ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Затруднение при влизане във форума.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Затруднение при влизане във форума.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Затруднение при влизане във форума. Отговорете с цитат
Зачестиха оплакванията от едно затруднение при влизане във форума.

Ако сте регистриран член и не сте в списъка с изтрити акаунти или БАН-нат, и получите при влизане съобщение с текст "Вие сте изгонен от този форум! Моля свържете се с администраторите за повече информация.", то вие сте с този рядък проблем.

Преди около година се случи за първи път.

Просто опитайте по-късно да си влезете с акаунта и от друго място/точка.

Извиняваме се за причиненото неудобство.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Авг 04, 2015 12:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 03, 2015 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Извинете ме, може би не е точно по темата, ама старини.
Като малък в моето село по стърнищата имаше едни големи мухи. Където кацне, започва да кърви.
Ние се ядосвахме, като кацне изчаквахме да си мушне жилото и ги хващахме живи.
Нататък отмъщение - мушвахме сламка отзад. Пускахме я и й наблюдавахме полета.
Благодаря на тези, които са ме разбрали.
Мнението можете да преместите в кошчето, ако прецените.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Авг 03, 2015 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
На който му се случи този рядък проблем, моля да пише ЛС на admin или на мейла му след успешно влизане във форума по-късно от друго място. За улеснение в съобщението напишете каква връзка и през какъв IP сте се опитали да влезете при сблъскване със затруднението, като си го запишете. IP-то ви излиза като посетите примерно този сайт - http://whatismyipaddress.com/
Благодарим за съдействието.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 04, 2015 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Вие сте изгонен от този форум! Отговорете с цитат
Много хора имаха несъгласие по дадени теми. И част от тях бяха наказани. Аз не писах нищо, а се съгласих с едно мнение. Скоро след това не можех да си чета любимият Форум.

"Вие сте изгонен от този форум! Моля свържете се с администраторите за повече информация."

Как да стане това като съм Изгонен? Не ми стана приятно от думата, определено. Добре че от Планината още не съм изгонен...

И това заради "+1".

Други изписаха страници. Наказания трябват, аршинът обаче е един. Май се сещам какво ще последва. Не съм сватбуващ и нямам групичка тук, но един човек от тук ми каза, че ще внимава какво пише, за да е угоден. Няма свобода на словото.
Благодарил съм много пъти на Форума и хората в него за полезната информация, която е достъпна. Ще се радвам, ако мога да чета поне.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Дек 10, 2015 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ДУМИТЕ могат да бъдат неприятни за хората тук във форума, когато са ползвани без мисъл, спор няма Cool
Съобщението, което си видял, има определено значение. То е, че правата ти тук подлежат на временно ограничаване заради нарушаване на форумни административни клаузи. Интерпретацията ти за изгонване от планината е предполагам един от примерите, потвърждаващи първото ми изречение.

Както е вероятно е ясно на повечето съфорумци, наказание получават хората, които нарушават форумните правила. В твоя случай беше наказан, защото си позволяваш да коментираш действията на домакините по поддръжката на собствената им къща, в която си гостенин. Съгласи се, че това е недопустимо дори в реалния живот. Да завърша метафората - в тази къща всеки, включително и ти, сте добре дошли, стига да спазвате правилата. Единствено това и само това може да доведе до благополучно, дългогодишно съжителстване на съфорумците в общото пространство. Изключения не може да има дори за тези, дали +1 на коментари - "правилата тук не ме кефят".

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Дек 10, 2015 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
@dido
Дефеницията за форум не е : '' място на администратор +няколко модератора с техни си правлила''!!!

И никога няма да бъде!

Щото в един момент може да си останете само вие …
Пет Дек 11, 2015 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
@dido
Дефеницията за форум не е : '' място на администратор +няколко модератора с техни си правлила''!!!

И никога няма да бъде!

Щото в един момент може да си останете само вие …


Прав си.
Дефиницията на форум е "място, в което са събрани хора, говорещи по дадена обща тема. Администрацията осигурява правилата, по които се случва общуването, удобно за всички.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 11, 2015 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Вчера възникна въпросът: Ако имаш затруднение да влезеш във форума с потребителското си име, или ако ти е изтрит акаунтът, ако си БАН-нат или "изгонен" - можеш ли да четеш форума като обикновен нерегистриран потребител?

Ако можеш, тогава какво отличава баннатите от хилядите регистрирани потребители, които само четат форума, без да са написали и едно мнение? Или от десетките хиляди, които четат форума, без изобщо да са регистрирани?

Честно казано - ако може да се доразвие аналогията на форума с къща - понякога ми се струва (може и да си въобразявам) все едно наблюдавам борба кой да вземе дистанционното на телевизора и да пусне каналите, които на него му се харесват, в които се говори на език, който на него му се харесва. Лошото е, когато дистанционното е в ръцете на домакините и собственика на къщата, които не желаят да гледат просташки или чалга предавания.
Off Topic Интернет форум (от Уикипедия, свободната енциклопедия)

Интернет форум, или още наричана дъска за съобщения, е сайт за онлайн дискусии. Заражда се като модерен еквивалент на дъските за бюлетини. От технологична гледна точка форумите са уеб приложения, в които потребителите сами генерират съдържанието. Хората, които участват в дискусиите на различни теми, могат да създадат социални връзки формирани от интереси и гледни точки. В повечето форуми е задължителна регистрацията. След като е създадено потребителското име човекът, който го използва има право да участва в дискусиите. Всеки интернет форум има своите правила, които трябва да бъдат спазвани от всеки потребител, за да не бъдат отнети правата му и да бъде изтрит от системата. Задължителните звена в структурата на интернет форума са модератор: човек, който има достъп до постове, теми и членове на форума и по този начин пази форума „чист” от нежеланите неща в дискусиите, и администратор: човек, който подържа технически интернет форума.
Off Topic


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Дек 11, 2015 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Вчера възникна въпросът: Ако имаш затруднение да влезеш във форума с потребителското си име, или ако ти е изтрит акаунтът, ако си БАН-нат или "изгонен" - можеш ли да четеш форума като обикновен нерегистриран потребител?

Ако можеш, тогава какво отличава баннатите от хилядите регистрирани потребители, които само четат форума, без да са написали и едно мнение? Или от десетките хиляди, които четат форума, без изобщо да са регистрирани?


Стефане Пацо искаше да каже друго - че не може да чете форума, а не че не е регистриран и не може да пише. Човекът не може да го чете. Тук се поражда още едно противоречие. Добре направил си нещо - малко, много без значение колко лошо нещо. И си БАН-ат за определено време или за винаги. И ставаш като всички останали, които не са регистрирани и сами влизат и четат. Само, че когато си БАН-ат не можеш да влезеш и да четеш. Защото.... Има разбира се начин да гледаш. Като обикновен зрител. Само, че не всеки разбира от всичко и не знае защо не може да бъде обикновен зрител. Аз също в началото не можах. После ме светнаха. Елементарно е. Но трябва да знаеш или да се сетиш.

За това говореше Пацо. Не го защитавам. Нито неговата постъпка. Аз даже мислих тогава да напиша едно -1, ама се отказах. Целта ми не е да дразня. Макар, че понякога се налага според моите разбирания. Но и да го правя е толкова незначително и леко това дразнене, че нормалния човек би трябвало да се засмее или да ми тегли една майна. Зависи от настроението.

В случаят не действам като мирудия на поредната манджа. Просто ти казвам нещо, което не си разбрал правилно.

Дидо, има още едно нещо за изтриване. Едно жълто ухание. Махни го и него да не тормозим бройката. Ако не си го вече направил де. Не съм проверявал. Не помня даже какъв сорт беше.
Пет Дек 11, 2015 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Пооомниш дядо попе, помниииш ... Cool

Не може да не може да чете форума, всички могат - включително нерегистрираните. Регистрацията е само за писане вътре.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 12, 2015 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз най-ненадейно бях "баннат" посред лято тази година и се оказа някакъв бъг в системата.

Дидо, бан не се ли дава по IP адрес? Т.е. дори да не е логнат потребителя, ако влиза през блокиран IP адрес или цял диапазон от IP-та ще му изкара неминуемо съобщението, че е изгонен си мисля.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Дек 12, 2015 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не, по име само. Може и по ИП, но се ползва рядко.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 12, 2015 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Не е така. При мен не можеше да се влиза и да се чете. Трябваше да сменя браузъра за да гледам. То нормално -нали той си пази настройките.

Дидо наистина не помня. Аз за третия говоря Rolling Eyes
Съб Дек 12, 2015 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Не е така. При мен не можеше да се влиза и да се чете. Трябваше да сменя браузъра за да гледам. То нормално -нали той си пази настройките.

Дидо наистина не помня. Аз за третия говоря Rolling Eyes


Това е щото си дал на браузъра да те логва автоматик със запаметено име и парола. Просто разкарваш запаметеното име/парола за сайта от браузърните сетинги и си в играта Wink

Димо, големи хора сме. Какви са тия първи-трети-пети ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 12, 2015 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
И големите хора понякога обичат играчките. Камоли ние на средната възраст Very Happy
Съб Дек 12, 2015 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov