ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине: Използване на средствата събрани от Николай Начев
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине: Използване на средствата събрани от Николай Начев
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Ком-Емине: Използване на средствата събрани от Николай Начев Отговорете с цитат
Имаме 1415,32 долара.
Това са пари, събрани от Николай Начев, при тазгодишния му опит да подобри велосипедния рекорд по Ком-Емине. Мисля, че той е първият рекордьор, който проявява интерес към доброволческите дейности тук, така че съм силно впечатлена. Още по-впечатлена съм от горната сума, за някои това може да са никакви пари, но за нашия доброволчески ком-еминейски бюджет са много Smile Даже съм малко уплашена Confused

Мисля да покрия разходите за едноседмичното маркиране в края на август, както и за планираното тази седмица маркиране в района на х. Чавдар.
За това какви пари са изтеглени и за какво са похарчени ще пиша тук.
Намеренията ми са да се покриват разходите за материали и транспорт, това всъщност са и най-големите разходни пера при едно маркиране, особено транспорта. Ако някой няма възможност да плати преспиване, но се налага, а човекът работи сърцато, мисля че може да се дадат и някакви пари за нощувка.
Досега не съм получавала пари така нецелево и не сме имали правила.
Ако имате мнение по въпроса - казвайте, разбира се на първо място ще се зачете мнението на дарителите.

Смятам да разделя парите на две, като едната част отиде в маркировачите от Източна Стара планина, ще говоря с Тошко.

Също така, ако някой иска да маркира или да почисти отсечка от Ком-Емине и се нуждае от пари, нека да се свърже с мен или с Тошко. Процедурата по отпускане на средства ще бъде много опростена Wink

Надявам се да използваме оптимално парите и си позволявам да перефразирам един любим цитат - маркировка за всички даром и нека никой да не бъде изгубен Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 06, 2015 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не че нещо, но като се заговори за пари в този подчертано некомерсиален форум (или поне такъв беше преди) - нещата погрозняват. Пък било то под благотворителен, милосърден, коледен или какъвто и да било параван. Човекът ви е гласувал доверие - изпозвайте парите за каквото намерите за добре. Ако смятате, че му дължите отчет - дайте му отчет. Ако смятата, че е уместно да му кажете публично "браво", кажете му публично "браво". Но най-добре си спестете цитирането на суми тук. Това е моето мнение.
Пет Ное 06, 2015 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Иване, има известен резон в това, което казваш, like "истинското добро е анонимно" .
Отчети и някои положителни страни от публикуването и дискусията по гореспоменатата тематика
1. Има традиция в отчетността - чети последните съобщения на последната страница - http://mountain.bajhui.org/pictures/Balgarski_turist/Balgarski_turist_1933_02_FEB.pdf. Списанието е издавано без комерсиални цели - от абонамент и директни продажби се е издържало.
2. Има реални резултати и смисъл в тази дейност. Защо да не получава публичност?. Така повече хора ще повярват в тази практическа идеология.

---

ПП: Ники BG

ПП2: Не виждам смисълът в погасяване на предишни августовски доброволчества? Идва като пито-платено Rolling Eyes
Някак убива вълшебството на идеята-изпълнение. Лично мнение.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пет Ное 06, 2015 6:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Ное 06, 2015 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Има реални резултати и смисъл в тази дейност. Защо да не получава публичност?

Няма нищо лошо мероприятията да получават публичност. Просто не трябва да се прекалява.

Интересно ми е какво очаква Яница с предложената тема за публичен отчет? Въпроси като:
Колко пари похарчихте за бензин да бръмчите с хондата до морето и обратно?
В събота, вместо да тръгнете от София по обед, не може ли да се вдигнете по изгрев, че и без друго рано се стъмва, поне малко от малко да има време да оправдаете пътните разходи и разходите по преспиването на хората, които не могат да си го позвалят, но иначе са усърдни маркировачи в хижата?
И т.н.

Просто темата не е уместна.
Пет Ное 06, 2015 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Вярно казва @igurbev- няма нужда от представяне на сметките,защото то ясно кои и колко са участвалите в тези инициативи.
А що се отнася до другото...аз съм научена ,че няма по грозно от това ,човек ,освен за себе си , да не мисли за никого и за нищо в този живот!Особено ,ако е свързано с това да си бръкне в джоба безвъзмездно! #bgманиер
...защото нали е ясно за повечето,че до края на това лято,когато Начев обяви ,че ще опита да събере средства,никой не е смятал ,че ще получи каквото и да било,освен критики и насмешка.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пет Ное 06, 2015 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
... Ако смятате, че му дължите отчет - дайте му отчет. Ако смятата, че е уместно да му кажете публично "браво", кажете му публично "браво". Но най-добре си спестете цитирането на суми тук. Това е моето мнение.

igurbev, нещо против счетоводната отчетност ли имаш? Smile

Отчетност трябва да има. И Николай Начев гласува доверие не само на няколко души, а на целия планинарски форум!

Така че не виждам по-подходящо място за публикуване на отчета към Николай Начев от този раздел на същия този форум.

Накрая искам да припомня една малко изостанала, но незабравена тема - за цената, парите, приятелството и любовта...

"LOVE"-ЧЕ



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Ное 06, 2015 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Отчетност трябва да има. И Николай Начев гласува доверие не само на няколко души, а на целия планинарски форум!

Така че не виждам по-подходящо място за публикуване на отчета към Николай Начев от този раздел на същия този форум.

Па хуб'у, ваша воля. Аз запалих камината, нарязах трушията и сипах ракията. Давайте. Колко потрошихте до тука?
Утре ако се метна до Чавдар да намацам няколко дървета, ще ми платите ли пътните от и до София? Колко дървета са минимума? Докат' се мотате да се чакате и пазарувате ще гледам да съм изпълнил нормата.
Пет Ное 06, 2015 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

Утре ако се метна до Чавдар да намацам няколко дървета, ще ми платите ли пътните от и до София? Колко дървета са минимума? Докат' се мотате да се чакате и пазарувате ще гледам да съм изпълнил нормата.

Да, дори от собствения си джоб. Няма минимум. Досега всеки доброволец е маркирал и чистил съвестно, колкото може, дори понякога повече часове от един нормален работен ден, не съм поставяла норми на никого, защото не е било нужно.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Ное 07, 2015 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Досега всеки доброволец е маркирал и чистил съвестно, колкото може, дори понякога повече часове от един нормален работен ден.

А като е прехвърлял полунощ, това към следващия ден ли му се е брояло или към същия, или и към двата? Laughing
Съб Ное 07, 2015 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Mariana1000 написа:
Досега всеки доброволец е маркирал и чистил съвестно, колкото може, дори понякога повече часове от един нормален работен ден.

А като е прехвърлял полунощ, това към следващия ден ли му се е брояло или към същия, или и към двата? Laughing

Точно така! Напълно си прав!

И накрая се изчислява средно претеглена хронологична периодна величина! Smile

П. П. Само да отбележа, че за полунощ се приема момента на долната кулминация на Слънцето, тоест средата на астрономическата нощ. Wink



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Съб Ное 07, 2015 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Точно така! Напълно си прав!

И накрая се изчислява средно претеглена хронологична периодна велина! Smile

Стефане, по това време на денонощието прав може да бъде единствено някой заразен от покварата комеминеец!

А от последващото изречение разбрах единсвено последната дума.
Съб Ное 07, 2015 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Съб Ное 07, 2015 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай



Регистриран на: 20 Юни 2015
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Мисля че Яница и Тошко са напълно способни да се грижат за средствата който събрах.

igurbev написа:
Утре ако се метна до Чавдар да намацам няколко дървета, ще ми платите ли пътните от и до София?


Цялата идея за дарения във каквито и да е сфери е основана на доверие. Парите който съм събрал идват от много приятели, колеги, хора тук от форума, и някои които дори не познавам. тези хора са се доверили на мен. Аз съм решил да се доверя на Яница, тя ще се довери на доброволците които ще отидат да 'намацат наколко дървета' Smile

По въпроса за причината за тая тема, мисля че е добре хората които следяха прехода да видят резултатите от кампанията. Една тема най отдолу във форума не е раздухване според мен Smile Аз се вдъхнових от Дизела миналата година, и реших да си премеря възможностите и в същото време направя нещо полезно за пътеката. Може би догодина някои друг ще се вдъхнови и направи нещо по голямо за подобряването на условията за туризъм. Със или без тези пари доброволците няма да спрат, просто праявт нещата малко по лесни.
Съб Ное 07, 2015 2:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам , че"Тошко" се отнася за моя милост!
Благодаря за доверието!
По темата:
От заплануваните ми проблемни участъци, остана един наложащ- Околчеста поляна/ западно от Котел/.
Как да се маркира това обширно открито място, без ползване на колове, това се мъчих да реша!
Смятам че ще се получи това което съм намислил. Не внасяме нищо ново, използваме това с което разполагаме.
Пътя с дърветата и стълбовете на далекопровода. Това по което се ориентирахме и до сега, но вече с марки.

Решил бях да го направя както до сега със собствени сили и средства, евентуално помощ от някой Друг "заболял" от моята.
При такова развитие на ситуацията, помощта е добре дошла!

Замислям се и за други участъци, където има нужда на изток от гара Кръстец или още от Шипка към морето.
Има, може и не в толкова плачевно състояние, но се налага да се опресни маркировката!

Въпрос- От х.Л. Камчия до хижата в Топчийско да се премаркира ли, там е билото през Голямата Кая, а не по Мандрабаир?
Нед Ное 08, 2015 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тошко на изток от Шипка и гара Кръстец всичко си е наред. Проверено таь година
Нед Ное 08, 2015 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov