ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
eTrex 10
0%
 0%  [ 0 ]
eTrex 20
42%
 42%  [ 12 ]
eTrex 30
57%
 57%  [ 16 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vlsp написа:
Уреда не иска да се ресетне колкото и пъти да пробвам. Не стига до съобщение "Do you really want to erase all user data", а си зарежда основното меню.

Тук има едно видео за това как става ресетването: https://www.youtube.com/watch?v=RN0Y8OWj18I (не ми се е налагало да го правя, тъй че нямам личен опит).

За фърмуера не мисля че е много вероятно той да е причината (снощи пробвах и с най-последния 4.30, ползвал съм и много от предишните, с никой от тях не съм имал такъв проблем).
Сря Юли 22, 2015 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Гледах видеото, но резултатът не е същия както там. Мерси все пак. Ще гледам да не излизам от трака Wink
Сря Юли 22, 2015 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Последен ъпдейт-успях да го ресетна и в момента вече е както трябва.
Сря Юли 22, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlsp



Регистриран на: 08 Сеп 2014
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Някой знае ли как би могло да се запазват тракове на SD картата на etrex30? По подразбиране се запазват във вътрешната памет?
Чет Авг 06, 2015 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ако идеологията е същата както на 62/64 серията - автоматичното архивиране става само във вътрешната памет. Бях писал това в темата за 64 - недостатък от моя гледна точка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 06, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ако идеологията е същата както на 62/64 серията - автоматичното архивиране става само във вътрешната памет. Бях писал това в темата за 64 - недостатък от моя гледна точка.

Същата е идеологията -- гарминска. Все пак, ако човек възпроизведе файловата структура от вътрешната памет на уреда на microSD картата, тогава тракове записани в \Garmin\GPX\ и Garmin\GPX\Archive на microSD картата биха били достъпни за четене от уреда по същия начин както тези в съответните папки от вътрешната памет. Общо взето логиката на идеологията е че уреда сам по себе си може само да чете, но не и да пише върху microSD картата, освен когато е вързан в USB режим към компютър.
Чет Авг 06, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение За eTrex 30x Отговорете с цитат
Предварително се извинявам (най-вече за първия въпрос), ама да попитам все пак:

1. Като реших да поставя обратно капака на батериите, капака се поставя под напрежение-нормално ли е?
(По-подробно-значи поставям капака първо в долната му част, после притискайки го в средата го затварям чрез D-пръстена. Обаче, като погледна капака в горната му част, се вижда че е едва забележимо изпъкнал. Ако го притисна точно в тази част има леко пружиниране-т.е. затворен е под напрежение)

2. Уредът е с 3,7 GB вградена памет-нужно ли е да купувам допълнителна памет?

2а. Ако все пак се наложи да купя допълнителна памет, коя е най-подходяща за eTrex 30x?

Много се надявам да помогне някой, който ползва или е наясно с въпросния модел!
Чет Окт 29, 2015 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Планинец.
1. Не мога да отговоря с точност на въпроса ти, понеже с описание тези неща не се вършат. Преди да завъртиш D-пръстена обикновено има луфт от 1-2 милиметра. След като го завъртиш, той прибира капака. Възможно е да остане луфт от части от милиметър. Ако при теб е така, значи всичко е наред.
2. Дали ще си купиш допълнителна SD карта е той избор. Уредчето със сигурност работи с SD карти до 16 GB. От Гармин не гарантират, но някои хора го ползват с 32 GB карта без проблем (например Ведрин от нашия форум). Аз го ползвам с карта Kingston 16 GB и не съм имал никакви проблеми.
Всичко това се отнася за eTrex 30, но не мисля,че има разлики между него и eTrex 30x в това отношение.

Поздрави!
Чет Окт 29, 2015 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
netman220 написа:
Здравей, Планинец.
1. Не мога да отговоря с точност на въпроса ти, понеже с описание тези неща не се вършат. Преди да завъртиш D-пръстена обикновено има луфт от 1-2 милиметра. След като го завъртиш, той прибира капака. Възможно е да остане луфт от части от милиметър. Ако при теб е така, значи всичко е наред.
2. Дали ще си купиш допълнителна SD карта е той избор. Уредчето със сигурност работи с SD карти до 16 GB. От Гармин не гарантират, но някои хора го ползват с 32 GB карта без проблем (например Ведрин от нашия форум). Аз го ползвам с карта Kingston 16 GB и не съм имал никакви проблеми.
Всичко това се отнася за eTrex 30, но не мисля,че има разлики между него и eTrex 30x в това отношение.

Поздрави!


Много ти благодаря за изчерпателните отговори!
Наистина, частта която стърчи е под милиметър като затворя капака-притеснението ми е да не се насилва заключването и от там да се повреди уреда. Ако това е нормално обаче, ще дишам спокойно Smile
Чет Окт 29, 2015 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
С eTrex 30x съм с доживотно обновление на картата. Искам да си кача един трак от компа на устройството. Да кажа, че на компютъра имам BaseCamp и BGMountains20151002Cyr.

Като дам през BaseCamp от Device -> Send to Device и изпратя файла, на машинката не се появява нищо.
Тъй като не съм инсталирал BGMountains на GPS-a, предполагам, че това е проблема.

Въпросът ми е трябва ли да инсталирам същият файл BGMountains20151002Cyr, който инсталирах и на компа (защото гледам е 619 МВ), ако да-в коя папка на устройството, и от там ли да стартирам инсталацията с мишката, или от самото устройство? На GPS-a НЯМАМ допълнителна карта с памет.

После какви са стъпките да "вкарам" трака в машинката (ръчно в някоя папка или чрез BaseCamp), трябва ли да забраня картата на Геотрейд и как?
Чет Окт 29, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Здравейте!
С eTrex 30x съм с доживотно обновление на картата. Искам да си кача един трак от компа на устройството. Да кажа, че на компютъра имам BaseCamp и BGMountains20151002Cyr.

Като дам през BaseCamp от Device -> Send to Device и изпратя файла, на машинката не се появява нищо.

За да стане трака видим в GPS-a трябва да бъде маркиран като "Favorite". Това става през Track manager --> Archived Tracks --> <име на трак> --> Make Favorite. Същия ефект може да бъде постигнат и с преместване на файла /Garmin/GPX/Archive/<име на трак> в /Garmin/GPX/<име на трак> (едно ниво по-нагоре в йерархията от папки) в USB Mass Storage режим.

Планинец написа:
Тъй като не съм инсталирал BGMountains на GPS-a, предполагам, че това е проблема.

Въпросът ми е трябва ли да инсталирам същият файл BGMountains20151002Cyr, който инсталирах и на компа (защото гледам е 619 МВ), ако да-в коя папка на устройството, и от там ли да стартирам инсталацията с мишката, или от самото устройство? На GPS-a НЯМАМ допълнителна карта с памет.

Достатъчно е да изтеглиш BGMountainsCYR.img и да копираш файла в /Garmin папката на устройството.

Планинец написа:
После какви са стъпките да "вкарам" трака в машинката (ръчно в някоя папка или чрез BaseCamp), трябва ли да забраня картата на Геотрейд и как?

За стъпките виж по-горе. Избор коя карта да бъде активна в даден момент се прави чрез Map --> Setup Map --> Select Map --> Enable/Disable.
Чет Окт 29, 2015 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Планинец написа:
Здравейте!
С eTrex 30x съм с доживотно обновление на картата. Искам да си кача един трак от компа на устройството. Да кажа, че на компютъра имам BaseCamp и BGMountains20151002Cyr.

Като дам през BaseCamp от Device -> Send to Device и изпратя файла, на машинката не се появява нищо.

За да стане трака видим в GPS-a трябва да бъде маркиран като "Favorite". Това става през Track manager --> Archived Tracks --> <име на трак> --> Make Favorite. Същия ефект може да бъде постигнат и с преместване на файла /Garmin/GPX/Archive/<име на трак> в /Garmin/GPX/<име на трак> (едно ниво по-нагоре в йерархията от папки) в USB Mass Storage режим.


Проблемът е, че файла с трака изобщо го няма в директорията на устройството. Опитах се да го сложа ръчно, но пак не става. М/у впрочем аз нямам папка Archive и съответно от устройството като избера Диспечер на следи -> Архив, излиза съобщение, че нямам архиви. На устройството директорията е GARMIN (G: ), вътре има папка Garmin и няколко файла. В папката Garmin има файлове и папки, една от които е GPX, в която има файл Waypoints.gpx и папка Current и в нея файл Current.gpx. Папка Archive нямам никъде.

vedrin написа:
Планинец написа:
Тъй като не съм инсталирал BGMountains на GPS-a, предполагам, че това е проблема.

Въпросът ми е трябва ли да инсталирам същият файл BGMountains20151002Cyr, който инсталирах и на компа (защото гледам е 619 МВ), ако да-в коя папка на устройството, и от там ли да стартирам инсталацията с мишката, или от самото устройство? На GPS-a НЯМАМ допълнителна карта с памет.

Достатъчно е да изтеглиш BGMountainsCYR.img и да копираш файла в /Garmin папката на устройството.


Като кликна в/у файла за изтегляне, ми се отваря страница с "маймунки", като браузъра "върти" безконечно и пише, че не може да се свърже със бг маунтийнс. Като натисна десен бутон на мишката, запиши файла като... се сваля файл 683 МВ, но е в .htm формат-така ли трябва да бъде?
Опитах и с този адрес:
www.bgmountains.org/phocadownload/BGMountainsCYR.img]BGMountainsCYR.img
в полето на браузъра, но не намира страницата!
Пет Окт 30, 2015 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Проблемът е, че файла с трака изобщо го няма в директорията на устройството. Опитах се да го сложа ръчно, но пак не става. М/у впрочем аз нямам папка Archive и съответно от устройството като избера Диспечер на следи -> Архив, излиза съобщение, че нямам архиви. На устройството директорията е GARMIN (G: ), вътре има папка Garmin и няколко файла. В папката Garmin има файлове и папки, една от които е GPX, в която има файл Waypoints.gpx и папка Current и в нея файл Current.gpx. Папка Archive нямам никъде.

Хм, не знам -- може да са изменили нещо в по-новите eTrex-и (моя е от по-старите модели, без x накрая). Или пък папката ще бъде тепърва създадена при някаква операция, например при архивиране на текущата следа (може да се настрои да го прави ежедневно).

Планинец написа:
Като кликна в/у файла за изтегляне, ми се отваря страница с "маймунки", като браузъра "върти" безконечно и пише, че не може да се свърже със бг маунтийнс. Като натисна десен бутон на мишката, запиши файла като... се сваля файл 683 МВ, но е в .htm формат-така ли трябва да бъде?

Не трябва да бъде така (разширението трябва да е .img), ала наистина има някакъв проблем с Internet Explorer. Пробвай да го изтеглиш с Chrome или Firefox. Страницата е тук: http://www.bgmountains.org/maps/category/4 (третия линк отгоре надолу).
Пет Окт 30, 2015 1:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, vedrin!
С Гугъл Хром стана изтеглянето на файла!
Утре ще се помъча пак с трака, да видим до къде ще я докарам Smile

ПП Копирах .img файла, активирах картата на БГМ и после с BaseCamp прехвърлянето стана - започнаха да се появяват файловете, с такива наименования: Track01 Track02.... В машинката обаче те имат други наименования и е малко объркващо, кой файл отварям, ама важното е, че се прехвърлят траковете!
Благодарности още веднъж!
Пет Окт 30, 2015 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
w_popov



Регистриран на: 19 Авг 2015
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Имам въпрос. Възможна ли е смяна на посоката на движение в зададен маршрут при Етрекс 30? Съгласно ръководството това може да стане чрез влизане в меню Планиране на маршрут - Изберете маршрут - Изберете обратен маршрут. В моя апарат обаче след избирането на маршрут възможностите са: Покажи картата, Скица по височина, Смяна на име, Изтрий маршрута. Изберете обратен маршрут липсва като възможност.
Картите са OFRM, BG Topo и BG Mountains, а версията на софтуера е 4.30.
Сря Ное 25, 2015 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 5 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov