ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Предлагат ми да се включа...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Предлагат ми да се включа...
Автор Съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Re.... :"Предлагат ми да се включа..." Отговорете с цитат
Значи има още въпроси, които трябва да изясниш поне за себе си. Струва ми се , че щом става въпрос за пари излизаме от варианта "доброволческа дейност".
Пет Окт 02, 2015 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Поради малкият на този етап бюджет започнахме 5 човека, в момента работим трима. Наслагахме доста табели за няколко дни от местността Бариерата и Чапкъново гюбре до хижа "Ив. Вазов". Останаха няколко високи точки Карагьол, Воденичарско, Градинско, Ашикларско, Отовишко езера и водопад Скакавица. Наложи се да се оправяме с конярите и момчетата с джиповете на Анджело (с когото не сме се запознали още) но явно е "важният" фактор. В началото мислеха, че сме дошли да возим туристи...И малко снимки...












Пон Окт 19, 2015 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Още от последните дни след снимка 165...

https://plus.google.com/u/0/photos/112689911515502721962/albums/6176282248668286625/6212539440373804098?pid=6212539440373804098&oid=112689911515502721962
Пон Ное 02, 2015 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации за положения упорит труд на Рила , excalibur Smile Но.... тези табели ще издържат до първата сериозна даже и не снежна буря, както са отвяти вече подобните им които лежаха почупени на Манастирски езера. Единствените табели които наблюдавам да издържат вече 8-10 години, са тези металните , легнали върху камък на Витоша, ниско долу и по релефа на камъка, има на Платото и Бистришко бранище. Тези пластмасови плоскости/ и метални да са няма да е много различно/ , хванати с винтове или свински опашки, правят голям резонанс при вятър и самата табела отчупва местата си на захващане. Дали ще останат само дървените рамки - и това е съмнително. Вие сте както разбирам само изпълнители, не съм в положение да давам акъл, но подхвърлете тази идея на възложителите - да отидат и видят на Витоша Cool
Достатъчно големи каменни блокове има и по тези места, даже ще стане и по-красиво.
Пон Ное 02, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Адмирации за положения упорит труд на Рила , excalibur Smile Но.... тези табели ще издържат до първата сериозна даже и не снежна буря, както са отвяти вече подобните им които лежаха почупени на Манастирски езера. Единствените табели които наблюдавам да издържат вече 8-10 години, са тези металните , легнали върху камък на Витоша, ниско долу и по релефа на камъка, има на Платото и Бистришко бранище. Тези пластмасови плоскости/ и метални да са няма да е много различно/ , хванати с винтове или свински опашки, правят голям резонанс при вятър и самата табела отчупва местата си на захващане. Дали ще останат само дървените рамки - и това е съмнително. Вие сте както разбирам само изпълнители, не съм в положение да давам акъл, но подхвърлете тази идея на възложителите - да отидат и видят на Витоша Cool
Достатъчно големи каменни блокове има и по тези места, даже ще стане и по-красиво.


Напълно съм съгласен и го казахме още в началото на възложителите, т.е. спечелилите поръчката по ЗОП!!! Съгласиха се но спецификацията е такава... И за съжаление видяхме на мнго места паднали, вкл. метални табели...
Пон Ное 02, 2015 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
nabludatel50 написа:
Адмирации за положения упорит труд на Рила , excalibur Smile Но.... тези табели ще издържат до първата сериозна даже и не снежна буря, както са отвяти вече подобните им които лежаха почупени на Манастирски езера. Единствените табели които наблюдавам да издържат вече 8-10 години, са тези металните , легнали върху камък на Витоша, ниско долу и по релефа на камъка, има на Платото и Бистришко бранище. Тези пластмасови плоскости/ и метални да са няма да е много различно/ , хванати с винтове или свински опашки, правят голям резонанс при вятър и самата табела отчупва местата си на захващане. Дали ще останат само дървените рамки - и това е съмнително. Вие сте както разбирам само изпълнители, не съм в положение да давам акъл, но подхвърлете тази идея на възложителите - да отидат и видят на Витоша Cool
Достатъчно големи каменни блокове има и по тези места, даже ще стане и по-красиво.


Напълно съм съгласен и го казахме още в началото на възложителите, т.е. спечелилите поръчката по ЗОП!!! Съгласиха се но спецификацията е такава... И за съжаление видяхме на мнго места паднали, вкл. метални табели...

Е, находили сте се по планината поне Very Happy
Пон Ное 02, 2015 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
excalibur написа:
nabludatel50 написа:
Адмирации за положения упорит труд на Рила , excalibur Smile Но.... тези табели ще издържат до първата сериозна даже и не снежна буря, както са отвяти вече подобните им които лежаха почупени на Манастирски езера. Единствените табели които наблюдавам да издържат вече 8-10 години, са тези металните , легнали върху камък на Витоша, ниско долу и по релефа на камъка, има на Платото и Бистришко бранище. Тези пластмасови плоскости/ и метални да са няма да е много различно/ , хванати с винтове или свински опашки, правят голям резонанс при вятър и самата табела отчупва местата си на захващане. Дали ще останат само дървените рамки - и това е съмнително. Вие сте както разбирам само изпълнители, не съм в положение да давам акъл, но подхвърлете тази идея на възложителите - да отидат и видят на Витоша Cool
Достатъчно големи каменни блокове има и по тези места, даже ще стане и по-красиво.


Напълно съм съгласен и го казахме още в началото на възложителите, т.е. спечелилите поръчката по ЗОП!!! Съгласиха се но спецификацията е такава... И за съжаление видяхме на мнго места паднали, вкл. метални табели...

Е, находили сте се по планината поне Very Happy


60 лв. по груби сметки съм спечелил до момента Tooth Остана местността "Барите" над с. Овчарци, което не знам къде е (на 2.30 ч. ходене според парковата охрана). Тази седмица трябва да намеря време да се кача Smile
Пон Ное 02, 2015 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
То се очаква доста скъперничество по такива програми към хората които работят / не спечелилите проектите / но такива пари като за закуска на средношколци е прекалено .... дано поне храната и транспорта да са осигурени
Вто Ное 03, 2015 4:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
То се очаква доста скъперничество по такива програми към хората които работят / не спечелилите проектите / но такива пари като за закуска на средношколци е прекалено .... дано поне храната и транспорта да са осигурени


С нащи коли се движим и се товареха доста. Особено покривчвтата като на някои хижи за големите табла (Отовица, Зелени преслап и т.н.) тежат доста, а сме ги вдигали трима. Дадоха пари за разходи на отделни етапи. Накрая може и да пстанат при финалното плащане да си направим банкет и по едно яке софтшел за 100 лв. Имаше в магазина на zajo миналата седмица намаление...

Поне минахме през езера които никога сигурно нямаше да мина...Да не говорим, че едното ходене до Винтчето мина в чистене на леда за корто ни благодариха от Язовири и каскади. Въпросният ден тръгнахме в 6 сутринта от София на Винтчето бяхме в 14 часа. Качих Калинин връх, който според Севделин Атанасов е Малък Калин. Изядохме си храната на камъните до Винтчето, плажувахме опиянени от страхотните гледки и чистия въздух и се прибрахме...
Вто Ное 03, 2015 8:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво ходене и осмисляне на времето в Рила, това ще ви остане . А с пари всеки може Very Happy Севделин Атанасов е легенда в тази част на Рила.....
Вто Ное 03, 2015 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Хубаво ходене и осмисляне на времето в Рила, това ще ви остане . А с пари всеки може Very Happy Севделин Атанасов е легенда в тази част на Рила.....


Севделин с Ангел от Дупница бяха така добри да ме запознаят с Отовишкото било през миналия уикенд...Обеща да е по-активен във форума...
Вто Ное 03, 2015 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Другият път като има такава поръчка се ослушвай да я спечелим
А не да бачкаш за нищо. Винаги съм искал да се пробвам за спорта дали не е възможно това
Вто Ное 03, 2015 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Другият път като има такава поръчка се ослушвай да я спечелим
А не да бачкаш за нищо. Винаги съм искал да се пробвам за спорта дали не е възможно това


Сегашното е за спорта...Чува се за някакви 350 000, а работим две бригади като едните са само в ниското. Един от тях каза, че бачка за 25 лв. надник. Лятото са работили над Тиха Рила по езерата и не искат и да чуят за работа по високото...Ама то ние сме си виновни. Никой не е искал тази работа, т.е. сме можели да се пазарим за повече блага...Ама ОПИТ!!!
Сря Ное 04, 2015 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov