ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дискусия за новия план на НП Пирин 2014-2023г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Дискусия за новия план на НП Пирин 2014-2023г.
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Гледайте! Отговорете с цитат
Онлайн дискусия за втория лифт
Хайде още удари под кръста!
Писмо на спортистите
Чудесно композирано: боцват Бойко за магистралите. Laughing
Пон Мар 07, 2016 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Впечатления от дискусията Отговорете с цитат
Запис на дискусията има на сайта на министерството. Заслужава си да се види:

Дискусия за Банско

Аз лично бях поразен от логиката и софистичните хватки на всички представени власти. А те бяха шефовете на пет министерства, на трите парламентарни комисии, на експертни комисии, кметът на Банско и всякакви други заедно с някаква адвокатска мижитурка, която представляваше "Юлен". С такива хватки преди векове инквизицията е пращала на кладата: позоваване на Светото писание заедно с обвинение в неговото погрешно тълкувание. Още в самото начало се разбра, че договорът за концесия е така направен, че всяко негово ревизиране би струвало на държавата 250 милиона. И готовият въпрос към природозащитниците, който се превърна в лайтмотив на дискусията: "Вие това ли искате? Пет години никакви ски на Банско и 250 милиона неустойка?!" Ето един вопиющ довод, няколко пъти цитиран от министърката: договорът може да се разтури само при нарушение на задълженията. И понеже фигурира пълен член - ТА, основание би имало само при нарушаване на ВСИЧКИ задължения. Естествено концесионерът не е балама, та да не си изпълни някое задължение, например да си плати пикливата концесия от няколкостотин хиляди. Адвокатчето направо ме уби, като заяви на Тома Белев следното: тук са представени държавни органи, избрани с гласовете на няколко милиона. А във вашите организации колко души членуват? Гениално! Няма да ви разказвам абсолютно импотентните изявления на всички тия "органи", които се свеждаха до едно и също: така е, защото така е направено, и нищо вече не може да се направи. А това, което е написано черно на бяло в договора, самите органи признават, че не е ясно какво точно означава. Например колко декара е концесията. Резонният въпрос на Тома Белев "Какво дискутираме всъщност, преди да са отстранени неяснотите?", остана без отговор. Не се учудих на хистеричната защита на екопродажницата Евдокия Манева, която сготви цялата каша в последния ден на мандата си през 2001. Потресе ме обаче метаморфозата на моя приятел и боен другар още от протестите на "Екогласност" Красен Станчев, който сега е най-компетентният защитник на "Юлен". Адвокатчето е съвсем излишно! Чисто визуално залата изглеждаше така: почти цялата маса беше заета от охранени самодоволни добитъци, уверени в своята непоклатимост. Насмешката на вола към конската муха не слизаше от лицата им. Вгледайте се във финалните кадри и ще видите намигванията, които те си разменяха през масата. А в другия край седяха няколкото стегнати фигури на природозащитниците, които дори чисто физически излъчваха съпричастност към природата и борбеност. Като илюстрация на впечатленията ми показвам министъра на туризма, който е очевидно въплъщение на активния живот сред планините:



Enjoy!
Сря Мар 09, 2016 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Може би е подходящо за тази тема:
https://www.youtube.com/watch?v=zoA3gJJtbmk
Чет Май 12, 2016 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Още едно мнение:
http://fakti.bg/bulgaria/210290-alpinistat-boan-petrov-manipulira
Не коментирам нищо, всички сме пълнолетни и имаме мнение.
Съб Ное 12, 2016 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Хора, нека всички, които обичаме Пирин, да дадем по едно рамо на тази кауза!

https://makeyourmark.panda.org/pirin

https://www.youtube.com/watch?v=1ndobxFvLuw

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Ное 15, 2016 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Още ли има природа за съсипване, мръсници?! Отговорете с цитат
Четете, хора!

http://www.mediapool.bg/bulgaria-razshiryava-biosfernite-rezervati-pod-zashtitata-na-yunesko-news263902.html

Съжалявам, не знам защо не се копира текстът от Медиапул. Заглавието говори едно, а от текста разбираме следната подробност: от Екоминистерството съобщават, че поради несъгласието на местните общини от егидата на ЮНЕСКО отпадат биосферните резервати "Купена" и "Дупката" в Родопите, "Камчия" и "Баюви дупки - Джинджирица". Ето какво намери да ни сервира новият министър Нено Димов в първата си седмица!

Нямам думи, нито надежда!
Вто Май 16, 2017 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хм. Резерват "Баюви дупки - Джинджирица" е част от НП "Пирин", цялата територия на който пък е под егидата ЮНЕСКО.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Май 16, 2017 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аз ли съм кривоглед? Отговорете с цитат
Speedy, как да разбирам двете твърдения заедно - твоето, че резерватът остава под егидата на ЮНЕСКО, защото е част от парка, който целият е под егидата на ЮНЕСКО, и твърдението на екоминистъра, че резерватът отпада от егидата на ЮНЕСКО?

А какво ще кажеш за новия бисер на същия, втори в един ден?

Има и приятни начини на застрояване на Черноморието

Удължава сроковете за застрояване на Черноморието! Ясно е за кого са "приятни" начините. Заслужава си да се прочетат коментарите под изявлението. Направо ме втриса - досега традиционно екологията беше управлявана от продажни патки (Евдокия Манева, Долорес Арсенова и пр.), но този е нагъл и агресивен. Долнопробен хамелеон-"патриот"!
Сря Май 17, 2017 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Протестите дадоха резултат! Отговорете с цитат
ГЕРБ е оттеглил скандалните промени в Закона за опазването на земеделските земи, които бяха поредна заплаха за Черноморието. Останали са да ги подкрепят само "патриотите". Явно тепърва ще ни се струпат на главите вредите от уличните кресльовци, които не се срамуват от хитлеристкия си образ. Защото вече са на власт.
Сря Май 17, 2017 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Аз ли съм кривоглед? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Speedy, как да разбирам двете твърдения заедно - твоето, че резерватът остава под егидата на ЮНЕСКО, защото е част от парка, който целият е под егидата на ЮНЕСКО, и твърдението на екоминистъра, че резерватът отпада от егидата на ЮНЕСКО?

И аз се чудя и си задавам същия въпрос. Паркът, по времето на директорството на Г. Грънчаров, кандидатстваше цялата му територия да мине под егидата на ЮНЕСКО. Дотогава не беше цялата. Получава се противоречие!?

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Май 17, 2017 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сефте! Отговорете с цитат
Speedy написа:
Получава се противоречие!?

Сря Май 17, 2017 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Видно е, че ЮНЕСКО се явява последната пречка за бетонирането. Навремето някой във форума ме запита каква полза, че вече цялата територия на НП "Пирин" е под егидата на тази организация. Ето, на каква...

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Май 17, 2017 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Кметът на Банско Георги Икономов внесе искане до МОСВ за приключване процедурата за частично изменение на Плана за управление на НП „Пирин“
http://www.focus-news.net/?action=news&id=2456477
Пон Ное 13, 2017 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Практическа стъпка против бетонирането на Пирин - http://www.wwf.bg/?uNewsID=318036
Срок - до 22.12.2017г.
Аз пратих сканираното подписано от мен становище.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Дек 06, 2017 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Пратено.

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Дек 07, 2017 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 7 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov