ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Убавини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Убавини
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Днес научих за съществуването на този алпийски магьосник. Показаното си е чисто спортно постижение, но гледките са по-важни.
https://www.youtube.com/watch?v=vwhY5e9BE-0
Нед Яну 31, 2016 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Днес научих за съществуването на този алпийски магьосник. Показаното си е чисто спортно постижение, но гледките са по-важни.
https://www.youtube.com/watch?v=vwhY5e9BE-0

Ей тоя е още по-страшен, и това дето го прави е, както му казват отвъд голямата вода - хорър риелити.
https://www.youtube.com/watch?v=_a0X9rdJ7hc
Пон Фев 01, 2016 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Хорър, направо ужас! Отговорете с цитат
Абе, Владоф, слагай някакъв знак към видеото! Качи ми се джигерът в гърлото. Какви са тия щураци и какви са им такъмите? На няколко пъти куката му изпусна, веднъж кракът му се изплъзна, по едно време се закачи само на котките си без куките... И без осигуровка - чудо на чудесата! Само че аз ехидно ще го попитам от топлата си соба с компютъра: хайде да те видим как ще слезеш със същата техника! Такъв феномен снимал ли е някой? Cool
Пон Фев 01, 2016 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Хорър, направо ужас! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... хайде да те видим как ще слезеш със същата техника! Такъв феномен снимал ли е някой? Cool

Катеренето соло има едно второ правило, след правилото никога да не бъркаш... И то е, ако правиш едно движение нагоре, да има опция да се върнеш в предишното положение без да залитнеш. Този със сигурност може и да слезе.
Е, има и изключения, като тоя:
https://www.youtube.com/watch?v=DYIFSTJYhcM
и по обясними причини, същият вече може да го видим само на кино...
Пон Фев 01, 2016 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Това с изкачването на Айгер преди около две години някой го пусна тука. Мисля че беше във връзка със страха от височини. Гледал съм го многократно. Този държи рекорда за скоростно изкачване на Айгер, онова момче - на Матерхорн. Гледал съм и Ален Робер, дето катереше и по сгради. Да не е сбъркал някъде?
Пон Фев 01, 2016 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Стиге, де! Няма да заспя! Отговорете с цитат
Владоф, какви сцени имаш още за показване? Тия дотук ще ги сънувам и ще падам в съня си. Еле този на втория клип, като подскочи, за да се хване - как е възможно? Да не му се случила неудача по-късно?
Пон Фев 01, 2016 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
По "професия" е работел изпитвач на нови въжета - засилвал се и скачал отнякъде отвисоко с падания по 50-60м и отгоре. Последния път тестът на въжето излязъл "неуспешен", т.е. пребил се е не от това, което уж изглежда най-вероятно.
Пон Фев 01, 2016 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Жалко за момчето! Отговорете с цитат
И все пак да попитам глупашки: тия въжета ме могат ли да се тестват с чувал, пълен с камъне 80 кила?? Защо трябва да е човек?
Пон Фев 01, 2016 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Жалко за момчето! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И все пак да попитам глупашки: тия въжета ме могат ли да се тестват с чувал, пълен с камъне 80 кила?? Защо трябва да е човек?

Естествено, че няма такава професия, просто е скачал да прави един от коронните си номера.
Ей тук има няколко:
https://www.youtube.com/watch?v=z2cXB_t9fck
Пон Фев 01, 2016 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Спокойно, Сотиров - вече си по-добър катерач от него!
Вто Фев 02, 2016 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Дивотии са това! Отговорете с цитат
Е, значи не е изпитвал въжетата, а си е правел джъмпинг. Не са спортове това, не са! И Господ не е създал за такава употреба скалите и планините! Думите на Тортоманин звучат зловещо - не бих искал по този начин да съм по-добър от асовете. Аз съм си класически турист и много пъти съм казвал: докато ми стигат двата крака, съм в компанията. Наложи ли се да употребявам и ръце, без мен! (Е, случвали са ми се малки изключения, главно с внуците, но никога не съм ги търсил нарочно. Само когато не може иначе - на Олимп например.)
Вто Фев 02, 2016 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Ден на..... Отговорете с цитат
Честит празник !
Вто Фев 02, 2016 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Дивотии са това! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Е, значи не е изпитвал въжетата, а си е правел джъмпинг. Не са спортове това, не са! И Господ не е създал за такава употреба скалите и планините! Думите на Тортоманин звучат зловещо - не бих искал по този начин да съм по-добър от асовете. Аз съм си класически турист и много пъти съм казвал: докато ми стигат двата крака, съм в компанията. Наложи ли се да употребявам и ръце, без мен! (Е, случвали са ми се малки изключения, главно с внуците, но никога не съм ги търсил нарочно. Само когато не може иначе - на Олимп например.)

Моята идея, а най-вероятно и tortomanin, да ме поправи, ако греша, бе да покажем и какво могат и правят някои люде, по-скоро изключения, отколкото правило. По правило всеки е свободен да се пребие по начин какъвто намери за добре. От една страна, извършеното не е за пример, но от друга хубаво е да се помисли по въпроса какви целенасочени свръхусилия са им били нужни за да се подготвят поне за опита на показаните безумия.
Вто Фев 02, 2016 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Ето и нещо българско, тролей между Мальовица и Орловец:
http://vbox7.com/play:5f39c740?p=favourites&id=1988131&order=
Вто Фев 02, 2016 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митко



Регистриран на: 18 Фев 2014
Мнения: 37
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Дивотии са това! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Е, значи не е изпитвал въжетата, а си е правел джъмпинг. Не са спортове това, не са! И Господ не е създал за такава употреба скалите и планините! Думите на Тортоманин звучат зловещо - не бих искал по този начин да съм по-добър от асовете. Аз съм си класически турист и много пъти съм казвал: докато ми стигат двата крака, съм в компанията. Наложи ли се да употребявам и ръце, без мен! (Е, случвали са ми се малки изключения, главно с внуците, но никога не съм ги търсил нарочно. Само когато не може иначе - на Олимп например.)


И според мен това е извращение, но всеки сам си решава. А и къде е ръководството, което Господ е написал за "употреба" на планините? Да се знае за какво може да се "употребяват" планините, и за какво не. Хора разни, на мен примерно ми е приятен допира до рилският и пиринският гранит. Или... два крака — да, четири крака — не Smile ?
Вто Фев 02, 2016 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 2 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov