ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувки Скарпа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувки Скарпа
Автор Съобщение
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Обувки Скарпа Отговорете с цитат
Купих обувки Скарпа от немски сайт-доста скъпи и педполагах удобни.Подметката им е една от най добрите от това което имам - Мамут, Салева, Нордфейс, но само в това е предимството.При слизане надолу колкото и да ги стягам ноктите на пръстите посиняват, което при другите обувки го няма.
Обувките са ми точни по размер, не са по-големи.Сложих друга стелка, но проблемът остава.
Някакъв съвет как да намаля натоварването на пръстите при слизане по стръмни участъци.
Нед Фев 21, 2016 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Обувките са ми точни по размер

В това се състои проблема ти.
Пон Фев 22, 2016 7:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Скоро купувахме с една приятелка обувки от Стената.Младежът там ни посъветва да си купим номера, който носим, а не по-големи както лично аз правя винаги....В този ред на мисли може проблемът да не е от номера на обувките. Нищо няма да им стане на обувките, ако си направиш един малък преход с тях без стелки, да видиш как ще е. Веднъж ходих на Витоша с обувки подарени ми от една приятелка, приличаха на туристически, но мисля, че бяха работни - кожа, дебела подметка, хубаво бомбе, в което пръстите ми се чувстваха свободно без да са ми големи; за няколко долара от Щатите, аз не им придирях, все пак за Витоша си бяха ок.
Сега не помня маршрута,само че нямах резервни в раницата и че начална и крайна точка беше с.Бистрица. На Витоша няма кой знае какъв камънак, няма пирински стръмнини, така че си беше дълга разходка по землисти пътеки. Накрая на деня ми се ревеше - когато се прибрах видях какво се беше получило - палецът ми беше син, целият, на левият крак по-малко.Нокът ми беше бомбиран...Не падна, но от тогава и най-малкият натиск върху него и той побелява и ме боли, повреди се трайно.Не знам защо се получи така, не са ми били малки, нито прекалено големи. Подарих ги на едно момче, което ходи на планина. Удобни са му от първото обуване и не е имал никакъв проблем.
Мисля, че може да е така от наклонът на подметката вътре. Например съм мерила обувки на Мендл и при тях наклонът на подметката върви нагоре към пръстите, съвсем леко, но на мен това ми е адски неудобно и веднага ми реагира споменатия по-горе палец...
Аз като слизам по склон пръстите ми побеляват, а не посиняват. Мисля си, че ако беше от точния номер, би трябвало и да са ти охлузени пръстите, а ти не споменаваш това. Пробва ли да слизаш без да ги затягаш много?
Дал си много пари за обувките, ще бъде много жалко, ако не можеш да ги използваш. Надявам се други колеги да се включат и да ти дадат работещо решение....
ПС.Ако решиш все пак да ги пробваш без стелки, си вземи още един чифт чорапи, не трябва да ти "ходи" кракът напред-назад в обувката.

_________________
Всичко е възможно.
Пон Фев 22, 2016 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Виж тази статия, но по към края.
http://www.verticalworld.net/articles/article.php?id=502

_________________
Всичко е възможно.
Пон Фев 22, 2016 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
След като вече е направена инвестицията, пробвай:
С дебели чорапи или висока стелка - в студено време и поначало винаги, когато знаеш или предполагаш, че ще липсва раздуване на крака.
Обратното - при противоположна ситуация.
Пробвай и игри със степента на стегнатост на връзките.
Посиняването поначало свидетелства за проблеми с оросяването, наречено цианоза, т.е. по причина намален приток на сатурирана кръв. Може да се окаже, че обувките не убиват долу, а да кажем в глезена - проявата пак би била най-явна точно на ноктите.
Пон Фев 22, 2016 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Скоро четох в една от темите тук за подобен проблем. Причината била, че обувките са модел за катерене, а не за трекинг. Виж спецификацията на конкретния модел - да не се окаже нещо такова и при теб.
Пон Фев 22, 2016 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov