ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скъсана подметка BG3 на Bestard

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Скъсана подметка BG3 на Bestard
Автор Съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Скъсана подметка BG3 на Bestard Отговорете с цитат
Така изглежда подметката на една от новите ми обувки Bestard Crossover BG3 (купени през декември 2015) след едва третото ходене:





Ходенето беше изключително по сняг със снегоходки, без никакви сериозни препятствия. От Бестард ми предложиха два варианта - да сменят подметката със същата или да сменят и двете подметки с Vibram® Foura (подметките на модела 0891 Phantom). Сега трябва да реша. Някой друг имал ли е подобни проблеми с BG3 подметки? Т.е. каква е вероятността ако поискам да я сменят със същата, скоро да се озова отново в същото положение?
И ако някой е носил Bestard Phantom да сподели много ли е твърда подметката им, става ли за ходене и без сняг - в нашите планини по-често се тръгва без сняг от ниското дори и през зимата.
Съб Яну 30, 2016 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Носил съм обувка с BG3 - Bestard Breithorn Lite. Не съм доволен като цяло. Заради специфичната кройка около петата бързо се получи разкривяване, отдето BG3-ката почна да се износва неравномерно. В края на краищата обувката беше за изхвърляне преди да съм износил изцяло подметката или кожата.

BG3 подметката иначе е доста добра като идея и действително има много по-слабо хлъзгане от Vibram Fuora. Не ми е правило впечатление да е крехка, забеляза ли как се е получило това разкъсване при тебе?

За Фантома - колега оня ден пазари, ще го питам за отзиви от вчерашното първо ходене с тях.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Яну 31, 2016 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Единственото ми обяснение е, че там се допира в захващането на снегоходката (TSL 226 Rando), но аз съм носил тези снегоходки с много други обувки и не е имало проблем. А и в случая маршрута беше много лежерен - Боровец - заслон Кубадинка, без каквито и да било сериозни натоварвания на снегоходките и обувките.
Нед Яну 31, 2016 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Така като гледам, оплакването може да се сведе до Бестард само доколкото са избрали поредния скапан продукт на Вибрам - на снимката се вижда разкапване на самата подметка, но не и залепването ѝ към обувката, за което пряко отговорни са испанците. Очевидно Вибрам вече не е това което беше. Миналата година купихме Оланг, с Вибрамена подметка - само след няколко месеца се оказа, че подметката, въпреки че пише вибрам, е като правена от кори за мазна софийска баница...Поне сега такъв вид има, не знам по нататък на какво ще заприлича. Така, че внимателно с последващи покупки на станалото вече менте вибрам.
Пон Фев 01, 2016 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
BG3 не е на Vibram, май. По спомен магазинера я водеше собствена разработка на Bestard.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 01, 2016 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
BG3 не е на Vibram, май. По спомен магазинера я водеше собствена разработка на Bestard.

Значи са виновни в пълна степен и следва да се уважи всяка рекламация.
Пон Фев 01, 2016 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тъпа работа да си купиш скъпи обувки и да започне да им се разпада подметката.
Добре, че е било лека разходка, а ако трябваше да се разчита на тях за някоя сериозна обиколка където са ти единствените обувки не ми се мисли...
Пон Фев 01, 2016 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
neillmakoli написа:
Тъпа работа да си купиш скъпи обувки и да започне да им се разпада подметката.
Добре, че е било лека разходка, а ако трябваше да се разчита на тях за някоя сериозна обиколка където са ти единствените обувки не ми се мисли...

Ахъ, миналата година си карам ски на вр.Белмекен и прехвалената обувка динафит/нарочно с малка буква/, дето струва майка си и баща си ми се разпада на краката. Пак за подметка става дума. Добре, че беше само "лека разходка"...
Сега по същество - обувките са като колите - като излезе един модел, минават няколко години, да му минат "детските болести", след което тъкмо го направят както трябва, и вземат че го сменят и колелото отново се завърта... Затова и кола си купувам само последната година от съществуването на модела и горе долу успявам да уцеля. При обущата както гледам, е същото. Това с конците, "вградени" в подметката за момента ми е необяснимо, но може би са заимствали нещо от автомобилните гуми. Не знам конкретно защо, а и тук във форума има кой да изнесе подробности точно за Бестарда. За момента аз минавам за техен почитател и си мисля, че става въпрос за единични случаи, но дето се казва, неприятно е, точно на теб да се случи...
Пон Фев 01, 2016 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това с конците в магазина ми казаха, че е направено за по-добро сцепление.
Явно е по-мека подметката, но не толкова здрава.
Аз пробвах модел с бг3 подметка и Катманду модела в магазина.
Катмандуто правеше по-добро сцепление на паркета.
В крайна сметка Брейторна взех.
Пон Фев 01, 2016 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това е резултатът от ремонта на обувките в Бестард









Бестард изпратиха куриер, обувките бяха взети от дома ми на 04.02.2016 и получени обратно на 22.02.2016. Съгласно моето желание, подметките бяха сменени с Vibram® Foura (като на модела 0891 Phantom). Всичко това беше покрито от гаранцията, без никакви разходи от моя страна. За втори път получавам перфектно гаранционно обслужване от фирма Бестард.
Пон Мар 07, 2016 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov