ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръчайте някакви ниски обувки

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Препоръчайте някакви ниски обувки
Автор Съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Препоръчайте някакви ниски обувки Отговорете с цитат
Значии, ето каква е проблемацията.

Трябват ми някакви обувки. Важното е да са удобни и здрави. Доста се чудих дали високи или ниски, но мисля, че ми трябват ниски. Високите са прекалено тежки и запарващи, а и ми трябват главно за ходене, а не за качване по камънаци. Освен това ще вървя и в топло време с тях. Но пък е хубаво да имат мембрана. За твърдостта на подметката не знам, ще ходя с около 20 кг раница, та може би не е добре да е прекалено мека, знам ли.

В екипировка и в стената не виждам нищо което да ми върши някаква работа, по други магазини не съм обикалял все още.
Пет Авг 07, 2009 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
първо-има високи обувки които не запарват(повечето производители са се погрижили за този проблем отдавна)
второ-кой ти каза че високите обувки са само за камъкяци?
и трето-с високи трисезонни обувки с един коршум убиваш 2 заека, тъй като с тях и мокро да е, и топло да е пак ти е комфортно.
разбира се ако имаш излишни пари е добре да си вземеш ниски, а когато ти затрябват високи, да си вземеш и такива. но на днешно време едва ли някой има излишни пари Smile
ето разгледай тези:
http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8/%D0%9D%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8/View-all-products.html

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Пет Авг 07, 2009 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
5.10 са много здрави обувки за дълги преходи.

Ето линка :
http://www.fiveten.com/

Отскоро ги има в Ред Рок. Можеш да си ги поръчаш и то чужбина /американски са/.

По-здрави..и до-скитане... Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Авг 07, 2009 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bushy_7 - всички обувки запарват, независимо ниски или високи, пък макар и малко. Високите обувки не са подходящи за дълго ходене по равен терен, защото представляват допълнително усилие при сгъване/разгъване на крака в глезена, а защитата му при такива ситуации не е особено нужна според мен. Освен това, опитай да прекарваш цял ден във високи обурки при температура 30 градуса и виж дали е комфортно. Те просто си топлят, това каквато и технология да измислят няма как да го променят производителите. На мен ми трябват обувки, които ще нося всеки ден по цял ден изминавайки понякога доста дълги разстояния. Два чифта не мога да нося. Максимум едни сандали допълнително ще мога да нося.

Никси мерси, тия имат готини модели като гледам. А и редрок ги бях съвсем забравил, май имат читави неща.
Нед Авг 09, 2009 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
itilien написа:
bushy_7 - всички обувки запарват, независимо ниски или високи, пък макар и малко. Високите обувки не са подходящи за дълго ходене по равен терен, защото представляват допълнително усилие при сгъване/разгъване на крака в глезена, а защитата му при такива ситуации не е особено нужна според мен. Освен това, опитай да прекарваш цял ден във високи обурки при температура 30 градуса и виж дали е комфортно. Те просто си топлят, това каквато и технология да измислят няма как да го променят производителите. На мен ми трябват обувки, които ще нося всеки ден по цял ден изминавайки понякога доста дълги разстояния. Два чифта не мога да нося. Максимум едни сандали допълнително ще мога да нося.

Никси мерси, тия имат готини модели като гледам. А и редрок ги бях съвсем забравил, май имат читави неща.


прекарах не един а цели 11 дена във литоските ми и нямам оплаквания!че запарват затарват си малко но предпочитам това пред излишно изхарчени пари.преходите ми бяха по цял ден (не само по чукари а и по равни пътища, дори и асфалт)и точно за това да не нося допълнителни обуща смятам че високите стават за всякакви цели!

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Нед Авг 09, 2009 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз не говоря за 11, дори не и за 111 дни Smile Ако имаш на всеки 100 дена по 10 дена в планински терен, дали си струва да си вариш краката в останалите 90 дни ? А гъбичките които можеш да завъдиш ? Пък и не смятам, че в планината е абсолютно задължително да се ходи с високи обувки.
Нед Авг 09, 2009 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз мерих половинките на 5.10 - невероятно комфортни са и да ти кажа ако имах излишни 185 лв. бих си взел за в града - материята на подметката е специална и няма хлъзгане никъде.

Иначе вчера се върнах от 10 дни в Родопите и да ти кажа въпреки, че бях с високи трисезонни обувки ми се налагаше два пъти на ден да се събувам, за да си чистя боклуци от чорапите и обувките Rolling Eyes Просто там има много обрасли пътеки, вкл. и двуметрова папрат, а ако са ти само за ходене по черни пътища и камъняк (едър, без тревички и малки предмети дето да ти се завират в обувката), аз лично не бих се замислил за тези:

5.10 Camp Four - имат и висока версия, ама ниските поне на мен бяха по-удобниSmile

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Пон Авг 10, 2009 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6389

Мнение Отговорете с цитат
Чичка написа:
... ми се налагаше два пъти на ден да се събувам, за да си чистя боклуци от чорапите и обувките Rolling Eyes Просто там има много обрасли пътеки, вкл. и двуметрова папрат, а ако са ти само за ходене по черни пътища и камъняк (едър, без тревички и малки предмети дето да ти се завират в обувката) ...


Ако ходиш с дълги планинарски гащи няма да имаш такива проблеми

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 10, 2009 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

Съб Авг 15, 2009 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Hодих в ред рок, мерих общо три обувки - 5.10 Camp Four,

ето тия:
http://redrockbg.com/product.php?id=341

и тия трезета:
http://redrockbg.com/product.php?id=350

От трите най-удобни бяха Camp Four, ама не просто удобни, а супер удобни.
Другите 5:10 също бяха удобни, но мъничко по-малко.

Хубавото на трезетата беше че е от цяла кожа и има мембрана. Но някакси не ми стояха толкова удобно, подметката е твърда, а височината оказва известо съпротивление при свиване на крака. Също така се усеща и сгъването на кожата.

Стоях по много време с тях, може би по половин час и се чудих много кое да избера - по-водозащитените трезета, или по-удобните камп фор. Ще мина през много климати, но почти през цялото време ще е лято и няма да има студено време, макар, че ще има мокро. Предвид и това, че рядко ще вървя по някакви технични терени, и ще мъкна много тежка раница, в крайна сметка предпочетох комфорта. Дано само да се окажат дълготрайни и да съхнат бързо Smile[/url]
Съб Авг 15, 2009 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вземи си едни сандалки. Като вали обувките в найлонка и в раницата...

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Авг 17, 2009 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Чичка



Регистриран на: 22 Юли 2009
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе мисля, че не си сгрешил с 5.10....все пак ако ти остане време после споделиSmile


@Дидо, така правих пъривте два дни, ама да ме пита човек що тръгнах по къси гащи после....поне така се имунизирах против ревматизъм с тая коприва, че няма да имам грижи Bleh

_________________
Усмивката е подписа на Господ, удостоверяващ връзката ни с божественото!
Вто Авг 18, 2009 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Честито за 5.10 обувките..

Аз имам Камп Фор, ама ниския модел. И с тях ходих из Мароко и Испания; т.е сменях ги с високите обувки. Доста качествени и комфортни са. Дано издържат достатъчно...Smile

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Авг 20, 2009 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
@Дидо, така правих пъривте два дни, ама да ме пита човек що тръгнах по къси гащи после....поне така се имунизирах против ревматизъм с тая коприва, че няма да имам грижи Bleh


Аз пък почти винаги съм с къси гащи. Или ако съм с клина, съм го навил до колената...Wink
Така се каляват краката. Откъде ли не съм минавал по къси гаща - клек, коприви, храсти разни, трънки, глогинки и т.н

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Авг 20, 2009 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov