ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Почистване на Gore-tex

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Почистване на Gore-tex
Автор Съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Почистване на Gore-tex Отговорете с цитат
Здравейте Smile

Миналата година си взех планинарските обувки на Соломон. От тогава не съм почиствал Gore-tex-a. Приятели ми посъветваха, че трябва да го почиствам 1-2 пъти в годината. Имам и специален препарат за отпушване на такъв тип мебрани (Sport Fashion). Та...съвета на приятелите ми беше да потопя обувките в студена вода и да седят известно време? Това ли е начинът? И ако да - колко време трябва да седят във водата? Smile
Пет Юли 31, 2009 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Почистване на Gore-tex Отговорете с цитат
Pssiho написа:
Здравейте Smile

Миналата година си взех планинарските обувки на Соломон. От тогава не съм почиствал Gore-tex-a. Приятели ми посъветваха, че трябва да го почиствам 1-2 пъти в годината. Имам и специален препарат за отпушване на такъв тип мебрани (Sport Fashion). Та...съвета на приятелите ми беше да потопя обувките в студена вода и да седят известно време? Това ли е начинът? И ако да - колко време трябва да седят във водата? Smile


По принцип обувките с Gore-tex мембрана се почистват само с вода,след всяко носене ги измиваш на чешмата и прибираш. нищо повече
Пет Юли 31, 2009 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Незнам Отговорете с цитат
Това е интересно. Дайте някакъв съвет за почистване отвътре, постелките ще ги измия, ама попринцип ако се понакаля повечко отвътре, с вода май не е много редно?

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Сеп 01, 2009 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Re: Незнам Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Това е интересно. Дайте някакъв съвет за почистване отвътре, постелките ще ги измия, ама попринцип ако се понакаля повечко отвътре, с вода май не е много редно?


GoreTex мембраната не е вечна, мий си ги с вода и не се тормози толкова. Ако след година започнат да пропускат пробвай да да ги импрегнираш с нещо такова http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=101&products_id=764&osCsid=db4e91e1c9413a5ed1751b817922959a
Чет Сеп 03, 2009 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То и за миризмата беше въпроса. Като се запуши Gore-tex и настъпва апокалипсис Very Happy
Пет Сеп 04, 2009 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov