ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Отново за свалянето на BGMountains в OruxMaps

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Отново за свалянето на BGMountains в OruxMaps
Автор Съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отново за свалянето на BGMountains в OruxMaps Отговорете с цитат
Много съжалявам, че за пореден път се открива тази тематика, но не мога да се справя и моля за помощ. Изчетох абсолютно всичко не само в този форум, а и в други; разучих ръководствата на BGMountains и OruxMaps, но вече цяла седмица се бъхтя като комеминец по следния проблем: КАК ДА СИ СВАЛЯ BGMountains в OruxMaps, НО ВЪВ ВЪНШНАТА ПАМЕТ?
Имам фаблет Асус с 5 ГБ вътрешна и 29 ГБ външна, Лолипоп (Андроид 5) и не желая друго устройство, защото с него и външна 8 А - батерия съм обходил всички основни по-леки маршрути и ми е удобен.
Картите (освен BGMountains ползвам още няколко) изискват доста памет и затова трябва да са ми във външната. Не искам да си рутвам фаблета, защото ми отпадат гаранциите и губя ъпдейтите, а и има сериозен риск от скапване (Лолипопът има някакви защитни кодове). Но по дефол приложенията (в случая - OruxMaps) се свалят във вътрешната памет, а после не могат да се изрежат и да се пейстнат във външната, а трябва да се влиза в настройките и оттам да се местят частично (напълно НЕ може). Но тогава пък остават неизтриваеми следи от Орукса във вътрешната и при рестарт той пак си изгражда автоматично файловете във вътрешната памет, а Орукса, който съм преместил във външната, все едно не съществува.
Вътрешният Орукс не може да прочете никави карти във външната памет, колкото и да се опитвах да приложа различните съвети. Оставам с убеждението, че съветите по проблема са давани от хора, работели със стари версии на Андроид.
Моля да ми се опише по стъпки (по-сбито, защото вече знам наизуст различните варианти на монтаж), но от човек, който знае и е пробвал съответния алгоритъм (а не да е преписал нещо написано някъде) как да осъществя работата си с BGMountains и възможно ли е да разреша гореописания проблем (МНОГО МИ Е СТРАННО ЗАЩО НИКОЙ НЕ СЕ ОПЛАКВА ОТ ТОЗИ ПРОБЛЕМ!)?
Ако не може с Орукса, то има ли немного лоша друга платформа за моя фаблет, върху която да работя с BGMountains?
И накрая, ако и двете хипотези са неосъществими, то може ли да се свали картата от "kade.si" във фаблета ми, защото онлайн работя само с нея в момента, а онлайнът е рискован из планините?
---------------
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!
Нед Ное 29, 2015 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин е твоя човек.Пиши му и всичко ще ти обесни.Дидо също мисля, че може да помогне. Very Happy
Нед Ное 29, 2015 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
Ведрин е твоя човек.Пиши му и всичко ще ти обесни.Дидо също мисля, че може да помогне. Very Happy

Благодаря! Вече им писах.
Нед Ное 29, 2015 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение kade.si във фаблета? Отговорете с цитат
Виж темата: "Web базирана версия на BGM......",стр. 5,програма за Android- All-in-One-Offline Maps. Работи безупречно в off&on режим."kade.si-налична+много други.
Нед Ное 29, 2015 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: kade.si във фаблета? Отговорете с цитат
Петър написа:
Виж темата: "Web базирана версия на BGM......",стр. 5,програма за Android- All-in-One-Offline Maps. Работи безупречно в off&on режим."kade.si-налична+много други.

Мерси! Направих го и пробвах. Добре е. Само силно ме смущава големината на файла - само 158 МБ. Явно доста информация не се сваля.
Освен това, оставам с чувството, че от "каде.си" е свалена само БГМ, а останалите 5 карти не са.
Но иначе ще ми върши работа, ако НЕ записвам трековете.
Нед Ное 29, 2015 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Отново за свалянето на BGMountains в OruxMaps Отговорете с цитат
El Sendador написа:
КАК ДА СИ СВАЛЯ BGMountains в OruxMaps, НО ВЪВ ВЪНШНАТА ПАМЕТ?

В зависимост от версията на Андроид, версията на OruxMaps, а може би също и от специфични особености на конкретното устройство, според настройките направени от производителя му, пътя за достъп до папката с файловете на OruxMaps на външна карта памет може да е различен. Моя опит е ограничен и бих могъл да споделя в момента как работи устройство, до което имам достъп от време на време:

Модел на устройството: Sony Xperia Z1 Compact (model number D5503)
Версия на Андроид: 5.1.1 (kernel version 3.4.0-perf-g4fd66c3 Mon Jul 27 09:53:10 2015, build number 14.6.A.0.386)
Версия на OruxMaps: v.6.0.10
Настройка Maps directory на OruxMaps: /storage/sdcard1/oruxmaps/mapfiles

В гореспомената папка на външната карта памет се намират различни файлове с карти, в това число и BGMountainsCYR.img, която може да бъде изтеглена оттук. Във вътрешната памет на устройството също съществува цялата файлова структура на oruxmaps (това изглежда е неизбежна функционалност на програмата), но в поддиректорията ѝ mapfiles на вътрешната памет има само няколко малки по обем служебни файла, които заемат съвсем малко място (749 KB).


Последната промяна е направена от vedrin на Нед Ное 29, 2015 10:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 29, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: kade.si във фаблета? Отговорете с цитат
El Sendador написа:
Освен това, оставам с чувството, че от "каде.си" е свалена само БГМ, а останалите 5 карти не са.

Всеки от картните слоеве достъпни в kade.si може да бъде използван в OruxMaps като отделен източник. За целта трябва да бъдат направени съответните настройки в OruxMaps. Някои от локално хостваните слоеве са достъпни през WMS (BGtopoVJ-v3.00, Landsat-8-20141021 и BGtopo-126k), други през TMS (BGMountains). WMS източниците могат да бъдат добавени в OruxMaps по следния начин:

Switch map --> Online --> WMS --> WMS Creator --> Enter WMS URL: http://www.kade.si/cgi-bin/mapserv?service=wms

Select layers: <име на слой> (избор от списък с различни възможности)

Един начин за добавяне на BGMountains като онлайн източник в OruxMaps е описан от Rincewind тук.
Нед Ное 29, 2015 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
El Sendador на 29.11.15 написа:
Само силно ме смущава големината на файла - само 158 МБ. Явно доста информация не се сваля.

Не бива да те смущава тази цифра,тя е променлива. Това е базовия кеш,кайто се е получил при първоначалното пускане на програмата и предполагам леко раздвижване в онлайн режим. Когато си офлайн програмата /и не само тази/ използва наличния кеш за да покаже съответната част от терена, т.е. същият който си обходил онлайн, вече ще го имаш когато си офлайн. Не ти е нужна външна памет, когато кешът ти нарасне винаги можеш да го изтриеш и по този начин можеш да си регулираш обема на хранилището. Нещо, което е много полезно за ориентирането, имаш възможност да кешираш чрез тази програма даден терен в
"Bulgaria BGMountains Topo","Google Maps", "Bing Maps"..../така са дадени в "On-demand maps" на програмата/ Същите са синхронизирани, т.е.ти се локализираш на едно и също място върху трите карти, които са в еднакъв мащаб. Не знам друга програма с подобна функционалност, възможно е да греша. Това е програма за ориентиране, за да записваш тракове си има други.
Пон Ное 30, 2015 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички!
Общо взето, разбрах, че НЕ е възможно инсталирането на Орукса в СД-картата. Затова направих една мешаница - Орукс в основната памет с БГМ; във външната памет са няколко карти - All-in-One-Offline Maps с карти от "каде.си"; Гугъл Мапс за градове и шосета; Гугъл Земя за гледка от въздуха. Когато ми трябва съответната карта, превключвам приложението. Явно, че универсална карта няма и е необходимо да имаш няколко карти.
Вто Дек 01, 2015 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov