ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на съдове и комплекти за готвене
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на съдове и комплекти за готвене
Автор Съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Тодор (Тошко) написа:
Има и един въпрос, който ме мъчи, не открих тема за избор на посуда за готвене в планината.
Някой ако има наблюдения, нека да сподели.

От левчетата. Харесваш си някое лекичко, подходящо по обем и дръжка канче за без пари и си свиркаш.

Аз съм с такова, при първото прибиране в раницата капака му се сгъна, поизправих го и след няколко ползвания ръждяса доста стабилно вътре.Сега се оглеждам от 3-4-5 месеца за нищо читаво на прилична цена, и за сега съм се спрял на ето това :
http://campingrocks.bg/bg/product/883/syd-za-gotvene-robens-turbo-boiler-pot

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Вто Окт 13, 2015 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
Аз съм с такова, при първото прибиране в раницата капака му се сгъна, поизправих го и след няколко ползвания ръждяса доста стабилно вътре.


Със сигурност не си с такова. Smile От всичките които съм използвал, вярно някои са се поомачкали, но досега нито едно не е ръждясало. Всъщност в инвентара най-ужасно изглеждащо и захабено изглежда едно на "читаво" на неприлична цена (над 50 лева беше, когато го копувах преди няколко години) на Примус, в което само кафето си правя и почти не съм готвил.
Вто Окт 13, 2015 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Да изплюя камъчето и аз, сега съм с едно джезве от 2,80 и наистина ръждяса, после купих едно алуминиево чайниче 0,75л 84гр. тежи, да ама вие си нямате завод за алуминий Sad

Та да си дойдем на моя въпрос, избора между тези две
неща
http://www.k2outdoor.bg/product/trail-lite-2

http://www.k2outdoor.bg/product/alpinist-2-cook-system
Вто Окт 13, 2015 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:

Та да си дойдем на моя въпрос, избора между тези две
неща
http://www.k2outdoor.bg/product/trail-lite-2

http://www.k2outdoor.bg/product/alpinist-2-cook-system


Ми така кажи, де, какво ме караш да пиша.
Вто Окт 13, 2015 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ба си парите дето Ви се дават за тенджерки...........
Тоше ти да не си се сбъркал нещо бе човек. Като тръгнеш за Момина поляна спираш на магистралата при мангалите дето продават от старите военни складове чисто нови нещица. Кеф ти най разни и разнообразни танжерки канчета които са ЛУМИН лекички има всякакви форма големина има с капаци без капаци влизащи няколкщо едно в друго и т. н. и всичко ще ти излезе 20 лева. И да го затриеш и да го забравиш и да го смачкаш и да го подариш няма да те е яд
Вто Окт 13, 2015 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
.....които скъпи тенджери след едно пресоване и премачкване в раницата , и 2-3 готвения няма да се виждат какви са. Има едни евтини индийски канчета в Метро и магазините за 1 лев , с дръжки от 1 литър от неръждаема ламарина,/ алумин мното се разтваря в яденето, питайте чичо Рейгън Smile знае / май пишеше нещо като 555 или подобно върху тях. Има различни размери и видове. Едно такова за 5 лева :

издържа 10 години на такива огънчета и жар, и на примус . Върху него от външната страна се образува черна глеч, която не се мие, няма как и няма нужда, пречи му да ръждясва.
Тук имаи идея и за натурални шишчета за гъби или друго на жар, добре стават от прясни клекови клонки, половината гъби първо се запичат после в манджа, половината се ошушкват веднага....
Вече не паля огънчета обаче , ако намеря нещо го ям сурово.
Вто Окт 13, 2015 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Точно такова на 555 мисля че е моето, като се прибера по-късно ще прикача и снимка Smile Ползвано е за 2 години не повече от 5-6 пъти и то на примус само.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Вто Окт 13, 2015 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
ceckoguide написа:
Точно такова на 555 мисля че е моето, като се прибера по-късно ще прикача и снимка Smile Ползвано е за 2 години не повече от 5-6 пъти и то на примус само.

ceckoguide , използувам случая да ти Благодаря за съвета за надуваема шалте , върши работа това от Декатлон.
Запомнил съм смътно номера , почерня още на първият огън. Това обаче няма капак, то при тия огньове е и ненужен , само ще кипи. Един трик за да не се мачка - пълните го с нещо плътно, хем и да използувате площта вътре в него. Аз го пълнех с един плик бадеми винаги.
Нищо му няма не ръждясва , обаче го закарах на село, че мирише на хвойнов огън много силно, та в два найлона го завивах.
Вто Окт 13, 2015 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
ceckoguide написа:
Точно такова на 555 мисля че е моето, като се прибера по-късно ще прикача и снимка Smile Ползвано е за 2 години не повече от 5-6 пъти и то на примус само.

ceckoguide , използувам случая да ти Благодаря за съвета за надуваема шалте , върши работа това от Декатлон.
Запомнил съм смътно номера , почерня още на първият огън. Това обаче няма капак, то при тия огньове е и ненужен , само ще кипи. Един трик за да не се мачка - пълните го с нещо плътно, хем и да използувате площта вътре в него. Аз го пълнех с един плик бадеми винаги.
Нищо му няма не ръждясва , обаче го закарах на село, че мирише на хвойнов огън много силно, та в два найлона го завивах.

А за нищо, но в интересн на истината не помня какво съм те посъветлвал Very Happy Значи явно са различни, защото моето е с капак и вътре в него слагам газовата бутилка, малко пликче със сол, 1-2 нескафета 3в1 и сгъваемата лъжицо-вилица, но въпреки всичко капака е леко изпъкнал.

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Вто Окт 13, 2015 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ба си парите дето Ви се дават за тенджерки...........
Тоше ти да не си се сбъркал нещо бе човек. Като тръгнеш за Момина поляна спираш на магистралата при мангалите дето продават от старите военни складове чисто нови нещица.


Да, побъркал съм се, откакто взех да ходя пеша Very Happy
Къде са тези мангали, ние в петък към обяд ще тръгнем за Тетевен.
Сря Ное 18, 2015 4:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Някой ползвал ли е такова съоръжение?
Нещо ме е треснала манията по титаниевите прибори...


Пет Ное 20, 2015 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Опитах веднъж и стигнах до извода че това не става нито за лъжица нито за вилица Smile

_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Пет Ное 20, 2015 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с такова, но на друга фирма и що годе се справям добре, ял съм спагети и салати и се получават нещата Smile

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Пет Ное 20, 2015 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
stefansmail написа:
Опитах веднъж и стигнах до извода че това не става нито за лъжица нито за вилица Smile


Понеже и аз имам подобни съмнения...
Обаче има вероятност да трябват поне няколко опита.
Много леко и компактно е та заслужава малко повечко упорство Very Happy
Съб Ное 21, 2015 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като всичко нося на гърба и не разчитам на подкрепа в хижа, за икономия на грамове, използувам широкото острие на сгъваемият нож който нося задължително, и за вилица . Свиква се и не е лошо, все пак азиатците набиват с клечки, пък арабите ядат само с пръсти. Лъжица не нося, тъй като спрях да нося и канче за подгряване. Сухите супи едно са 15 % сол и вечер започва да те сърби устата чак от нея, друго са и наблъскани с глутамат. Единствените течни неща- мед и нес-кафе, ги подготвям така че да няма нужда от лъжица при ползуването им - меда е в бутилка с широко гърло- или се отлива, или се отпива директно от нея, кафето е в малък плик и оттам директно в бутилчица за вода сутрин.
Тези прибори за хранене - титан, алумин , предполагам са и много лесно огъваеми и чупливи, ако не се носят в тяхно или пригодено контейнерче, което е още грамове +.
Съб Ное 21, 2015 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov