ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хайде да си признаем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Хайде да си признаем

Губили ли сте се?
Да, но без притеснения.
83%
 83%  [ 35 ]
Да, сериозно. Но е оправих/ме.
16%
 16%  [ 7 ]
Не, но ме е срам да си призная.
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 42

Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Като момчета на 13, двамка сутринта се отклонихме уж за малко в гората около Семково, та 12 часа се въртяхме по горските пътища, чак по тъмно излязохме на поляната пред бившите станции. Тогава градски телефони нямаше много даже. Голям стрес, едно че спътника изпадна бързо в истерия , а и от шамарите на посрещачите , които се ядоха обилно Very Happy

Че това брои ли се? Един път съм изчезнал за 6 часа и съм се върнал с три печени фазана. Shocked А паника съм изпитвал един път когато ме гони "мечка стръвница", следствие на паниката съм се и загубил. Баща ми никога не ме е удрял, а майка ми само с точилката.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Дек 05, 2015 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Един път съм изчезнал за 6 часа и съм се върнал с три печени фазана. Shocked А паника съм изпитвал един път когато ме гони "мечка стръвница", следствие на паниката съм се и загубил. Баща ми никога не ме е удрял, а майка ми само с точилката.


А-а didogen, имаш пропуски във възпитанието Very Happy Баща ми бог да го прости , като ми биеше един шут ме качваше на горната площадка през 7 стъпала направо, така започнах да катеря първо Shocked . Добре че го нямаше сред посрещачите. Но това беше толкова отдавна, че се чудя вече аз ли съм бил. Във Враца по това време, имаше още жив опълченец от Шипка.
Как я позна тази мечка че е стръвница, Idea да нямаше някоя връзка от обувки да й виси от забите ?
Съб Дек 05, 2015 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:

Как я позна тази мечка че е стръвница, Idea да нямаше някоя връзка от обувки да й виси от забите ?


Браво! Добра свежарка.
Съб Дек 12, 2015 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:

Как я позна тази мечка че е стръвница, Idea да нямаше някоя връзка от обувки да й виси от забите ?


Трябва да съм бил на около 10-11 години. С нашите на палатка на Доспат, някъде между бившата спортна база "Орлино" и кървавото дере. Аз вземам една торбичка и отскачам до близкия къпинак за къпини. Обаче решавам, че искам горски ягоди, спомняйки си как предната година с баща ми се качвахме нагоре.
И така се озовах на билото. По едно време като изшумоля нещо в храстите реших, че е мечка стръвница.
Като ориентири знам, че трябва да намеря една каменна река (каменопад), да излезя на един черен път под нея. От там се вижда язовира. Та взех азимут и газ надолу. Ама слезнах няколко км. по южно. Навярно съм бягал по по-малкото съпротивление.
Набих се в първия бивак и попитах на къде е кървавото дере. Нашата палатка беше на около 200 м. от чешмата на дерето в посока базата.
Така след 4 часа от обичайното "отивам ей там" се прибрах. Така с мечката.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Дек 12, 2015 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Досега не съм се губил (трайна загуба на ориентация и по-точно знание за приблизителното местоположение с последваща невъзможност за излизане от ситуацията със собствени сили, т.е. без напътствия, помощ и т.н.), може би защото не съм си поставял амбициозни цели... Laughing Laughing Laughing

Може би най-значимият ми провал с последващо прецакване/отклонение от предварително набелязания маршрут, както и самопрецакване по дере, прерастнало по-късно в начална форма на фобия от дерета, беше през пролетта на 2013 г., когато все още разчитах на т.нар. от Огнедишащ Говоряща кожа (топокартата 1:50000) ... Laughing Laughing Laughing

Мястото е това: http://www.kade.si/#map=17/2762363.05/5065547.28/0
https://picasaweb.google.com/100192390292037299599/2014II2328062014#6189247200730914242

Вместо да продължим по зелената марка, която Цецо и Владо видяха, че от дървото в средата на кадъра завива надясно и забива надолу в гората при най-високите буки, групата водена от мен продължи напред, качи се на височинката горе вляво на кадъра и откри останки от стар, наш, граничен пост, от което аз авторитетно заключих, че това е границата. След това се спуснахме без пътека по реброто, започващо от височинката с поста. Хората ми казват, че нещо това не им прилича на граница, понеже няма бразда и помощни пирамиди от варосани камъни, ама аз не, та не... Чак след около 500 м. при първата пролука вдясно между дърветата, аз видях горе високо над нас граничното било, от което ми призля. Бяхме с тежки раници и естествено на никого не му се връщаше пак горе при поста, може би защото не знаехме какво ни чака долу в дерето... Аз очаквах позапуснат път с някой и друг разрушен мост. Да, ама не, както казваше П. Бочаров... Като гледам по снимките от поста до бившата застава южно от с. Пловдивци сме се движили към 4 часа. Веднъж наджапах в реката до глезени, вторият път се пльоснах по корем в някакво вирче до реката, след което теглих едно много цветиста и гордо прегазих реката до кръста с физиономия на френски гренадир при Ватерло... Laughing Laughing Laughing
Нед Дек 13, 2015 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pacho1972



Регистриран на: 17 Дек 2015
Мнения: 2
Местожителство: Севлиево

Мнение Отговорете с цитат
Няма такъв който не е бъркал пътя , има такива които не си признават , аз например май имам дарба да бъркам често пътеката но слава богу досега не е било фатално . Иначе сме се губили и с много опитни водачи , но както казах всичко приключваше само с удължаване на час - два на прехода.
Нед Дек 20, 2015 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov