2009 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Разрешено е но само в една от парковите зони, мисля беше 3-та. Към нея спадат Спано поле и Башлийца примерно. За Беговица в района на Бегова капа не знам, но почти съм убеден, че не влиза в 3-та зона.


Май влиза и Беговица. Нали направиха пастирски заслон за целта.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Авг 18, 2009 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
jordy - единствено бялото куче с черната глава от снимката ти се приближи до нас, ама за да получи едно "лукче" и след това ни следва почти до Беговишки превал.... Laughing
От тези три кучета само голямото ми изглежда опасно....другите са миманс...Ние със съпругата честичко минаваме по този маршрут и почти винаги им даваме хляб или нещо, което ни е останало...
Сря Авг 19, 2009 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се, прав си! Снимката е на shark.... Oops
Сря Авг 19, 2009 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Май влиза и Беговица. Нали направиха пастирски заслон за целта.


Направих си зора да сканирам ония листовки, за които споменах преди време - виж тази тема - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1192.

Там се вижда, че от разклона на жълтата пътека към Беговишко езеро нагоре, е все зони 1б и 2а, т.е. кравите нямат работа в този район ... Не че те вдяват от зонирането Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 19, 2009 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov