ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff : Ще си проличи Smile
stefansmail : Не бих оспорил, ако други потребители имат изградено мнение. Свят шарен, хора различни. Но специално за моето мнение, и да бях търсил трудно щях да намеря толкова удачно потвърждение Wink
Пон Ное 09, 2015 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50, борел никак не са лоши обувки, че даже и напротив, поради което не бива да се подхожда към тях с предубеждение, за разлика от соломона, който си го заслужава. По начало за планина винаги поставям ергономията пред дизайна, така че особено не ми пука как изглеждат, стига да са годни да изпълнят предназначението си....
Пет Ное 13, 2015 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
nabludatel50, борел никак не са лоши обувки, че даже и напротив, поради което не бива да се подхожда към тях с предубеждение, за разлика от соломона, който си го заслужава. По начало за планина винаги поставям ергономията пред дизайна, така че особено не ми пука как изглеждат, стига да са годни да изпълнят предназначението си....

И аз чувам от много места че са добри и здрави обувки Бореал , ама тоя дизайн, с тия прекъснати линии не ми се нрави...Само за външността, имам някаква спирачка, имат и добри видове , един път замалко да си взема един Юкатан от Стената , ама нямаха номера все.... Винаги проблема в България са номерата.
vladofff, като почитател на зимното ходене, беше казал че сезона сега ти започва Very Happy , разгледай зимните нови модели на Милет, имат интересни предложения- зимният Трайдънт е обувка с която може и да се и ходи Very Happy казал известен френски алпиец. За разлика от други кютуци, , пипах я много е удобна и лека - 1250 гр.
В сравнение с предложената ми като опция от теб Скарпа - която разбира се няма и номера в БГ, Милет Супер Трайдът, който си купих, е от цяло парче кожа / шевовете са само да държат изолацията отвътре / и то 1.8 мм, обработена и промазана много добре, докато всичко друго варираше от 1.2 до 1.6 мм. Ла спортивата - жълтата в Спорт депо, направо си беше чиста гюдерия- суха и тънка, чакаща да се напие с вода, добре че нямаха номер, иначе щях да се излъжа да я взема. С още малко пари отгоре, взех обувка която даже е съвместима и с котки.
Пет Ное 13, 2015 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
vladofff, като почитател на зимното ходене, беше казал че сезона сега ти започва Very Happy , разгледай зимните нови модели на Милет, имат интересни предложения- зимният Трайдънт е обувка с която може и да се и ходи Very Happy казал известен френски алпиец. За разлика от други кютуци, , пипах я много е удобна и лека - 1250 гр.

Иззел си ми компетенцията, не ти на мен, а аз на теб трябва да препоръчвам Милета. Все пак такива типове обуща съм носил още преди десетина години...
Пет Ное 13, 2015 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Иззел си ми компетенцията, не ти на мен, а аз на теб трябва да препоръчвам Милета. Все пак такива типове обуща съм носил още преди десетина години...

Малко по малко, ще започнем да разбираме и ние от хубавото Very Happy
Пет Ное 13, 2015 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Предстои ми купуване на нови туристически обувки - трисезонни, водонепропускливи, няма да се ползват в дълбок сняг и студ, но ще се ползват от ранна пролет до късна есен. Smile
МОля за мнение за следните:
http://olx.bg/ad/sorel-originalni-boti-nomer-38-ID5JZIu.html - притеснява ме този гумен борд не е ли по -подходящ за зимнa обувка...
http://olx.bg/ad/turisticheski-obuvki-ID5OJ6a.html
http://olx.bg/ad/turisticheski-obuvki-olang-zoldo-831-tex-ID4EEMQ.html
http://www.buymore.bg/439-sport-i-hobi/454-turisticheska-ekipirovka/485-obuvki/486-trisezonni/12535-obuvki-suiterra-aku


Приемам и други предложения. Smile

Благодаря!
Вто Фев 16, 2016 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SobieskiVanilla



Регистриран на: 26 Май 2015
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
На Дахщайн-а пише, че не са водонепропускливи. Пък за обувки втора употреба имам големи резерви.
Зависи и от бюджет (гледам не е висок) ходене, баир - декатлонските например са чудесно съотношение цена/качество. През уикенда в снега към вр. Мечит имаше трима с кечуанки от текущата колекция, и двама с такива от минала. За един чифт имам инфо, че чак накрая са пропуснали (моите на втората година почнаха да подгизват). Внасям уточнение - това за мъжките модели.
От Алпина имам двупосочни отзиви за дамски модели - едни връщани три пъти, и едни без проблеми.
Колежките планинарки ще могат да те насочат по-обстойно, вероятно Smile
Вто Фев 16, 2016 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
За Дахщайн-а - видях и го махнах.

За тези от ОЛХ - нови са, не са носени.

Друго, което гледах са Aku, Meindi и Lomer, HI-TEC...

Бюджет 160-200лв макс, но по-добре да е по-близо до 160...Wink

За Алпината и Декатлон имам лоши отзиви от познати.
Вто Фев 16, 2016 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
enina написа:
За Дахщайн-а - видях и го махнах.

За тези от ОЛХ - нови са, не са носени.

Друго, което гледах са Aku, Meindi и Lomer, HI-TEC...

Бюджет 160-200лв макс, но по-добре да е по-близо до 160...Wink

За Алпината и Декатлон имам лоши отзиви от познати.

Провери в www.sportenden.com,аз си взех Гармон от там и засега съм доволен!
Вто Фев 16, 2016 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
enina



Регистриран на: 23 Май 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
А мнения за Ванго?
http://www.ex3m.bg/shop/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-vango-contour-ii-7354-detail.html
Вто Фев 16, 2016 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
до 15 март намаление

http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=3150
Съб Фев 27, 2016 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Чепици, 155лв. с Гортекс - https://goo.gl/photos/cYs9JGhmP333TrJn9
В магазин Макс спорт, София, на бул. България, преди Околомръсното.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Мар 07, 2016 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Тези са доста добри...
http://www.strim-co.com/bg/majki-obuvki-m-ultra-extr-ii-gtx.html
Вто Мар 08, 2016 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Днес, 10 март, в Аутлета на Стената в Младост имаше един чифт намалени Bestard Serra, номер 43 и 1/4. Дефект - предния гумен борд на едната обувка беше напукан. Но и цената е супер - 100лв. Не ми станаха, иначе вече да ги няма, та ако някой е около 43-ти номер, няма да сбърка... Smile
Чет Мар 10, 2016 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentinbg



Регистриран на: 22 Авг 2015
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Чепици, 155лв. с Гортекс - https://goo.gl/photos/cYs9JGhmP333TrJn9
В магазин Макс спорт, София, на бул. България, преди Околомръсното.


Доста добра оферта! Дано има номера като ги посетя Wink
Пет Мар 11, 2016 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
Страница 13 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov