ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
туристически паспорт

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
туристически паспорт
Автор Съобщение
katerina2121



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 13

Мнение туристически паспорт Отговорете с цитат
Не е реклама, нямам нищо общо, просто ми е любопитно какво мислите за това:

http://oilaripi.com/eshop/produkt/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5/
Вто Фев 23, 2016 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Обсъждали сме и преди да има такива книжки за печати, но не ми се рови къде беше. Мечо разказа какви са били техните през 80-те години, даже пусна снимки.
Лично на мен идеята ми харесва, още повече след като видях паспортите по Ел Камино (Credencial del Peregrino) и печатите там. Даже мислех да предлагам на БТС да направят нещо такова, но ето че Ойларипито ги изпревариха.
От снимките не мога да прочета какво точно пише на тях. Ако целта им е да се води някаква статистика, не вярвам да стане, едва ли всички ще си купят такива.
Не ми харесва, че има конкретни обекти. Накрая ще стане като с книжките за 100-те обекта, едни отпадат, други се прибавят, стари книжки, нови книжки, пълно объркване. По-добре беше да има празни кутийки и всеки да си слага такива печати каквито прецени в тях.
Томболата ми е смешна, не ми харесват такива инициативи, аз ги наричам бетесейски.
Цената ми се вижда висока за едно парче хартия.
Няма никакви обяснения, освен някакви мъгляви обещания за награди. Малко повече думички относно Пътеката по биха ме мотивирали да си купя този паспорт.
И понеже все ще се намери някой да ме нарече хейтър, защото мнението ми не е изцяло положително, да си кажа и какво не ми хареса ама от най-най-пръв поглед - на такъв паспорт трябва да има наистина впечатляваща снимка. Съжалявам да го кажа, но тази която са сложили не е такава.

П.П. Не пише как се кандидатства за обект, да вземем да сложим един печат на Мечулица? Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 23, 2016 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
katerina2121



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
ммм и аз си мислех подобни неща... затова го споделих...
недодялана работа общо взето.... но пък иначе като идея изглежда готино....
аз не съм минавала Пътеката, още съм на ниво читател, с планове за юли месец... но да видим дали ще се получат нещата както трябва Smile
Вто Фев 23, 2016 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Рим не е бил създаден за един ден, така че очаквам с течение на времето Ойларипи да развият идеята. Или пък не...
При тях е малко трудно да се предвиди какво ще стане, някои неща им се получават отлично, с други направо се излагат.
Интересно ми е има ли печат от Емине, и ако да - къде е той?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 23, 2016 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
http://oilaripi.com/club/

"Туристическо дружество „Ойларипи“

Туристическо дружество „Ойларипи“ е неправителствена организация, която обединява усилията на съмишленици, ангажирани в сферата на алтернативния туризъм, спортовете практикувани на открито, природозащитата, възпитаването в екологична култура и устойчив начин на мислене на подрастващото поколение.


През 2016 г. дружеството организира:

– ремонтни дейности по туристически заслони в Стара планина;

– преходи в българските планини;

– велопоходи в Македония, съвместно с планинарски клуб „Москито“, гр. Кочани;

– актуализация и отпечатване на пътеводител „Ком-Емине“;

– кампания „Туристически паспорт Ком-Емине“ и провеждане на годишна томбола;

– разработване на туристическа карта на Източна Стара планина;

– експедиции в планините на Балканския полуостров и Европа."

Интересно е докъде е стигнала работата по разработването на туристическата карта на Източна Стара планина. Think


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Фев 24, 2016 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
През 2013-та поръчах 3 книжки размер А6 с 20 бели листа и картонени корици. За печати и впечатления. Общата стойност беше 4,50 лв. Понеже и тази година ми е актуално Е-то се загледах и от сините цветове само от Лескова бих могъл да взема. Ако работи.
Не харесвам насърчаване на потреблението с томболи и промоции. Като в тази не са показани наградите. Може да е ко'ла, но може да е и кола'. Щом имат идея за томбола, значи са мислили и за наградите.
Понеже ще пропусна книжката, че пропусна и забележките си към нея.
Интересно ми е как изглежда паспорта на пилигримите.
- Мариана?

Mariana1000 написа:

Интересно ми е има ли печат от Емине, и ако да - къде е той?

Най-вероятно в познатата на всички финиширали кръчма.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Фев 24, 2016 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Радослав георгиев



Регистриран на: 18 Яну 2015
Мнения: 23
Местожителство: чипровци

Мнение Отговорете с цитат
Според мен много аматьорски са подходили то даже не е книжка а прегънато листче няма твърди корици,в смисъл да са по дебели от вътрешните листа и да са гланцирани, няма описание на обектите от които се взимат печатите както е в книжката на стоте национални обекта, много от обектите не работят постоянно като грамадлива, топчииско, козичино а на планиница от къде се взима печат примерно, други обекти са ги пропуснали заслон ботев х предела, не са обмислили нещата иначе идеята е добра и ми харесва и бих събирал печатите а и да разделят хижите а да не ги събират по две на печат ,повече печати по интересно
Сря Фев 24, 2016 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Интересно ми е как изглежда паспорта на пилигримите.
- Мариана?

Нямам снимка на моя креденсиал, а в момента не е в мен и нямам възможност да го снимам, но аз нямам много печати. Някои пилигрими се вманиачават и си събират от всеки обект, но аз се бях преситила от нашите 100 обекта и не ми беше толкова интересно.
Като се напише в google credencial del peregrino излизат достатъчно изображения за да си изгради човек представа.
Направен е от картон, не много дебел, но като си стои сгънат в някой джоб на раницата изобщо не се мачка.
Целта му е да докаже, че си пилигрим за да може да се възползваш от евтините цени на нощувките в албергетата. Т.е. наистина като паспорт, а не просто да е за спомен. Накрая въз основа на него ти дават сертификата, като мисля че имаше някакво изискване за последните километри да имаш по два печата на ден, но не се вторачват толкова, аз нямах, защото както казах не ми бяха най-важното печатите.
Цената е символична, аз платих 1 евро, но имаше и донативо (т.е. даваш колкото искаш, може и нищо да не дадеш). Виждала съм и по две евро.
Паспортът на Ойларипито е направен по същия начин като гледам, така се и сгъва, не мога да преценя материала, сигурно е подобен. Нека дадат повече информация, да включат повече обекти и може да накарат хората да прежалят пет лева.
Просто акъл не ми побира как тези хора са учили маркетинг, като нито една кампания не им е както трябва. Чак мен ме е яд и ми идва да го популяризирам този паспорт Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 24, 2016 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Най-много ме заинтригува водоустойчивата карта.

Цитат:
ПРЕДСТАВЯНЕ: Предизвикателството КОМ-ЕМИНЕ 2016
"ТД Ойларипи има удоволствието да ви покани на 14.04.2016г от 19:00 часа в Клуб на Пътешественика, София, ул. Сердика 19.
Този път ще Ви изненадаме не с една, а с две презентации.
В първата презентация Живко Момчев ще представи първата водоустойчива туристическа карта, произведена от ТД Ойларипи. Картата е в мащаб 1:50 000 и обхваща Източна Стара планина от село Дъскотна до нос Емине.
Следва представяне на кампанията "Туристически паспорт Ком-Емине 2016" - първите вече събраха печатите. Научете повече за кампанията и се включете и Вие!
Ще разбере също и как ще продължат ремонтните дейности по заслоните в Стара планина и как може да се помогнете.
Във втората презентация експертът по прилепи Антония Хубанчева ще представи проекта "За прилепите и хората в Балкана" по програма "Съгради промяна". Един проект да последващите природозащитни мерки, след октомврийския ремонт на заслон "Караиваново хорище", извършен от ТД Ойларипи. Как се строят къщички за прилепи може да разберете на 14.04 в Клуб на Пътешественика!"


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Апр 07, 2016 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 е казала основните неща за креденсиала по Ел Камино. Искам само да допълня, че освен като средство, което ти осигурява достъп до евтините приюти, той се използва и като доказателство за историята на преминаването по маршрута. Задължително е да имаш поне по един печат на ден, а ако вървиш само последните 100 км. - по два на ден. Няма задължителни обекти а слагаш печат където ти решиш. Печати има навсякъде - в приюти, в църкви, в музеи дори и в барове и кафенета. В този ред на мисли, и паспорта Ком-Емине би трябвало да показва историята на преминаването на собственика му по маршрута, а не да бъде събиране на печати от обектите (както при 100те туристически обекта) при случайно или нарочно преминаване през тях, без движение по маршрута. Пиша това, защото в чл.12 от Правилника на кампанията на ТД Ойларипи е е записано: "Под печата туристът саморъчно написва датата, на която е поставен."
Пет Апр 08, 2016 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Та доста са ???
Ще трябва да се обмисля?
Имаме някаква представа как е било.
очакват се предложения!
Пет Апр 08, 2016 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov