ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Седем дни в Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Седем дни в Пирин
Автор Съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Седем дни в Пирин Отговорете с цитат
От доста години не ми се беше отдавало да изкарам цяла седмица на планина, при това без да включвам транспорта Wink. Съботно-неделните маратони с недоспиване, нервно блъскане по пътища Disgust и смазващи преходи вече не са ми достатъчни да се слея с планината.

То до последно не беше ясно, дали ще мога да се отделя (в случая изолирам) от служебните дела… но се получи, при това добре.

Тук е фото-разказът Случи се в последната седмица на август.




Последната промяна е направена от planinar на Сря Сеп 16, 2015 2:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 16, 2015 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Супер пътешествие си си направил със божествени изживяванияSmile Прекрасен фото разказ!Благодаря за удоволствието от него!

_________________
Всичко е възможно.
Сря Сеп 16, 2015 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo_fish



Регистриран на: 17 Окт 2009
Мнения: 4
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Браво всичко е много добре,само една забележка извинявай ,не ги показвайте снимките с тези козички още повече пък да давате информация къде се намират!Помагате на бракониерите,които и без това не спират.
Сря Сеп 16, 2015 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Браво! Супер пътешествие си си направил със божествени изживяванияSmile Прекрасен фото разказ!Благодаря за удоволствието от него!

Благодаря за хубавите думи. Радвам се, че споделяйки частица от преживяното съм успял ви доставя удоволствие.

gogo_fish написа:
Браво всичко е много добре,само една забележка извинявай ,не ги показвайте снимките с тези козички още повече пък да давате информация къде се намират!Помагате на бракониерите,които и без това не спират.

gogo_fish, споделям притеснението ви за бракониерите. Доста мислих, как да постъпя. Там, където е лесно достъпно, снимки не публикувах. Тези, които пуснах, смятам, че там бракониер няма да припари. А съм и сигурен, че и без моите снимки разбойниците знаят къде са козите.

Все пак, взимам си бележка и редактирах снимките, да не е толкова видно.

Полезно ще е да се включим тук
Пет Сеп 18, 2015 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Чудесен маршрут!

Я разкажи имаше ли проблеми в участъка Тодорово (Тодорова поляна) - Суватя. Предстои да го маркираме. Та да знаем къде и на какво да наблегнем. Гледам задръствания е имало.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Сеп 18, 2015 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Не съм аз критерий, щото навигирах с уреди. Въпреки това, Тодорово - Суватя успях 4 пъти да объркам пътеката. Явно не е трябвало да вдигам глава от приборите Blink. Искам да кажа знаех, че е зле маркировката и не съм и обръщал толкова внимание, но определено е зле по целия път и най-вече Тодорово - Суватя.

След Тодорово добре върви пътеката, но не за дълго. Още преди Мурата почва да се губи, а като навлезе в сечището, разклонява се на много места и съвсем се объркват нещата. Там аз, а и хората с които се засякох, държахме интуитивно хоризонтал и в един момент се оказах 100-200м над вярната пътека.

На самата поляна Суватя с чешмата, без уреди никак нямаше да открия вярната пътека. Там май и кол на поляната липсва. После има една подобна, пак трябва да се пресече надясно и там е трудно да се улучи.

Обърках се и след Ореляка, където от пътя трябва да се слезе при трафопоста. Три пъти минах край улея докато вдяна, че по него е пътеката.

От х.Пирин, след Демиркапийска река, докато излезеш на пътя, също има проблемни места.
Пет Сеп 18, 2015 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Седем дни в Пирин Отговорете с цитат
planinar написа:
От доста години не ми се беше отдавало да изкарам цяла седмица на планина,...
....
Е тва е завръщане! Punk

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Сеп 18, 2015 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Някои 7 години в Тибет....ние такива седем дни, ни е целта.
Сря Сеп 23, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Седем дни в Пирин Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Някои 7 години в Тибет...
Да-а, като го писах, не съм целял тази алюзия. След като публикувах темата забелязах, че заглавието ми напомня нещо… аха, Тибет ве!

Liubitel написа:
пътешествие с божествени изживявания Smile
Тъй де, Тибет Smile. Знаеш ли, чак сега схванах заигравката Чатнах!.
Мислех и аз да карам през Каменица, Яловарника и Зъба. Ама като застанах под тях, спомних си за твоите „божествени” изживявания и тежката ми раница… Благоразумно се насочих към по-маркирани пътеки.Capitulate

Koba написа:
Не случайно осъден престъпник е кмет на Банско.
Те това не го разбрах.

Koba написа:
Много интересен ефект се получава като прехвърлиш от снимка 99 на снимка 100.
Така е, получава се стерео Trampoline. Сега 3Д му казват.
Сря Сеп 30, 2015 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: Седем дни в Пирин Отговорете с цитат
Off Topic
Koba написа:
Ами съден е преди години за измама с цел присвояване на пари. Документна измама.Има съдебно споразумение и минава с глоба. Признава че е крал, чисто съдебно минало, *аз повече няма да правя така*, може и нещо да е бутнал под масата и затова се споразумява за по-лека присъда.
Ъ-ъ, е 'тва не може да е истина. Protest


Сря Сеп 30, 2015 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стига де, planinar, изживяванията си бяха божествениSmile Какво им е на Яловарника, Зъбът и Каменица? Щеше да ги минеш като стой че гледайSmile като прочетох от къде си започнал - убедена съм, че можеш. Е, Малка Каменица е друга работа, но ти щеше да я качваш, а не да я слизаш. Пък и аз не съм критерий. Например аз по Кончето не мога да мина...все още, но имам намерение да се кача и да сляза от Малка Каменица следващата година живот и здраве. Сигурна съм, че другаде ще видя зор, но няма да е на същото мястоSmile))) Така ми се получава с Петлите, със СИ ръб на Мальовица, не знам защоSmile)))
ПС. Заглавието си е много хубаво, и асоциацията същоSmile То 7 дни на Пирин си е 7 г. безвремие=нирвана=ТибетSmile

_________________
Всичко е възможно.
Сря Сеп 30, 2015 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за смелия и красив преход. Раницата е била прекалено тежка. Каквото може да се остави, се оставя. Подготовката за среща с божественото е неотменима. Страхът от Високото малко по малко се култивира. Трудно е без другар в най-северните върхове на Пирин, където и водата е кът. Минах го този стремителен преход в средата на юли. Времето бе чудесно, иначе жандармите преди Албутин са изпитание. За таково дълго пътешествие, за да се отпочива през нощта, човек трябва да се срасне с някакво чувалче, да не усеща неравности, нощния режещ вятър, напоителната роса, страховете среднощни, забъркващата мъгла. Страхотни снимки, страхотни. Тръгвай пак и пак – Даутово езеро – Албутин, Суходолите, Вихрен – Мурат – Дончови караули- Бъндеришки чукар барабар с чуките, Зъбът – Яловарника – Каменица, Джано- Хамбарташ. Тевно езеро да не се прескача – никога. Дордето има сила някаква и ангели над теб да разгръщат с крилата си Времето.
Сря Сеп 30, 2015 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov