ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрути от Струмяни и Плоски

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Маршрути от Струмяни и Плоски
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Маршрути от Струмяни и Плоски Отговорете с цитат
Някой да е минавал по маршрути от Струмяни или Плоски към Синанишкото било? Виждал съм само да се споменават в пътеводителя от 1988 година. Оттам по-близо ли е отколкото откъм Кресна. Защото от Кресна нагоре си е кошмар-качвал съм и съм слизал оттам.
Нед Мар 06, 2016 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Аз съм чувал че от кариерите над Илинденци по билото се стига до Синаница, но не съм го минавал. Ето на тази карта има отбелязана пътека
http://www.kade.si/#map=16/2596343.39/5117122.8/0

От Илинденци и Струмяни иначе има преки горски пътища до местност Върбите, откъдето по червената маркировка се стига до Синаница.
Нед Мар 06, 2016 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
От Струмяни не бих казал, че е много по-близо. От Плоски също се навъртат едни 2000 метра за качване.

Speedy ми метна страниците на пътеводителя '88. Описани са маршрути от мраморната кариерата по видимата на BGMountains жълта марка през Конски кладенец и друг от Плоски по черни пътища през Шашка река и Влашкия рид.

Първия е относително лек, стига да стигнеш с някакъв транспорт до кариерата.
Втория далеч не е ясен. Както писах - трябва да се изкачат около 2000 м височина в район, който е съвсем непопулярен. Разбирай го - туристи там не ходят. Не е невъзможно да се замотаеш в плетеницата от черни пътища до местността Елово. Нямам идея също дали описаната пътека от м. Баганица по Влашкия рид съществува или ще се наложи да импровизираш без пътека в гората.

Ако ти трябват повече детайли - пиши. Ходил съм 2 пъти от кариерата през Шаралия за Синаница и познавам района.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 07, 2016 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Тодор



Регистриран на: 09 Юни 2012
Мнения: 100
Местожителство: Петрич

Мнение Отговорете с цитат
Качвах Синаница по пътеката покрай Конски кладенец през ноември 2015 година. Маршрута си е екстра. От Струмяни почти до 8-ма кариера /най-високата работеща/ пътя си е с нормален асфалт. От кариерата до билото се върви през гората и пътеката не е много ясна. Като се излезе на билото преди връх Конски кладенец пътеката няма как да я объркаш, като на места има останки от жълта маркировка. От изходната точка, където оставихме колите /между 7-ма и 8-ма кариера/ до върха ни отне малко повече от 3 часа. Слизането е още по-бързо. По пътя до кариерите се преминава през бариера, на която има денонощна охрана.
Сря Мар 09, 2016 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov