ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
офтопик
Didogen, може и да има грешки в графика, но все пак съм отделил няколко часа да го обмисля. Това което си "забелязал" за няколко минути просто не е така...
Наивен , малко ми бяга от добрия тон - само казвам. Живот и здраве - в края на лятото, ще имам и реално кое за колко се минава с лека раница.
Сря Фев 10, 2016 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Прости искренността ми. И все пак мисля, че по-висока средна скорост от 3,5 км/ч в алпийската част е трудно да се поддържа.
Край на оффтопика.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Фев 10, 2016 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rds



Регистриран на: 01 Мар 2011
Мнения: 1
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, за сефте пиша в този форум, но го следя от години. Отдавна имам желание да мина прехода Ком - Емине. Изчела съм къде що има пътеписи и прочее и едва миналото лято случайно намерих човек, достатъчно луд /луда т.е./ за идеята. Искаме да го направим края на юли - началото на август /датите не са уточнени, заради отпуските/. Истината е, че още не сме уточнили стила на прехода - с много багаж и спане където сварим или с малко багаж /на бегом/ до хижа. Има и още неща под въпрос, разбира се. Приятно би ни било с нас да има и други хора- за кураж. Моля, ако има и други, склонни да минат пътя в нашата компания в този период, да пишат.
Сря Фев 10, 2016 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение още организирани преходи Отговорете с цитат
Национален туристически поход по Е3
8–26 юли 2016

Е3 – връх Ком – нос Емине (за 3 дни едновременен старт по 9 отсечки, на които е разделен маршрутът)
8–10 юли 2016

Организатори: БТС, ТД „Старопланински турист” – Етрополе

http://www.btsbg.org/kalendarenplan2016.html



_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Пет Фев 12, 2016 7:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Фев 12, 2016 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение За добрия тон Отговорете с цитат
momchilov написа:
офтопик
Didogen, може и да има грешки в графика, но все пак съм отделил няколко часа да го обмисля. Това което си "забелязал" за няколко минути просто не е така...
Наивен , малко ми бяга от добрия тон - само казвам. Живот и здраве - в края на лятото, ще имам и реално кое за колко се минава с лека раница.


Не, че нещо ама няколкото часа, които си отделил явно са малко! Едно е пред компютъра /много сме силни там/, ама на Пътеката ?! Нямам нищо против мечтите ти. Пиша това за да предпазя от заблуда останалите колеги.

НЕРЕАЛНИ СА ПОСОЧЕНИТЕ ВРЕМЕНА!!!!

Това от Узана до паметника на Шипка за час и половина Smile, Като сутринта си тръгнал от Русалийски проход .....
Мога да се обзаложа: Почиваш си добре на Узана /например цяла нощ/, сутринта тръгваш без багаж. Ако до час и 30 мин. дойдеш до паметника - ще черпя каквото кажеш!
Пет Фев 12, 2016 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Re: За добрия тон Отговорете с цитат
mikesli написа:
momchilov написа:
офтопик
Didogen, може и да има грешки в графика, но все пак съм отделил няколко часа да го обмисля. Това което си "забелязал" за няколко минути просто не е така...
Наивен , малко ми бяга от добрия тон - само казвам. Живот и здраве - в края на лятото, ще имам и реално кое за колко се минава с лека раница.


Не, че нещо ама няколкото часа, които си отделил явно са малко! Едно е пред компютъра /много сме силни там/, ама на Пътеката ?! Нямам нищо против мечтите ти. Пиша това за да предпазя от заблуда останалите колеги.

НЕРЕАЛНИ СА ПОСОЧЕНИТЕ ВРЕМЕНА!!!!

Това от Узана до паметника на Шипка за час и половина Smile, Като сутринта си тръгнал от Русалийски проход .....
Мога да се обзаложа: Почиваш си добре на Узана /например цяла нощ/, сутринта тръгваш без багаж. Ако до час и 30 мин. дойдеш до паметника - ще черпя каквото кажеш!

-------------------------------------------
Времената така или иначе са ориентировъчни и оптимистични, както съм споменал,но облога се приема. Само да дойде лятото ... Идваме на Шипка - хотела, от там до Узана и после обратно след малко почивка там. Че логистиката иначе не знам как да стане. Звучи ли като план? Smile
Пет Фев 12, 2016 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: За добрия тон Отговорете с цитат
momchilov написа:
,
''''''
но облога се приема. Само да дойде лятото ... Идваме на Шипка - хотела, от там до Узана и после обратно след малко почивка там. Че логистиката иначе не знам как да стане. Звучи ли като план? Smile


По този начин ще се откажеш още като стигнеш Узана Smile Но щом искаш Smile За да има тръпка съм съгласен дори да отстъпя 1 час! !!! -- т.е. до 4 часа в двете посоки - почивай колкото решиш Smile Минавай от където искаш Smile Smile Smile Smile Smile
Пет Фев 12, 2016 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: За добрия тон Отговорете с цитат
mikesli написа:
...
Мога да се обзаложа: Почиваш си добре на Узана /например цяла нощ/, сутринта тръгваш без багаж. Ако до час и 30 мин. дойдеш до паметника - ще черпя каквото кажеш!
Mikesli, може би ще загубиш облога. Тъй като за Momchilov не е проблем да тича и пак ще стигне за определеното време. Няма лошо да се почерпите след това. ПРОБЛЕМЪТ е, че той може да пристигне до паметника през НОЩТА и ще трябва да го чакаш, а нощите на Шипка са студени... Smile

Momchilov, защо е това бързане, отпуска ли нямаш, рекорди ли се стремиш да подобряваш... Разбирам и ако не си го минавал преди това... Или може би планината ти омръзва след 4-тия ден (както на мене)...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Фев 12, 2016 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Re: За добрия тон Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
mikesli написа:
...
Мога да се обзаложа: Почиваш си добре на Узана /например цяла нощ/, сутринта тръгваш без багаж. Ако до час и 30 мин. дойдеш до паметника - ще черпя каквото кажеш!
Mikesli, може би ще загубиш облога. Тъй като за Momchilov не е проблем да тича и пак ще стигне за определеното време. Няма лошо да се почерпите след това. ПРОБЛЕМЪТ е, че той може да пристигне до паметника през НОЩТА и ще трябва да го чакаш, а нощите на Шипка са студени... Smile

Momchilov, защо е това бързане, отпуска ли нямаш, рекорди ли се стремиш да подобряваш... Разбирам и ако не си го минавал преди това... Или може би планината ти омръзва след 4-тия ден (както на мене)...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


-------------------------------------------------------------------------------------------
Криза на средната възраст сигурно... Аз и с голямата рница гледам да не се мотам, а от известно време с малка раница ми е интересно докъде мога да стигна. Просто ми е супер, нещо дето преди съм минавал за 5 дена да мина за 2-3 сега. Ако се науча и да бягам по цял ден, ще е супер.Разни професионалисти, като Дизела и прочие не мога да стигна - състезавам се само със себе си. Иначе първите 4 дена в планината ме мързи и чак на 5тия ми идва мерака за вървене.
Както казах - "Дизела Х2 или по-добре" ми е дивиза за тази година! "Като кон до Емине" си остава също де Smile
Пет Фев 12, 2016 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sgannn



Регистриран на: 07 Яну 2016
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Аз тръгвам на 16-ти юли от хижа Ком (живот и здраве) с идеята да финиширам до 7-ми август - тогава ми свършва отпуската. Мисля да съм без палатка и с лек багаж, да спя и да ям по хижи, да ходя стегнато, но без да се изсилвам, наслаждавайки се на планината, с лека раница (доколкото е възможно) и GPS.

За пръв път опитвам и съм сам, ако някой мисли да е по пътеките в този период и по сходен начин - да даде знак. Дори и да е само за някой участък.
Пет Мар 04, 2016 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elit_aleksandar_jordanov



Регистриран на: 29 Яну 2016
Мнения: 2
Местожителство: гр.София

Мнение Преход Ком-Емине лятото на 2016 г. Отговорете с цитат
Здравейте аз от няколко години смятам с мой приятели да организираме К-Е затова моля за съдействие по кое време през лятото е най- подходящо за реализирането на похода, и как мога да се свържа с опитен водач ? Ние сме добри планинари добре оборудвани с палатки преходи ли сме Пирин, Витоша от части и Рила и Осоговска планина. Но за Стара планина не знаем нищо. Моля за съдействие, за което Ви благодаря.
Сря Мар 09, 2016 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес ICQ Номер
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
В момента тече дискусия къде и кога да се проведе пролетна форумна среща. Заповядайте на нея и ще се срещнете лично с доста хора минали по Пътеката. Ще можете да почерпите информация от първа ръка. Пък кой знае - може и с водач да се уредите!
Сря Мар 09, 2016 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Преход Ком-Емине лятото на 2016 г. Отговорете с цитат
elit_aleksandar_jordanov написа:
Здравейте аз от няколко години смятам с мой приятели да организираме К-Е затова моля за съдействие по кое време през лятото е най- подходящо за реализирането на похода, и как мога да се свържа с опитен водач ? Ние сме добри планинари добре оборудвани с палатки преходи ли сме Пирин, Витоша от части и Рила и Осоговска планина. Но за Стара планина не знаем нищо. Моля за съдействие, за което Ви благодаря.

Здравей,
най-подходящото време според мен е между 15 юли и 20 август. Тогава дните са дълги и времето би трябвало да е най-стабилно. Разбира се, много зависи от конкретната година. Понякога точно тогава е дъждовно, а някой друг период е сух. При всички положения обаче е по-топло, отколкото през юни, а това означава носене на по-малко дрехи в раницата и на гърба.

Не знам какво разбирате под свързване с опитен водач.
Ако това означава да тръгнете с някого, който е минавал вече маршрута - следете в темата Ком- Емине 2016 и пишете на ЛС на тези които ще тръгват. Срещате се с тях, задавате въпроси и ако прецените че ще си паснете, тръгвайте заедно.
Ако искате да наемете водач само за вас, това ще е доста скъпо, естествено зависи колко човека ще си поделите хонорара му.
Също така има две възможности за ходене с организирани групи: с Българската федерация по туризъм и с Mad Max Hikes. С БФТ заплащането е около 180 лева, нощувки и храна плащаш отделно по твое желание, осигуряват ти транспорт на багажа и водачи; с другата фирма цената е 1150 лева с всичко включено, малка група, двама водачи, зареждане на няколко места по пътя с необходими неща.

Присъединявам се към поканата на staria - елате на някоя форумна среща - в момента се обсъждат такива тук и тук, а ще има и още, свързани с маркиране и почистване на Ком-Емине. Първо, че ще опознаете по-добре Стара планина, второ ще научите много повече, отколкото може да прочетете в пътеписите или в темите. Изобщо ако човек е склонен да се види с непознати, тук може да намери доста добри спътници и приятели Smile Та пишете, ако искате да се запознаете с ком-еминейци на живо и ще го уредим Smile

П.П. Тази тема ще бъде преместена в Ком-Емине 2016, за да не се натрупват теми с подобно съдържание и имена в раздела.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 12, 2016 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Н А Р Е Д Б А за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2016” от БФТ

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 12, 2016 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Траверса Ком Емине, първа декада август 2016 Отговорете с цитат
Здравейте!
Някой може ли да ми каже колко са гръмотевичните бури през август. Познати ми казаха, че били през ден. Вярно ли е?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 12, 2016 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Следваща
Страница 3 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov