ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
от Бодрост до х.Македония

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
от Бодрост до х.Македония
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение от Бодрост до х.Македония Отговорете с цитат
Събота сутринта в 5:30 криво ляво се измъквам от леглото. Правя си кафе, мушкам пряснозаредените батерии във фотото и чакам Пепи да се обади. Малко след 6 вече съм навън и се мятам в колата. Веско вече е прилежно натоварен. От центъра взимаме и Вальо и така ударната група е сформирана.
В 9 и 30 вече сме над Бодрост(Благоевграско) и сме стегнали раниците. Имаме трак от Емо по който трябва да стигнем до тракийски камъни нейде в гората под Царев връх. Вървим по черен път около час и стигаме до обозначителна табелка и зелена маркировка за Царев връх. Пепи гледа трака и заявява не сме от тука... трябва да видим камъните. Минават 15-на минути и срещаме местен жител, който ни казва че сме изтървали пътеката.... ама то умишлено бе човек отиваме да видим камъните. Какви камъни, те са на билото тези камъни. А те са на билото, ама има и други дето ти не ги знаеш, какво като си местен Wink. Ама момчета гората тука е много гъста, трудно ще го издрапате... В крайна сметка направихме директен цепинг до маркировката, която следвахме послушно под час. После Пепи видя, че камъните са близо и си се набутахме както си трябва без път през гората. Пресякохме няколко деренца странично, при които ни се лепна рояк мухи. Минахме през голям малинарник, на който не му бе простено и накрая стигнахме до камък 1.
После до камък 2...., ама то това са обикновени камъни... да се смееш ли да плачеш ли? Абе смяхме се Laughing .
Последва директен цепенинг към билото. Оставихме голяма част от багажа и газ към Царев връх, като преди това посетихме Марков камък:



От там последва мъчително качване без път, като ниските храсчета издраха голите ми крака, само аз имах наглостта да съм по къси гащи през този терен Smile. В 13 бях на върха. От там хубави гледки, но маранята попречи на фотките :



Пепи си намери приятел на върха:



Починахме почти час горе. После слязохме бързо към багажа и продължихме по билото в посока Голям Мечи връх. Малко преди 19 часа бях горе. На изкачване се разминах с един джип, а горе имаше трима с АТВ-та, грозна гледка и шумотевица Mad .
Пепи демонстративно им обърна гръб и не се качи до връхната пирамида, докато не си тръгнаха:



Гледка към Ангелов връх:



Пепи и Веско продължиха до него, а аз подушил бирата се смъкнах към хижа Македония. Вальо дойде малко след мен. Възстановихме баланса на витамин Б и полафихме с нашите хора от другата кола, които се бяха качили през долината.
На сутринта Пепи и Веско потеглиха рано, аз и Вальо се качихме до Ангелов връх, а Ирина, Боян и Жоро до Голям Мечи.

Гледка от Ангелов връх в посока Голям Мечи връх:



Всички снимки тук.

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Авг 25, 2009 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки и от мен . . .

Smile

_________________
Сря Сеп 02, 2009 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
снимките с кучето ме кефят
кучето е супер Smile
Чет Сеп 03, 2009 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
... и жирафа Wink.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Сеп 03, 2009 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
жирафа кърти Cool
Чет Сеп 03, 2009 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много интересно ходене и хубави снимки. Cool Марков камък го броят за най-високо разположеното древно тракийско светилище у нас, посветено на богинята Бендида, ловджийка Smile . Не случайно една от реките там преди се е казвала също Бендида. Сега май е Узундолски дол, неизвестно защо.
Чет Сеп 03, 2009 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Ей, Цеци, много ме кефи как пишеш. Ма го правиш много рядко...
Снимките са убави, разбира се. Много ме кефи и тая с кучето, но повече Пепи как е обърнал гръб на машините и гледа в далечината Very Happy

Тия камънаци долмени ли се водят или?
А къде е жирафа, в снимките на Пепи не го видях Rolling Eyes

_________________
Пет Сеп 04, 2009 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
А къде е жирафа, в снимките на Пепи не го видях Rolling Eyes


||
||
\/

_________________
Пет Сеп 04, 2009 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Ето и моя снимков отчет от този уикенд.
Само с 11 дневно закъснение. Croc
Пет Сеп 04, 2009 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Аа, да, тоз жираф съм го виждала, много кефи. Ма не разбрах, че за него става въпрос Very Happy

_________________
Пон Сеп 07, 2009 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov