ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
Evlampi



Регистриран на: 29 Апр 2013
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка взех Scarpa Kinesis GTX.
Вчера ги тествах за първи път с един 10 часов преход - много стабилни, много удобни - цял ден ходене - нито пришка! Smile С предишните ми, добре разтъпкани обувки, на същия горе долу маршрут, накрая на деня бях като любител нестинар... Та за сега впечатленията ми са отлични, дано се задържат такива поне няколко години Smile
Нед Юни 15, 2014 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tinaki



Регистриран на: 12 Окт 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Приятели!
Не съм планинар или нещо от сорта, но търся качествени обувки зимни обувки до 250 лв
Харесах си едни:
GriSport Dakar
HIGH COLORADO CANADA/url]
Какво ще кажете за тези?

П.С. Работата ми е такава че зимата съм доста на вън в снега и искам просто краката да са ми сухи и топли, това е всичко надявам се да ме насичите към какво да си взема.

Поздрави

Чет Окт 15, 2015 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Tinaki написа:
Здравейте Приятели!
Не съм планинар или нещо от сорта, но търся качествени обувки зимни обувки до 250 лв
Харесах си едни:
GriSport Dakar
HIGH COLORADO CANADA/url]
Какво ще кажете за тези?

П.С. Работата ми е такава че зимата съм доста на вън в снега и искам просто краката да са ми сухи и топли, това е всичко надявам се да ме насичите към какво да си взема.

Поздрави
Приоритетно се движите или стоите на едно място?
В първия случай туристически обувки, във втория градски зимни с най-дебелата подплата и подметка. И в двата случая високи, разбира се.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 15, 2015 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tinaki



Регистриран на: 12 Окт 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Tinaki написа:
Здравейте Приятели!
Не съм планинар или нещо от сорта, но търся качествени обувки зимни обувки до 250 лв
Харесах си едни:
GriSport Dakar
HIGH COLORADO CANADA/url]
Какво ще кажете за тези?

П.С. Работата ми е такава че зимата съм доста на вън в снега и искам просто краката да са ми сухи и топли, това е всичко надявам се да ме насичите към какво да си взема.

Поздрави
Приоритетно се движите или стоите на едно място?
В първия случай туристически обувки, във втория градски зимни с най-дебелата подплата и подметка. И в двата случая високи, разбира се.


Емиии на тоз въпрос ми е трудно да отговора, понякога цел ден движение нагоре надолу, понякога не, но зимата съм в сняг яко( Всеки ден чистене на автокъща ,коли , двор на сервиз ) бях си поръчвал едни адидан( къси зимни ) нищо не става от тях, после Дънлуп от англия пак същата, работа , честно казано цял ден гледам по Онлайн магазини и се чуда какво да си поръчам( Днеска се спрях на Salomon Snowcat но в българия не мога да си намеря моя номер 46 .......
Пет Окт 16, 2015 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Взимайте ги тези от връзката.
С този голям крак - каквото намерите. Добре е да е поне половин номер по-голяма обувката.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Окт 16, 2015 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След много четене, умуване и смятане, мисля утре да се хвърля на тези:

https://www.extreme-bg.com/zimni-obuvki-nepal-bejge-alpina
Пет Окт 16, 2015 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iter



Регистриран на: 05 Юни 2014
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Ристо, в какъв смисъл е по-добре да е с половин номер по-голяма обувката. По-голяма от кой размер? Който се носи регулярно в града? Или принципно да ти е голяма?
Съб Окт 17, 2015 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Iter написа:
Ристо, в какъв смисъл е по-добре да е с половин номер по-голяма обувката. По-голяма от кой размер? Който се носи регулярно в града? Или принципно да ти е голяма?
Off Topic
Принципно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Окт 18, 2015 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff беше написал някъде нещо за Скарпа Асент :
www.scarpa.com/resources//images/TechAscentGtx.png
но не мога да го намеря.
За нормално ходене, ще си оставя универсални обувки за ходене. За по-трудни и технични терени за лятото мисля да се насоча към нов модел на Скарпа
:
или това:

което дебнех да го намалят в Спорт депо още от 265 лв защото беше в яркожълто , но е свършило. Някой дали ги е пробвал? В България може и да не се намерят, но зимата мисля да следя дали ще пуснат в някой сайт с намаление, като летни.
И двата са с гортекс и ЕВА - подметка, леки около 1100 грама, с лепкав Вибрам за скали.
Пон Окт 19, 2015 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
В Спорт депо имат Ла спортивата в жълто, грешна информация дадоха по телефона, намалена е на 265 лв, но си е в яркожълто. Не е чак толкова лошо колкото изглежда на сайта, там е компютърно-жълто, но все пак.....няма да ме върнат от 4-ти км, че е наблизо Laughing Пробвах я , обувката е странна и нелоша, Вибрама няма много грайфер отдолу но вярно е лепкав както го пишат в книгата. Външно е от велур , за вода ще поема, колкото й се подаде. Но 46 номер който нося , тук ми е малък, усещам пръстите даже и с тънки чорапи, ще стане на този който нормални обувки носи №44. Имат само този размер. Ако я намалят 50 % както правят нещо като залежи, ще стане 159 лв - заслужава си, за който търси такъв тип обувки, даже и жълта. Китайска е, което не е лошо, от китайско поне аз не съм чул някой да е драстично недоволен.
Вто Окт 20, 2015 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kmeta91



Регистриран на: 26 Дек 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Аз си купих въпросната Ла спортива в жълто, от Спорт депо за 255лв, като засега съм доста доволен, удобна е и на скали има добро сцеление, а гумения борд я пази от скъсване. Като негативи мога да посоча, че в по-топло време доста спарва което е нормално донякъде, а по- сериозния, е че на суха трева се пързаля адски много. Кожата си пие доволно вода, но не пуска, макар и при доста продължително носене. Препоръчвам я!
Сря Окт 21, 2015 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plan!na



Регистриран на: 27 Фев 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм фен на "Alpina". Последните, които си взех: http://mikmagazin.com/obuvki-cat151.html/damski-obuvki-cat164.html/obuvki-zimni-turisticheski-cristalo-lady-view22776.html

Успех!
Вто Фев 27, 2018 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То и аз съм им фен - последните десет години само с Алпина ходя, ама скоро погледнах на страницата на Екстрийм спорт и се хванах за главата - цените така са отскокнали нагоре, сякаш са тръгнали за Вихрен.....
Добре, че миналата година купих три чифта......
Вто Фев 27, 2018 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Tinaki написа:
Ристо Туристо написа:
Tinaki написа:
Здравейте Приятели!
Не съм планинар или нещо от сорта, но търся качествени обувки зимни обувки до 250 лв
Харесах си едни:
GriSport Dakar
HIGH COLORADO CANADA/url]
Какво ще кажете за тези?

П.С. Работата ми е такава че зимата съм доста на вън в снега и искам просто краката да са ми сухи и топли, това е всичко надявам се да ме насичите към какво да си взема.

Поздрави
Приоритетно се движите или стоите на едно място?
В първия случай туристически обувки, във втория градски зимни с най-дебелата подплата и подметка. И в двата случая високи, разбира се.


Емиии на тоз въпрос ми е трудно да отговора, понякога цел ден движение нагоре надолу, понякога не, но зимата съм в сняг яко( Всеки ден чистене на автокъща ,коли , двор на сервиз ) бях си поръчвал едни адидан( къси зимни ) нищо не става от тях, после Дънлуп от англия пак същата, работа , честно казано цял ден гледам по Онлайн магазини и се чуда какво да си поръчам( Днеска се спрях на Salomon Snowcat но в българия не мога да си намеря моя номер 46 .......



https://www.sportdepot.bg/bg/product/grisport_obuvki_dakar_v_91_gritex-N_626-BROWN-c2V4PTImZGl2aXNpb25JZD03NyZjYXRlZ29yeUlkPTUyJmxpc3RUeXBlPWNhdGVnb3J5.html

Тези взех и ги пробвах уикенда.За два дни по 4 часа ходене в снега краката ми бяха сухи.Удобни са и се пързалят по-малко от вибрамовия Бестард брейторн про.Препоръчвам.
Вто Фев 27, 2018 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Отзиви за тези обувки, ако някой е ползвал вече такива? - Zamberlan Quazar GTX , https://en.zamberlan.com/product/4751401/982-quazar-gtx-r-hiking-boots-grey-acid-green . Най-вече водоустойчивост, и евентуално как се държи при много топло - лятото.

И за да не пускам нов пост - също и за La sportiva, модел TRANGO TRK GTX MOUNTAINEERING? - https://www.lasportiva.com/en/trango-trk-gtx?options=26336 . Този модел е от няколко години и в БГ.
Вто Авг 07, 2018 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Следваща
Страница 17 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov