ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимно Ком-Емине 2016

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Зимно Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Зимно Ком-Емине 2016 Отговорете с цитат
Тръгваме!
packo packov написа:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_E7tX64wXzoo-BpFxva4bdInpUKq-4BwOk6FLZF031U/edit#gid=1074389172

Ама пусто пролетно време...


Привет на всички Ком-Еминейци и на всички пантаджии. Както миналата година, така и сега не мислех да отварям нова тема...във форума. И лани и сега чрез Facebook и Станимир всичко се знаеше за нашето начинание и това ме вОздържа от допълнителни описания и коментари. По обясними причини ще направя и някои съпоставки от 2015г и сега. Миналата година тръгнахме в много добри условия - сняг, ясно и студено време. Сега условията са неблагоприятни, дори се главоблъскам в последната седмица дали да тръгвам при такова безснежие и такива температури. При такива колебания човек не е вече толкова мотивиран и няма такова желание и хъс да се бори с трудностите и умората и въпреки тях да продължи напред, а е готов да се откаже и от най-малките незгоди. Миналата година, след като финиширахме на Шипка поради липсата на сняг и бях казал, че едва ли ще тръгна на такова дълго изпитание, дълбоко вътре в мен бях убеден, че искам да тръгна отново за Морето и чаках с нетърпение да дойде времето и да има сняг. Още от средата на лятото си вардих ревностно всеки един ден отпуск именно за това нещо. Винаги съм казвал, че зимно К-Е със ски ми е много отдавнашна мечта. Желанието да тръгна е толкова силно, че човек забравя за неизбежните трудности и лишения по билото на Балкана. Те са част от нещата. Освен Станимир и аз, ще се включат още 2-ма, 3-ма спътници, поне за в първите дни. Моето мнение беше да тръгнем една седмица по-късно и на 3-ти март да бъдем на Шипка за тържествата, но на някои от нас не им съвпадат плановете до края на зимата, както отпуски и ангажименти. Времето ни притиска и нямаме възможности за изчакване на по-добри времена и затова решаваме да тръгваме, макар и с голяма доза риск, но пък и вярваме, че снежните условия може да се променят. Точно това са причините да се колебая да пускам тема във форума, но понеже и така доста хора вече знаят, отварям темата - па да става каквото ще. Най-много да се изложа пред чужденците. Благодарен съм на Станимир, че има хъса и вяра в мен, за да тръгнем заедно. Това е от мен за сега, другото е късмет.
Пет Фев 05, 2016 1:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Нека всичко да е свас, най вече да сте здрави.
Ще следим как се движите. Успех и финал ви пожелавам BG
Пет Фев 05, 2016 8:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Успех, Тишо!
Пет Фев 05, 2016 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Успех, Тишо... и късмет! Пиши кога тръгвате. На разположение съм, имаш телефона. Ако нещо дотрябва ще бъде доставено.
Пет Фев 05, 2016 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за пожеланията. Бат Петьо, зная, че мога да разчитам на теб при нужда от нещо и го имам предвид. Тръгваме вдругиден (неделя) за Петрохан и от там със ските за вр. Ком, да дадем началото на ски похода, и вечерта се връщаме на Петрохан за нощувка. Всичко се решава на място спрямо условията и всичко може да се измени. Радвам се, че тръгваме и че падна поне малко сняг.
До нови срещи в планината!
Пет Фев 05, 2016 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Стискам ви палци и ви следя изкъсо в събитието.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Фев 06, 2016 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Днес след обяд, Тихомир и Станимир пристигнаха на х.Ехо
Пожелаваме им Успех
Вто Фев 16, 2016 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Май след вр. Ботев ще сменят ските с байкове.
Вто Фев 16, 2016 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Или може би по-скоро водни ски ще им трябват скоро, макар че като гледам са приключили със ските и си карат пеш. Вече и на х.Българка - https://www.facebook.com/events/1324211040941189/
Май на 5 години един път ще има зима, която да позволи пълноценно преминаване със ски. В момента предполагам е даже още по-трудно, защото липсата на сняг и тези температури водят до обилното наличие на кал.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Фев 23, 2016 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Тишо и Станимир днес почиват на х.Чумерна с надежда да спре дъжда.
Дано утре да имат късмет с времето
Сря Фев 24, 2016 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Срещнахме се със Станимир и Тишо на Върбишки проход, всичко е наред, ските са ги оставили на Партизанска песен и продължават по чипици за морето.
Много приятно ги изненадахме, аз Вики и Христо и открихме сезона на палатките, значи се е стоплило Very Happy
Много нацъфтял дрян, много цъфнали минзухари кокичета и синчец, птичките весело чируликат из гората, и всичко това е предшественик на пролетта, каза Тишо.
Съб Фев 27, 2016 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Тиишо, Тиишо, Тиииишооооо!!! Ну погоди!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Фев 27, 2016 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Няма да могат да стигнат за трети март на Шипка, това ми сподели Тишо, ето и едно изказване от снощи Very Happy
-Планината тук е дребна, но красива.
И едно правило за хигиената на туриста разказано от Станимир:
-Туриста се къпе, когато започне да го мързи да се чеше. Shocked
Нед Фев 28, 2016 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Снимките на Тишо и Станимир

http://bakher.snimka.bg/mountain/ski-i-peshehoden-pohod-kom-emine.906655.all
Сря Апр 20, 2016 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov