ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-4: лято 2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е-4: лято 2015
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Предела има доста бунгала, през лятото със сигурност има алтернатива на хижата, през другите сезони ако някой има информация, да сподели.

momchilov написа:
А за кон се произвежда и всеки минал е3 - "като кон до емине", както му викахме в нашта група.. До е8 ми се струва че трябва повече... Rolling Eyes

Понякога магаре тръгва и магаре си остава Wink Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Окт 30, 2015 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radosarov



Регистриран на: 05 Ное 2015
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

През втората половина на октомври минах Е4 от Алеко до Гоцев връх. Целта ми беше (разбира се, освен удоволствието от ходенето) да направя снимки и да събера информация за състоянието на маршрута, въз основа на които след това да публикувам подробна информация за всеки, които иска да мине маршрута. Освен това заедно с приятелите от Прозрачни планини ще изготвим предложение за туристически продукт на базата на Е4, което евентуално да влезе в изготвящите се в момента плановете за управление на Природен парк Витоша и националните паркове Рила и Пирин. Ще бъде много признателен ако споделите мнения, идеи и опит от вашите преминавания по маршрута. Също ако имате някакви въпроси ще се радвам да отговоря доколкото мога.

Снимки и по-личен поглед на тези 17 дни, които изкарах в планината, можете да откриете тук - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1248547841827451.1073741865.203999366282309&type=3. Ще споделя и линк към статията с вече детайлна информация за маршрута веднага щом съм готов с нея. Опитах се и тук в съобщението да вмъкна снимки, но ги изважда в пълния им размер от 2100 px по широката страна и излизаше от прозореца (все още се опитвам да се ориентирам как да ползвам форума Smile

И последно, с Митко от Попови ливади си говорихме за маркировката от Комитски чарк, която сте правили заедно. Поздравления за свършената работа! Единственото място, където в момента човек може да се обърка, е след изкачването към Ореляк, в равната част при Добро поле, но там най-много да походиш малко повече ако излезеш на пътя по-вдясно.
Съб Ное 14, 2015 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Радо, миналата седмица като бяхме на Попови ливади Митко ни разказа за теб Smile Поздравления за прехода при тези по-трудни есенни условия!
Намеренията ти да публикуваш информация за маршрута са похвални. Надявам се няма да имаш нищо против да сложа линк към нея в темата СИСТЕМАТИЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ за Е-4, така че да е лесно откриваема?

radosarov написа:
Освен това заедно с приятелите от Прозрачни планини ще изготвим предложение за туристически продукт на базата на Е4, което евентуално да влезе в изготвящите се в момента плановете за управление на Природен парк Витоша и националните паркове Рила и Пирин. Ще бъде много признателен ако споделите мнения, идеи и опит от вашите преминавания по маршрута.

Това какво значи, обясни с няколко думи като на напълно незапознат човек. Какви мнения, идеи и опит ти трябват? За кой аспект от маршрута?

radosarov написа:
Също ако имате някакви въпроси ще се радвам да отговоря доколкото мога.

Кажи според теб кои са най-проблемните маршрути от гледна точка на проходимост и маркировка? Какво ще кажеш за отсечката Капатник - Предела?

radosarov написа:

И последно, с Митко от Попови ливади си говорихме за маркировката от Комитски чарк, която сте правили заедно. Поздравления за свършената работа! Единственото място, където в момента човек може да се обърка, е след изкачването към Ореляк, в равната част при Добро поле, но там най-много да походиш малко повече ако излезеш на пътя по-вдясно.

Да, там не се получи много добре. Когато Митко и Николай са маркирали, са повторили по-новата маркировка на БТС, която излиза на пътя и продължава по него известно време. Старата версия на пътеката само пресича пътя и изобщо не се върви по него. В картата на Домино пък е дадена трета версия, при която пътеката върви направо през Добро поле и излиза на съвсем друго място на пътя, а не при масата с пейките.
Ние като бяхме там миналата седмица се почудихме какво да направим и в крайна сметка нищо не направихме. Оставихме решението за пролетта. Все пак преобладава мнението, че трябва да се маркират и обозначат с табелки и двата варианта (третия от картата на Домино не сме го проучили, трябва и това да се направи). Аз лично смятам, че пътеката е по-удобна и приятна, но пък има хора, които вървят по-бързо по пътища.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Ное 24, 2015 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radosarov



Регистриран на: 05 Ное 2015
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000, здравей. Бях в чужбина, за това не успях да отговоря по-рано. За проблемните участъци от Е4 - да, Капатник-Предела е най-трудната за ориентиране част, където без GPS вероятността от загубване е много голяма. Разбира се, зависи сигурно от конкретната обстановка и доколко човек успява да се ориентира. Аз минах тази част леко измръзнал, мокър и в мъгла, така че дори с GPS на няколко пъти се връщах и се лутах да търся маркировка, преди да се откажа изобщо да я търся и да се пусна направо през гората към черния път. Според мен има и още два момента, на които има по-голяма вероятност от загубване. Единият е във Верила, където маркировката минава през една поляна и почти не се вижда, а вляво от поляната успоредно върви нов почвен път. В края на поляната има трудно забележимо отклонение в дясно, а маркировката се вижда само ако поемеш по него и вървиш 15 метра навътре в гората. Като нищо човек може да си продължи по новия път и да слезе в ниското. Другото място, където може да се загуби човек е от Папаз чаир към хижа Славянка, там маркировката на някои места е доста нарядко и има немалко разклони без да е ясно кой път е правилният.
Вто Дек 01, 2015 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите Smile
За Верила мисля, че знам коя е поляната и отклонението, там дори аз се оглеждах лятото, а съм го минавала преди това няколко пъти.
За Папаз чаир - Славянка, началото беше положено миналия месец с премаркиране до заслон Дългия чучур, имаме уговорка с хижаря Митко, че пролетта ще се продължи Smile
Капатник - Предела е такава тема, че не е за отваряне Sad

Ще чакаме и систематизираната информация

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Дек 01, 2015 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radosarov



Регистриран на: 05 Ное 2015
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Когато съм готов с подробната информация ще пиша тук и ще кажете къде е най-добре да бъде преместена след това, така че да я намират хората по-лесно. Поздрави и лек ден!
Вто Дек 01, 2015 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Страница 13 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov