ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лечение на травми
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Лечение на травми
Автор Съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Лечение на травми Отговорете с цитат
Нека на никому не се налага да търси лекари и лекове за травми получени при преходи в Планината, ала все пак е хубаво човек да знае като се контузи къде да потърси адекватно лечение. Лично аз съм изключително доволен от следните лекари и терапевти:


- д-р Иван Толеков -хирург от МОБАЛ "Ст.Черкезов" -В.Търново. Човекът прави чудеса при контузии на пръсти, крака, ръце и др.

- кинези терапевт Димитрина Сивкова от Фина Стайл -София.

- д-р Ангел Лозанов - лекар на Националния Отбор по Лека Атлетика. Медицински Център Паула Финес-София, кв.Овча Купел 2, блок 22
Вто Окт 06, 2015 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Лечение на травми Отговорете с цитат
krasy написа:
...
- д-р Ангел Лозанов - лекар на Националния Отбор по Лека Атлетика. Медицински Център Паула Финес-София, кв.Овча Купел 2, блок 22
Я, това е само на около 2 километра от мен. Ще го имам предвид. Трябва ли някакво предварително записване?
Вто Окт 06, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Тая идея ми се върти от доста време в главата, понеже преди 1година направих "целулит на други части от крайниците" и мноого трудно попаднах на правилния лекар. Та днес говорих с едни отговорни люде от форума и решихме да дадем начало на тази тема.
Д-р Иван Толеков е помогнал на доста много хора и е добре известен във В.Търново и региона.
Няма да крия факта, че благодарание на него отново мога да се катеря по Планините...

Димитрина Сивкова е добре известна сред спортистите в София, които са имали мускулни травми. Беше част от Екипа на Кирил Николов- Дизела по време на поставяне на рекорда Ком-Емине 2015г.

http://www.finastyle.com/service/102/dimitrina-hristova-upravitel.html

Д-р Ангел Лозанов приема след предварително записване, понеже не е постоянно в Медицински Център Паула Финес.
Вто Окт 06, 2015 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Д-Р АНГЕЛ ЛОЗАНОВ
Спортна медицина, лекар на Националния отбор по лека атлетика
МЦ Паула финес, ж.к. "Овча Купел" 2, бл. 22
тел.0887 942 034

Приема от понеделник до сряда
10.00-12.00ч и 16.00-18.00ч

25лв -прегледа
Чет Окт 08, 2015 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Д-р Роберт Халваджиян -специалист по ортопедия и травматология.
Изключителен професионалист и човек от МБАЛ„АВИС–МЕДИКА” Плевен.

https://www.youtube.com/watch?v=POqA-3rFbcY
https://www.youtube.com/watch?v=bf4ypxD0ZPc
Нед Окт 25, 2015 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Бих искал да препоръчам на всички запалени скиори и планинари, да използват при мускулна преумора швейцарския Perskindol Active Gel.

Гелът се прилага на всякъде по тялото и е изключително подходящ за употреба при мускулна преумора и спортни травми.
Подпомага възстановителния процес след спортни травми и силна физическа дейност.
Пон Яну 14, 2019 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Perskindol Active Gel в комбинация с противовъзпалителни таблетки Мовалис, след 10дни имат положителен ефект Very Happy

Мовалис съдържа активното вещество мелоксикам и се използва за намаляване на възпалението и болката в ставите и мускулите.

Препоръчам ги на всички скиори и планинари, при мускулна преумора.
Пон Фев 11, 2019 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Този Мовалис страшен бе! Буквално.

https://apteka.framar.bg/13002119/%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-7-5-%D0%BC%D0%B3-20

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Фев 13, 2019 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
На мен не ми помогна за отока на глезена, ама явно не е в него проблема ( мовалиса). Пак искат да го режат, костта е заздравяла чудесно, ама седи грозно като чоканче... Не че съм суетен, ама боли понякога остро. Доктора каза че е месно образувание, и може да се моделира с операция. Ще ми е третата. Та някой да препоръча травматолог за чупен глезен с извадени импланти. Да пробвам с второ мнение ли...?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Фев 13, 2019 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1931

Мнение Отговорете с цитат
Мовалис не знам, но Мелбек форт, https://apteka.framar.bg/30002150/%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BA-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-15-%D0%BC%D0%B3-30 като започна да получавам възпаление на ставите, или наведнъж 2-3 стави от старо измръзване като започнат да ми се подуват, само 1/2 хапче веднага обръща процеса и на следващия ден втора 1/2 хапче и отшумява. Само 1 хапче общо, не повече . Като гледам активното вещество е като на Мовалис - Мелоксикам/Меюхюат

Мазила според медицински специалисти с които съм говорил имат нищожно или никакво оздравяващо влияние , ако въобще имат такова, върху каквото и да е. Те си остават отвън, а процеса е вътре, само рекламите им са много.

Това ми помогна за профилактика на стари, износени стави :

Глюкозамин, Хрондоитин, МСМ :


Рибено масло :


Изписани от производителя , са два-до три пъти по-евтини отколкото в България . Но се плаща мито, идват от Щатите.И отново си в играта !

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Фев 13, 2019 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой нещо е мръднал или изкълчил, бих препоръчал Савка Чергеланова от В.Търново на ул.Зеленка. Ако я няма там, може да я намерите в Златарица.
Докато чаках смирено да ми намести кръста, внесоха при нея жена в одяло и след това същата жена излезе на собствен ход...
Сря Апр 03, 2019 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
.... Мазила според медицински специалисти с които съм говорил имат нищожно или никакво оздравяващо влияние , ако въобще имат такова, върху каквото и да е. Те си остават отвън, а процеса е вътре, само рекламите им са много.


Я цитирай имена на "специалистите", с които си говорил, или, ако, както предполагам, премълчиш имената им, - тегли им една майна от мен! Wink
Сря Апр 03, 2019 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
При моето последно каране на Боровец, след падане на Маркуджик 2 -изкълчих дясна ръка, не можех да я вдигам...
По препоръки от моя близка, потърсих помощ при г-жа Емилия Георгиева в с.Марикостиново.

Дясната ми ръка е отново здрава. Сърдечно Благодаря на Емилия!


Това са нейните телефони за предварително записване
0877 080 035
0898 258 084
0884 285 577

Бъдете Здрави!
Чет Мар 10, 2022 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Една от многото статии за жената с вълшебни ръце и златно сърце

https://www.jenatadnes.com/po-zdravi/emiliya-georgieva-jenata-s-valshebni-ratse-i-zlatno-sartse/
Чет Мар 10, 2022 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Бихте ли споделили какви медикаменти сте ползвали при изкълчване на ръката?
Тази Емилия от с.Марикостиново използвали някакви мазила при наместването?
Пет Мар 11, 2022 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov