ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Заслон Кончето

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Заслон Кончето
Автор Съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Заслон Кончето Отговорете с цитат
Здравейте всички.
Следя форума от около два месеца, вече и понаучих някои неща, благодарение на подробните пътеписи, придружени с много добри снимки.
Искам да запитам следното:
Възнамерявам да прекарам една нощ на заслон Кончето. Питането ми е - ако заслона се окаже пълен и няма място, възможно ли е около заслона да се опъне палатка за една нощувка?

Август месец не успях да стигна до заслона, тъй като не си разчетох добре времето на тръгване, а и времето се прецака.
Вто Сеп 29, 2015 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Заслон Кончето Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
Искам да запитам следното:
Възнамерявам да прекарам една нощ на заслон Кончето. Питането ми е - ако заслона се окаже пълен и няма място, възможно ли е около заслона да се опъне палатка за една нощувка?

Възможно е, но би изисквало усилия за подравняване на каменна площадка, върху която в зависимост от палатката, постелката и чувала може и да не е много приятно да се спи. При наличие на силен вятър укрепването на палатката би могло да е проблем. При благоприятни атмосферни условия би било по-добре при нужда да се чувалува на открито, което освен това не е и забранено.
Вто Сеп 29, 2015 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
20 метра над заслона посока Баюви дупки има 1 или 2 гнезда, подравнени като за чувалуване или малка палатка. Спал съм там няколко пъти, екстра са.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 29, 2015 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1937

Мнение Отговорете с цитат
Около заслона е минирано Rolling Eyes ходи се по всякаква нужда в близките оградени дупки. Даже лятото, е голям ветрилник и студ - маса хора се отказват посред нощ и се тъпчат в заслона . Сега няма толкова народ вече, прави впечатление лятото, че много са чужденци - поне докато спях в него , повечето случвах на чехи, евреи и др.


Последната промяна е направена от аngel на Вто Сеп 29, 2015 11:18 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 29, 2015 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Около заслона е минирано Rolling Eyes ходи се по всякаква нужда в тия дупки.

Моя опит е точно същия...
Вто Сеп 29, 2015 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите!
Мисля да се пробвам този уикенд - 03-04.10 - засега уж обещават хубаво време...
Вто Сеп 29, 2015 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1937

Мнение Отговорете с цитат
Кристални дни ще се отворят . Голяма работа ще е, ако можеш качи някоя снимка. В заслона няма много хора вече, октомври. Има и още един заслон - в Казана под Вихрен.
Вто Сеп 29, 2015 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да знам го този на Казана, минах покрай него през август.
Ще кача снимки разбира се.
Вто Сеп 29, 2015 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chukov



Регистриран на: 18 Юли 2013
Мнения: 37

Мнение Отговорете с цитат
Smile Бяхме 15 души на заслона
Нед Окт 04, 2015 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1937

Мнение Отговорете с цитат
Станали сте си много близки Laughing
Нед Окт 04, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chukov



Регистриран на: 18 Юли 2013
Мнения: 37

Мнение Отговорете с цитат
Абе не беше зле. Сутринта в бързината щракнахме и по някое и друго кадро да не сме капо

http://colorspot.net/samples/koncheto.jpg
Пон Окт 05, 2015 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Минах го най-после това Конче и то два пъти Smile
Малко детайли, за който не е ходил и има желание.
Тръгнах в 10.30 сутринта от хижа Бъндерица - посока Казана под Вихрен и после Премката. В началото на пътеката има табела, на която пише - Премката 2 часа! Лично за мен това е упражнение невъзможно, дори да ходя без да спирам. Баира на места е покъртителен.
Към 12.00 успях да стигна до заслон Казана, където спрях за 30 мин почивка и ядене. Заслона е в добро състояние, има оставен различни неща от първа необходимост ако някои закъса.
От там реших вместо да катеря до Премката, да спестя малко като тръгна по немаркираната пътека за Кутело, която започва над заслона. Има нещо като пътека, но е трудно различима и ако не са пирамидките на места, човек лесно би я загубил. Наклона е голям и ми взе здравето. Но е по-лесно за катерене отколкото Премката - Кутело, пнеже терена е стабилен и не се хлъзга. Към 15.00 бях на Кутело и се приготвих да атакувам така мечтаното Конче.
Слизането от Кутело 2 към Кончето, където е прочутия знак и началото на въжето е стръмничко и трябва да се внимава. Иначе като цяло, преминаването по карстовия ръб не е толкова опасно. Въжето на места помага, на места пречи - зависи как подходи човек. Лично на мен ми пречеше, тъй като като се налагаше да се провирам под него, раницата ми се закачаше за въжето и ставаше неприятно.
Със всичките спирания за снимки и мотаене ми отне 3 часа да стигна заслона.
Заслон Кончето също е в добро състояние, може да побере до 6 човека без да става навалица. Ние обаче бяхме 15 Smile
Реших да опъна палатката отвън, показаха ми едно заравнено място малко за заслона, оградено с ниска каменна стена, която доста ме запази от вятъра.
През нощта си беше доста студено и почти не съм спал. Грешката ми беше, че тръгнах с летен чувала - ама нищо - то така човек се учи.
В 6 сутринта тръгнах обратно през Коня и подсякох Кутело 2 през пътеката в дясно от него, която извежда директно на Премката. Половината пътека е с въже. Бях чел. че е много опасна, но на мен ми се видя лесна за преминаване. Може би ако е мокро и хлъзгаво е опасно - незнам. На Премката вече се отказах да качвам Вихрен понеже ми остана около половин литър вода, а и не бях спал добре - с две думи, щеше да бъде пресилване.
От Премката през Казаните и обратно по пътя за Бъндерица успях да сляза за около 4 часа без бързане, със стопове за малини на места Smile

Като цяло си прекарах идеално, като изключим студената нощ. Успях да уцеля невероятно време, което според мен рядко се случва там.
Ето и малко снимки:

https://www.facebook.com/mihail.vodenicharski/media_set?set=a.10204812231254479.1073741856.1499388259&type=3
Пон Окт 05, 2015 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chukov



Регистриран на: 18 Юли 2013
Мнения: 37

Мнение Отговорете с цитат
И към 10 пихме кафе под премката Smile
Пон Окт 05, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
chukov написа:
И към 10 пихме кафе под премката Smile


Тъй тъй Smile Ама това са приятни подробности!

Снимката ти е страхотна!!!
Пон Окт 05, 2015 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Vodenicharskim написа:
подсякох Кутело 2 през пътеката в дясно от него, която извежда директно на Премката. Половината пътека е с въже. Бях чел. че е много опасна, но на мен ми се видя лесна за преминаване. Може би ако е мокро и хлъзгаво е опасно - незнам.
До преди няколко седмици въже нямаше и си беше опасна пътеката.
Пон Окт 05, 2015 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov