ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Каква храна носите на преход?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Каква храна носите на преход?
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Много се замислих, върху думите на Мислещият : Разбрах, че това е твой избор. Аз го писах за другите, които четат, не за теб. Вярвам, че ако един се е замислил, пак е от полза.
На средния българин му куцат някои видове култура и вярвам, че трябва да бъде провокиран. В крайна сметка всичко се научава, ако има желание, но и кой да ти вкара "мухата" в главата. Та така.
Те така...... при последното ми ходене по Рила,е така извадих и като го повъртях малко в ръце , това опушено канче дето ми умирисва цялата раница, и си го и прибрах в багажа и не го вадих повече .....Просто не трябва да се пали огин в Планината, има място за това другаде..... не е израз на добронамереност към планината ...... установих, че е по-добре вечер да съзерцавам наоколо, отколкото да се превръщам в опушен огняр...... дотук с огиня! Благодаря, Мислещ , за забележката.....Канчето отива на село, в раздел спомени....
Друг път може да Ви споделя, как ме отказаха едни хора съвсем спонтанно от един друг вреден навик, който много и от Вас го правят, без въобще да се усетят...
Пон Юли 20, 2015 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не ставаше дума да изхвърлиш канчето. Нали има туристически газови котлони и др. подобни съоръжения за варене. Така и така носиш по много. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 21, 2015 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
То много,много , ама искам да намаля туй тегло Мислещ .....Канчето не е изхвърлено , на село е. То се е покрило с някаква черна глеч, която е неизтриваема и мирише даже увито в два найлона....умирисва всичко.Въобще самата тая работа с огън по най-високите места не е добра за планината...може би вече съм и твърде уморен, та след ходене да се занимавам с огънчета.
Имам един много пинизчийски сгъваем примус на Примус, май е най-лекият, но в планината не го нося освен когато спя в колата.
Огиньове ще се палят в къщата ми на село, в Стара Планина. Рила и Пирин не са вече мястото..
Вто Юли 21, 2015 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Зоната Отговорете с цитат
По повод на изказване на vladofff в една друга тема: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=9685&postdays=0&postorder=asc&start=120 се сетих, че в началото на лятото тук коментирахме Бари Сиърс, Зоната и дългите преходи:

HHristov написа:
vladofff написа:
Някой пробвал ли е режимите на проф.Бари Сиърс за по-дълго, например Ком-Емине или др. подобно? ...


... Това лято, живот и здраве, ще го приложим и по Камино, пък да видим.


Та с голямо закъснение да споделя:

Изминати 520 км. за 17 дни. Теглото на раницата варираше между 6 и 10 кг. в зависимост от запаса храна. Дневна дажба 600+800 гр. съобразена с Зоната, като не сме се старали да оптимизираме тегло - има възможност за често снабдяване. Протеини набавяхме основно от сирене (испанско твърдо), хамон серано или корадо и рибни консерви. Въглехидратите от плодове, малко зеленчуци, малко хляб (аз и от испанско вино Smile). Мазнините - маслини и фъстъци.
Резултатът - Изгорих 1.5 кг. телесни мазнини - тръгнах 77.5 завърших 76 кг. По целият път се чувствах превъзходно. Никога не изпитах глад. Препоръчвам.
Чет Яну 07, 2016 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Страница 16 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov