ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есенна форумна среща на хижа Момина поляна - 21-22.11.2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Есенна форумна среща на хижа Момина поляна - 21-22.11.2015
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Mariana1000 написа:

Аз, Светльо, Велина и Анелия ще тръгнем утре към 11 сутринта от София, има ли още някой, който ще се качва от север следобяда да скучаем заедно?
(последното ще бъде трудно при такива спътници, но ще се постараем да не разочароваме южняците Wink)

Мързеливци таквизи. Ей богу мъка, голяма мъка. За южняците богу. Ама ней си. Ние подгряваме ся с ено винце. Вече втора ботилка разиграваме. Мамка му

Като се има предвид какво правим ние в момента и какво вие, мързеливци някак не подхожда точно на нас Very Happy

Сега друго ми направи впечатление - в почти всяко мнение, включително моите и на Стефан, се споменава ракия, вино и бира. Почвам да се замислям дали не отивам на сбирка на Неанонимните Алкохолици Наздраве! (а този емотикон се повтаря два пъти в емотиконите към форума, макар и под различни имена. случайност? Laughing )

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 20, 2015 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Общо взето вярно се оказа, че хижа "Момина поляна" е сложно положението с измисляне на маршрути.

Качваше ми се от Юг, но нещата не се подредиха в тази посока.

Качваше ми се от Запад, но и там не се подредиха, незнайно защо.

От Изток не съм мислил да се качвам. Имаше в една книга писано, че не чакаме вести от Източния вятър...

Остана Северът. Да видя вярно ли е толкова скучен северният път до хижата.

Планът е да тръгнем утре около 07:30-08:00 от София, Орлов мост - аз, Деси Стаменова (Лари във форума) и Венелин (vvv70 във форума). Има 2 свободни места, ако някой иска/може/реши - да заповяда. Възнамеряваме да се качим колкото може по-нависоко по пътя над Анчова бичкия - по последни сведения с по-висока кола може да се стигне на около 20-30 минути пеша преди хижата. В събота да се видим в хижата с присъстващите и да направим някакъв преход - може би до билото (за да посрещнем южняците Smile ). На другия ден в неделя слизането ще е според метеорологичните условия, но не мисля да се тръгва рано, целта е чак вечерта да се прибереме в София.

Това е засега от мен. Ще се видим на срещата! Дано!

П. П. Едното място вече е заето, остава едно свободно.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Съб Ное 21, 2015 12:17 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Ное 20, 2015 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Мъж в магазин подава на касата бутилка алкохол и заявява на касиерката:
- Казвам се Иван Иванов. Искам да купя тази бутилка, ако обичате.
Касиерката:
- Ама защо беше необходимо да си казвате името?
Купувачът:
- Как защо? За да не си помислите, че съм анонимен алкохолик!


Стар виц, който те кара да се засмееш, но после осъзнаваш, че не трябва.

Всъщност - днес на разходката ми на Витоша стана въпрос за балканските алкохолици. Българските планинари не правят изключение. И утре ще има алкохолици на форумната сбирка.

И преди някой да ме е "заклеймил", предлагам който не е съгласен, че е алкохолик, нека на форумната среща не консумира алкохол, за да докаже това свое твърдение.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Съб Ное 21, 2015 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Недялко Маринов



Регистриран на: 18 Мар 2013
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
[quote="stefan_iliev38"]
(за да посрещнем южняците Smile )
Навярно имаш впредвид "мазохистите от юг"?
Съб Ное 21, 2015 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:



Всъщност - днес на разходката ми на Витоша стана въпрос за балканските алкохолици. Българските планинари не правят изключение.


Може би умерено с добра компания, и само с повод не повода да е вида на бутилка, е разпускащо, приятно и весело Very Happy . Приятно веселие на форумната среща на всички!



Съб Ное 21, 2015 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз както "никога" заради авиационни ангажименти изтървах и тази сбирка. Някакъв шанс тези сбирки да се правят преди октомври или след април?

Дано тези от юг да са прехвърлили билото на собствен ход, а не във вихъра на някое торнадо, защото днес на Мургаш и Ботев не са успяли да измерят скоростта на вятъра. За справка - и на двете места могат да измерят до 40м/с (144 км/ч).

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Ное 22, 2015 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Апокалипсис Отговорете с цитат
Tito написа:
днес на Мургаш и Ботев не са успяли да измерят скоростта на вятъра. За справка - и на двете места могат да измерят до 40м/с (144 км/ч).


И аз като теб за пореден път "отидох". Smile
Дано успеят да слязат... или да има много ядене и пиен на хижата и да чакат по-добро време...
Никьееее има ли от скъпото вино, или го изцуцуркахте сичкото?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Ное 22, 2015 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Апокалипсис Отговорете с цитат
packo packov написа:


И аз като теб за пореден път "отидох". Smile
Дано успеят да слязат... или да има много ядене и пиен на хижата и да чакат по-добро време...


Някои се отчетоха със снимки във фейса, та се надявам всичко с всички да е наред.
Чакаме още снимки - да се потопим в атмосферата. И непременно от курбан-чорбата! Smile

_________________
"Life's a journey not a destination"
Нед Ное 22, 2015 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Беше ми голям мерак да го пробваме - х.Момина поляна - Мирково. Околво 7 часа е прехода (и по-малко, ако се извадят почивките). Получи се. Ето снимки: https://picasaweb.google.com/103478295335382230428/bIeNOB?authkey=Gv1sRgCMCZxvrywsrkkwE#
Нед Ное 22, 2015 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Форумната среща е вече факт! Видяхме се доста хора от форума - според списъка 75 + 4 кучета. Курбана беше перфектен, тортата - сладка!!! Малко снимки.
Нед Ное 22, 2015 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Беше ми голям мерак да го пробваме - х.Момина поляна - Мирково. Околво 7 часа е прехода (и по-малко, ако се извадят почивките). Получи се. Ето снимки: https://picasaweb.google.com/103478295335382230428/bIeNOB?authkey=Gv1sRgCMCZxvrywsrkkwE#

Браво! Respect изпълни си плана!
ние му правихме компания до малко по-малко от половината път-след Косишки превал- след което слязохме към Свищи плаз и Златица.Вятърът беше поносим-при най-силните му пориви(около вр.Косица) просто трябваше да се наклониш на около 30градуса по посока на поривите и си ходиш...
Нед Ное 22, 2015 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Вятърът беше поносим-при най-силните му пориви(около вр.Косица) просто трябваше да се наклониш на около 30градуса по посока на поривите и си ходиш...

И около Свищи плаз беше същото, пробва се и да завали, но като цяло - съвсем поносимо.
Нед Ное 22, 2015 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Гърбев, сподели за тези, дето не бяхме там, компенсираха ли те подобаващо с нужната бройка бирички... Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Ное 22, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Гърбев, сподели за тези, дето не бяхме там, компенсираха ли те подобаващо с нужната бройка бирички... Wink

Даа, нужно е. По реда:
EXIIIT, без коментар:


Стефан Илиев и Николай Т - както бяха обещали. (Стефан дори екстра двулитрова бира.) Тошко също, без да е обещавал.

Ето този:

- изпълзна се като змиорка. Disgust
Dimo Kolev написа:
На вниманието на всички мераклии за бира като иван, фена и т.н. бира ще има но ще ви чака на антонското ханче

Ама друг път.
Нед Ное 22, 2015 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ванка. Тя все още си е там. У ханчето. Просто трябва да си я вземете. Но след като ни подведе по пътеката "слънце" не би трябвало да търсиш бира. А ти имаш да черпиш. Между другото Вальо каза че съм те водил с един глас. А ти се отнесе и чак до Мирково
А кой ще черпи два пъти. Ами останалите с четките. Абе половината каса на Изходящия природо любител е за нас май.

Изходе. Оставих ти една енциклопедия за билките (булките) под възглавницата. Дано си я открил. Иначе Баньо ще намаже.

Цецко. Унуй сипообразното беше супер. Иникално вкусно. Майстор си.

Дидо. Вече те разпознавам. Няма те тормозя с ръкостискания вече.

Останалите приятели - видяхме се. Поприказвахме. Евалата. Готино беше. И приятно да ви видя.

Критиците попрекалиха също. Готино е да се спори. Важното е да се носи на майтап. Иначе е скучно.

Абе добра среща беше. Ветровита. Тоз път без снимки от мен. Не остана време от сладки приказки. Доволен съм. Чакаме зимната сбирка. Може би Тевно ? .......
Пон Ное 23, 2015 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Страница 20 от 24

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov