ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Академик(Родопски партизани)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Хижа Академик(Родопски партизани)
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
zcezbpm написа:
Моля да се отбележи върху картата, че хижа "Родопски партизани" ("Академика") не работи и е затворена от дълго време. Не знам как да правя трек за това.
Днес, след като два часа вървях по снега по река Първенецка по напълно запустяла и немаркирана пътека между пропасти и скали, се надявах да се стопля с горещ чай в хижата. С ужас разбрах от случайно минаващ турист, че хижата не работи поради спорове за собственост.
Аз гледах картата и се надявах, но бях излъган. Дано и друг турист не се излъже по погрешната информация.

1. Върви само по маркирани пътеки. Сам знаеш, че си зле с ориентирането.
2. Тези надежди все те вкарват в приключения.
3. И в планината да се преместиш да живееш, пак аджамия ще си останеш.

zcezbpm написа:

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.

В следващата версия на BGM ще има ценоразписа на хижите и туристическите спални, и степента на лавинната опасност в реално време.

dido написа:
zcezbpm написа:
fena73 написа:
... Картата не е информационен бюлетин ...

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.


Въображението ти играе лоша шега, очевидно. Как си оцелял до 50+ без точен справочник за живота, нямам идея Cool

С много четене на Карл Май.

dido написа:
Картата информира за минало състояние на туристическите обекти. Информация за реалното им състояние можеш да добиеш само в нарочен телефонен разговор с хижаря или някой, дето е минавал скоро покрай обекта. Тази информация обаче няма да ти даде сигурност за бъдещото състояние на този обект. Т.е. възможно е след два дни хижаря да е заключил хижата и да е драснал за припаси към града Laughing

Ти пък! Нали някой друг трябва да е виновен.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Яну 03, 2016 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Неработеща хижа Отговорете с цитат
didogen написа:
zcezbpm написа:
Моля да се отбележи върху картата, че хижа "Родопски партизани" ("Академика") не работи и е затворена от дълго време. Не знам как да правя трек за това.
Днес, след като два часа вървях по снега по река Първенецка по напълно запустяла и немаркирана пътека между пропасти и скали, се надявах да се стопля с горещ чай в хижата. С ужас разбрах от случайно минаващ турист, че хижата не работи поради спорове за собственост.
Аз гледах картата и се надявах, но бях излъган. Дано и друг турист не се излъже по погрешната информация.

1. Върви само по маркирани пътеки. Сам знаеш, че си зле с ориентирането.
2. Тези надежди все те вкарват в приключения.
3. И в планината да се преместиш да живееш, пак аджамия ще си останеш.

zcezbpm написа:

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.

В следващата версия на BGM ще има ценоразписа на хижите и туристическите спални, и степента на лавинната опасност в реално време.

dido написа:
zcezbpm написа:
fena73 написа:
... Картата не е информационен бюлетин ...

A aз си въобразявах, че именно от картата се информираме за реалното състояние на туристическите обекти. Явно съм грешал.


Въображението ти играе лоша шега, очевидно. Как си оцелял до 50+ без точен справочник за живота, нямам идея Cool

С много четене на Карл Май.

dido написа:
Картата информира за минало състояние на туристическите обекти. Информация за реалното им състояние можеш да добиеш само в нарочен телефонен разговор с хижаря или някой, дето е минавал скоро покрай обекта. Тази информация обаче няма да ти даде сигурност за бъдещото състояние на този обект. Т.е. възможно е след два дни хижаря да е заключил хижата и да е драснал за припаси към града Laughing

Ти пък! Нали някой друг трябва да е виновен.


Тъкмо се бях притеснил, че туристите в този форум са много любезни и не обиждат попадналите в беда, но горният пост ме успокои. Българинът си е българин, даже и да е турист - винаги гледа да клъвне и да нарани околните.
Нед Яну 03, 2016 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Е, забавляваш форума, после се сърдиш ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Яну 03, 2016 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov