ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на фотоапарат
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Избор на фотоапарат
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Дидо , спирам да се опитвам да пиша нещо за фотографията, защото явно нищо не разбирам от нея Very Happy - с Канона само щракам, когато ми го дадат, и то под наблюдение да не го окепазя Smile Приложените са мои снимки снимани с Канона , не на истинският човек с Канона , до които снимки нямам и не бих желал до имам достъп - всеки трябва да има лично пространство .
Само за информация, сега погледнах обективите - всички са на Канон, има освен цифрите, на всички има означение ЕF L USM, единият е дълъг бял тупан Shocked
Моят пример по скоро е като носач на тая машинария, какъвто съм обещал да бъда : хора , за бога както беше казал някой, правете си сметка как ще може да носите това, към което сте се насочили.....


А, не, никак не е явно. Просто отбелязвам, че горните примери далеч не са представителна извадка, отдето да правим изводи за машинките ти.
Обективите ти са вероятно добри според класа си, без да знам конкретните модели. Щом си ги носил, значи знаеш за какво иде реч. Ако имаш мерак за това, лятото може да се комбинираме в пиринските преходи - ти носиш, аз снимам Very Happy

martinov написа:
От двата модела кой е за предпочитане SAMSUNG NX500 или SONY A 6000


Много са близки, та да има явен фаворит. От ревюто тук http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-a6000/12 и тестовете снимки може да се види, че сонито вади една микро-идея повече цветен шум. Гледайки оптичните качества на обектива, сонито е по-добре в краищата на изображението (в средата са съизмерими).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Ное 24, 2015 8:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 24, 2015 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Обективите ти са вероятно добри според класа си, без да знам конкретните модели. Щом си ги носил, значи знаеш за какво иде реч

Сега ако може да попитам - добро решение ли са вече купените обективи, сега ги погледнах в раницата им ? :
1. Canon zoom lens EF 70-200 mm 1:4 L IL USM / дългия бял /
2. Canon zoom lens EF 17-40 mm 1:4 L USM
3. Canon zoom lens EF 24-70 mm 1:2.8 L USM

Мислех че обективите са повече, значи предстои да се купуват още 1 , + едно рибешко око, за да се стигне до цена колкото нов малък автомобил.

Фотото е на жена ми, не е мое. Mr. Green Сега , малко да се разсмеете , да знаете уж на майтап какво тегло ви чака : аз само го нося на гръб, като втора раница върху раница 65 + 10, със закачена отстрани палатка и спални чували , а на врата ми е триногата

Вто Ное 24, 2015 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател, напоследък с интерес чета постовете ти. Дори те наричам на шега Анализатор, а не Наблюдател. Споделяю мненията ти. А относно Панасоник Люмикс DMC -FZ 18, аз ползувам синът му -28. Доволен съм. От 2009 може би. И щом не се развивам и търся малко тегло и обем е чук. Ако някой ден разбера 90% от капацитета му може да помисля за друг. Но всяка жаба да си знае гьола.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Ное 25, 2015 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Дори те наричам на шега Анализатор, а не Наблюдател.

Май трябваше да се кръстя Мара подробната Laughing Вярно, всеки трябва за си знае дълбочината на гьола Smile.
Сря Ное 25, 2015 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки неколкократното дъвкане на тая тема - да дам и аз моите 5 ст. Не веднъж съм казвал за предимството на Олимпус - ниско тегло и цена с добро качество . Обективите 14-42 и 42-150 са напълно достатъчни за туризъм и не само . Все още се намира ЕПЛ-5 с двата обектива за 750-800 лв. , като има само два недостатъка - трябва да се вземат резервни батерии и снимането на движещи се обекти е малко игра на тото . Ако обаче малките размери на некс и пен са проблем ( аз ги изпускам такива дребосъци ) има Сони А 3000 - това е некс в по-голямо тяло , с много добра матрица и визьор , с издържлива батерия и само за 500 лв . Освен това във Фотосинтезиса при закупуването може да се направи застраховка срещу всичко - дори намокряне . Успех в избора - и на фокус
Сря Ное 25, 2015 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
dido написа:

Обективите ти са вероятно добри според класа си, без да знам конкретните модели. Щом си ги носил, значи знаеш за какво иде реч

Сега ако може да попитам - добро решение ли са вече купените обективи, сега ги погледнах в раницата им ? :
1. Canon zoom lens EF 70-200 mm 1:4 L IL USM / дългия бял /
2. Canon zoom lens EF 17-40 mm 1:4 L USM
3. Canon zoom lens EF 24-70 mm 1:2.8 L USM

Мислех че обективите са повече, значи предстои да се купуват още 1 , + едно рибешко око, за да се стигне до цена колкото нов малък автомобил.

Фотото е на жена ми, не е мое. Mr. Green Сега , малко да се разсмеете , да знаете уж на майтап какво тегло ви чака : аз само го нося на гръб, като втора раница върху раница 65 + 10, със закачена отстрани палатка и спални чували , а на врата ми е триногата


Добре познавам тези обективи - първите два са ми нещо като основен комплект за снимане. Имах някога и номер три, но го разкарах като безполезен за планина. Към този комплект понякога ползвам още 2-3 други обектива, разбира се никога всичко накуп Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 25, 2015 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Добре познавам тези обективи - първите два са ми нещо като основен комплект за снимане. Имах някога и номер три, но го разкарах като безполезен за планина. Към този комплект понякога ползвам още 2-3 други обектива, разбира се никога всичко накуп Very Happy

Благодаря, съвет от инженер си е друго нещо Smile Значи не са се дали бадева тия пари. Жена ми снима и портрети, сигурно затова има и др. обектив. Ще си купува още, чак сега разбрах случайно,че се зная с един от шефовете на вносителя, що не ми се обадихте каза, но късно....
Сря Ное 25, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Е, как, парите СА дадени на вятъра - ако не се ползва техниката професионално (демек за вадене на пари).
От всичките тези що-годе приличен портретен, с доста уговорки, е 24-70. От марката там са силни други модели, но те така или иначе нямат работа по планините.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 25, 2015 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Наблюдател, напоследък с интерес чета постовете ти. Дори те наричам на шега Анализатор, а не Наблюдател. Споделяю мненията ти. А относно Панасоник Люмикс DMC -FZ 18, аз ползувам синът му -28. Доволен съм. От 2009 може би. И щом не се развивам и търся малко тегло и обем е чук. Ако някой ден разбера 90% от капацитета му може да помисля за друг. Но всяка жаба да си знае гьола.


И аз съм с FZ 28. Отдавна ми отесня, но ще почакам още...Не е трудно да направя избор. Проблемът е, че това върши работа, само когато си стиснал парите и тръгваш да купуваш. Иначе четеш ревюта и си викаш - глей пък сега какво излязло на същата цена!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Ное 25, 2015 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
tomaraya написа:
Въпреки неколкократното дъвкане на тая тема - да дам и аз моите 5 ст. Не веднъж съм казвал за предимството на Олимпус - ниско тегло и цена с добро качество . Обективите 14-42 и 42-150 са напълно достатъчни за туризъм и не само . Все още се намира ЕПЛ-5 с двата обектива за 750-800 лв. , като има само два недостатъка - трябва да се вземат резервни батерии и снимането на движещи се обекти е малко игра на тото . Ако обаче малките размери на некс и пен са проблем ( аз ги изпускам такива дребосъци ) има Сони А 3000 - това е некс в по-голямо тяло , с много добра матрица и визьор , с издържлива батерия и само за 500 лв . Освен това във Фотосинтезиса при закупуването може да се направи застраховка срещу всичко - дори намокряне . Успех в избора - и на фокус

Мерси за мнението.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Ное 25, 2015 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Е, как, парите СА дадени на вятъра - ако не се ползва техниката професионално (демек за вадене на пари).

Собственика на фотоапарата -жена ми, работи съвсем друго, един път на две седмици я го извади, я не. Ама желание, отначало един по - простичък Никон се загледа, и изведнъж хоп-този.....
Сря Ное 25, 2015 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Понеже и мен ме помолиха да дам съвет за избор на хубав фотоапарат точно за същия бюджет, ще се включа в темата.

Първо - мисля, че изобщо не се пише по темата и почти всички мнения са спам. Suunto пита за фотоапарат в рамките на 500-600 лева, а бяха препоръчани фотоапарати от 700 лева нагоре. То е ясно, че по-скъпите фотоапарати са по-добри, но дали си заслужава да се дадат 200-300-??? лева над бюджета за по-тежък, по-неудобен, по-капризен, по-трудно управляем фотоапарат, с който в крайна сметка ще се правят много по-малко снимки и често дори няма да бъде взиман в планината - на този въпрос не беше отговорено...

Моят фотоапарат - Sony DSC-HX1 - след 6 години 3 месеца и над 500 000 снимки - може вече достойно да се пенсионира и му търся заместник. При мен дилемата е дали 30 секунди максимална скорост на затвора са достатъчни (за нощни снимки и астрофотографии например), или да се търси фотоапарат със скорост В (неограничено време). А и матрицата е важна...

Отзиви за този модел:
Panasonic Lumix DMC-LF1 Review, High-end pocketable compacts roundup (2013)



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Ное 25, 2015 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Понеже и мен ме помолиха да дам съвет за избор на хубав фотоапарат точно за същия бюджет, ще се включа в темата.

Първо - мисля, че изобщо не се пише по темата и почти всички мнения са спам. Suunto пита за фотоапарат в рамките на 500-600 лева


Стефане, с уважение към твоите много ценни мнения , но в случая поне аз мисля не е така. Темата е "избор на фотоапарат", а само първият пост беше за избор до тази сума. Оказа се, че тази тема е важна за много хора и избора трудно се побира в точни граници, и ако се поставя някаква граница - 600 лв, трябва да има и отделни теми за до 1000 лв, 1500 и т.н още 10 теми.
Чет Ное 26, 2015 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Миналата пролет взех Sony NEX5. Малко е над посочения бюджет, но си заслужава. Здрав, компактен, умен работоспособен. Голям компромис направих с липсата на визьор. Харесах го именно заради възможносттите нахакани в компактен корпус. "Малкия" обектив отвреме на време ме ядосва, но не може хем малко ,хем голямо варио. За непрофесиално снимане, но на високо ниво е добър компромис/избор.
Чет Ное 26, 2015 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ай да не си говорим глупости - при експонация над 20-30 секунди рискуваш да се размаже картината от изместване на обектите и да изпържиш матричката . Панасоника не е лош , но за тия пари безспорния фаворит е Сони rx-100 , сега при почерняването на петъците може да падне под 700 лв.
Чет Ное 26, 2015 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov