ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кошчето.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Кошчето.
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ей тия са още по - добри:
http://www.borealoutdoor.com/en/products/details/stetind
Невероятно лека обувка, че и гетата е дюшеш.
Вто Мар 08, 2016 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Както сам споменаваш, нещата са субективни. "Любител на водопад" е също силно субективно понятие. Един се интересува от едно, друг от друго. Едва ли някой обръща внимание на изключително точните координати. Всеки, който се е завирал в трудно достъпни дерета и каньони, знае, че добиването на точни координати с GPS на такива места обикновено е мисия невъзможна.
Относно математическите граници - 1 метър е твърде малко, така бройката става в пъти по-голяма и е напълно излишно. 5 м е разумен пад. Що се отнася до наклона, това пък хич не се вписва в изваяното от природата. Отделно, какво правим ако е каскада с малки стъпалца по пада? Формите са разнообразни - има улеи като голям чучур, има такива тип скок на водна пързалка и какво ли още не...

Ваше право е да разсъждавате така, както пожелаете. Не Ви се бъркам. Моля Ви да не се бъркате и в моите разбирания.
ТАЗИ ТЕМА Я ПОСТНАХ ЕДИНСТВЕНО С МОЛБА ЗА ИНФОРМАЦИЯ.
МОЛЯ ДА НЕ СЕ РАЗВОДНЯВА С РАЗНИ ОБЩИ РАЗСЪЖДЕНИЯ, КОИТО СА ДАЖЕ И ТОТАЛНО НЕПРАВИЛНИ!
Ето и доказателство в подкрепа на твърдението ми за минимален пад от 1 метър, като моля несведущите да не прокарват "разумни" падове от 5 метра, които са в противоречие с науката:
http://nunataka.ru/vodopad/
Аман от разбирачи и философи, които за пет стотинки работа не вършат, а само приказват глупости!
... който не желае да помага, поне да не пречи ...
Пон Май 16, 2016 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
http://www.worldwaterfalldatabase.com/blog/articles-and-information/criteria-for-wwd/

Тука пише 4 метра и звучи по-логично от концепцията на нЕкой пЯн руснак.
Пон Май 16, 2016 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
El Sendador написа:



Този сякаш го познавам.......
Пон Май 16, 2016 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Тцъ! Много си приличат, но е друг индивид.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Май 16, 2016 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:
http://www.worldwaterfalldatabase.com/blog/articles-and-information/criteria-for-wwd/

Тука пише 4 метра и звучи по-логично от концепцията на нЕкой пЯн руснак.


Поредното изказване на нищо неразбиращ плямпаджия с една единствена цел - да се заяжда!
Доказателствата за тъпотата на горния цитат се виждат дори и от елементарния пример:
1. Характеристика на Хайдушките ВОДОПАДИ (2-3 метра): https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B8
и
2. Официалния държавен сайт, визиращ Хайдушките ВОДОПАДИ:
http://pdbase.government.bg/zpo/bg/area.jsp?NEM_Partition=1&categoryID=3&areaID=77

От това е видно, че пад от 2 метра се приема от държавните органи за нормален за водопад.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.
Пон Май 16, 2016 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
tzezko написа:
El Sendador написа:



Този сякаш го познавам.......


Ако желаеш да се запознаем, избери си оръжие и ела довечера при водопад по твой избор.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.
Пон Май 16, 2016 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Тцъ! Много си приличат, но е друг индивид.


Обиди и само обиди - това виждам тук. Пълно е САМО с непораснали дечица, които си чешат езиците.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.
Пон Май 16, 2016 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
El Sendador написа:

Ако желаеш да се запознаем, избери си оръжие и ела довечера при водопад по твой избор.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.

Избирам Валтер, познаваш ли някой, който да ми услужи? Laughing След 3 часа те чакам на Пръскалото под Ботев.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Май 16, 2016 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
didogen написа:
El Sendador написа:

Ако желаеш да се запознаем, избери си оръжие и ела довечера при водопад по твой избор.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.

Избирам Валтер, познаваш ли някой, който да ми услужи? Laughing След 3 часа те чакам на Пръскалото под Ботев.


Аз съм сериозен, за разлика от нищо неразбиращ индивид, като теб.
Първо, за 3 часа не можеш да прехвърчиш от Севлиево до Райското.
Второ, не знаеш за какво говориш. Има доста модели ВАЛТЕР и за всичките разрешително се дава само на неосвидетелствани.
Трето, това не ти е тук форумът на ОФРОУД. Това е планинарски форум и, пишейки не по темата, правиш поредното нарушение.
Пон Май 16, 2016 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Молба за информация за водопадите Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
El Sendador написа:
Търся информация за всички водопади в България, но само за местоположението им, десетичните им координати и начина на достигането им.
Не ме интересуват снимки и други подробности, защото са субективни елементи.
Мартин Петров (както и други автори) прави прекрасни снимки, но те са произведение на изкуството и служат за изказ на авторската визия, която не винаги е обективна (например, млечнобели водопади като от снимките му няма никъде в природата), а изкуството винаги е манипулативно.

...
Ще се радвам, ако се намерят и други любители на водопадите, за да обединим усилията си за изграждане на един цялостен регистър на водопадите у нас. Ако има интересуващи се, то мога да пейстна досегашните ми скромни усилия, съдържащи 160 позиции с име на водопада, най-близък изходен пункт, десетични координати с точност до 5-ия знак вкл. (по ширина това е грешка от 1,11 м; по дължина е грешка от 1 м).

П. П. С цел уточняване на понятието "водопад", за разлика от "водоскок", предлагам да се възприеме версията от минимален наклон от 45 градуса и минимална височина на пада от 1 м (за разлика от другата теза за минимален пад от 5 м).

По темата!!!

Вчера бях на Витоша и реших да дам информация за един от "водопадите", които видях.

Име: Неизвестно.
Координати: N42.6315415 Е23.2283874.
Най-близък изходен пункт: Източен вход на Дендрариума - 654 м, Музей на мечката - 654 м.
Начин на достигане: По паркови алеи и пътеки в Дендрариума в природен парк "Витоша".
Височина на пада: 1,15 м.
Наклон: 75 градуса.

Като се оправи времето се чудя дали да не се разходя по Боянската река и да отбележа още 30-40 "водопада"... Think


Off Topic Ето и снимка на "водопада":


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!


ЛИГОТИИ!
На посочените координати не фигурира никакъв постоянен водоизточник, за да имаме дефиниция за водопад - нито в Гугълмапс, нито в Гугълземя, нито в къдеси, нито в БГмаунтийнс.
Опитвам се да направя нещо сериозно и помолих за сериозна помощ, но срещам само деца от долната група на детската градина.
Пон Май 16, 2016 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
El Sendador написа:
didogen написа:
El Sendador написа:

Ако желаеш да се запознаем, избери си оръжие и ела довечера при водопад по твой избор.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.

Избирам Валтер, познаваш ли някой, който да ми услужи? Laughing След 3 часа те чакам на Пръскалото под Ботев.


Аз съм сериозен, за разлика от нищо неразбиращ индивид, като теб.
Първо, за 3 часа не можеш да прехвърчиш от Севлиево до Райското.
Второ, не знаеш за какво говориш. Има доста модели ВАЛТЕР и за всичките разрешително се дава само на неосвидетелствани.
Трето, това не ти е тук форумът на ОФРОУД. Това е планинарски форум и, пишейки не по темата, правиш поредното нарушение.

Дали?
Първо, не говоря за Райското пръскало, а за пръскалото. И от Севлиево се стига спокойно до него за 3 часа.
Второ, стрелял съм с доста спортни пистолети, но не са ми тръпка. За осведетелстването - шофирам всеки ден. А ти не само, че нямаш разрешително, ами и шофьорска книжка. Която също се издава на неосведетелствани.
Трето, каниш хората на дуел в планината, значи си е по темата.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Май 16, 2016 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Re: Инспектор Стрезов Отговорете с цитат
didogen написа:
El Sendador написа:
didogen написа:
El Sendador написа:

Ако желаеш да се запознаем, избери си оръжие и ела довечера при водопад по твой избор.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТБЕЛЯЗВАМ ТЕМАТА И ОСТРО ПОРИЦАВАМ ЗЛОБАРИТЕ, КОИТО ПИШАТ НЕ ПО ТЕМАТА.

Избирам Валтер, познаваш ли някой, който да ми услужи? Laughing След 3 часа те чакам на Пръскалото под Ботев.


Аз съм сериозен, за разлика от нищо неразбиращ индивид, като теб.
Първо, за 3 часа не можеш да прехвърчиш от Севлиево до Райското.
Второ, не знаеш за какво говориш. Има доста модели ВАЛТЕР и за всичките разрешително се дава само на неосвидетелствани.
Трето, това не ти е тук форумът на ОФРОУД. Това е планинарски форум и, пишейки не по темата, правиш поредното нарушение.

Дали?
Първо, не говоря за Райското пръскало, а за пръскалото. И от Севлиево се стига спокойно до него за 3 часа.
Второ, стрелял съм с доста спортни пистолети, но не са ми тръпка. За осведетелстването - шофирам всеки ден. А ти не само, че нямаш разрешително, ами и шофьорска книжка. Която също се издава на неосведетелствани.
Трето, каниш хората на дуел в планината, значи си е по темата.



НЯМА ЛИ АДМИН ТУК, ЧЕ НЯКОЛКО ДЕЧИЦА С ПАМПЕРСИ МИ ОСРАА ТЕМАТА!

Съжалявам, че пиша сериозно във форум за недорасли пубертетчета. Признавам си, сгреших.
Пон Май 16, 2016 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Молба за информация за водопадите Отговорете с цитат
El Sendador написа:
stefan_iliev38 написа:
El Sendador написа:
...
Ще се радвам, ако се намерят и други любители на водопадите, за да обединим усилията си за изграждане на един цялостен регистър на водопадите у нас. Ако има интересуващи се, то мога да пейстна досегашните ми скромни усилия, съдържащи 160 позиции с име на водопада, най-близък изходен пункт, десетични координати с точност до 5-ия знак вкл. (по ширина това е грешка от 1,11 м; по дължина е грешка от 1 м).

П. П. С цел уточняване на понятието "водопад", за разлика от "водоскок", предлагам да се възприеме версията от минимален наклон от 45 градуса и минимална височина на пада от 1 м (за разлика от другата теза за минимален пад от 5 м).

По темата!!!

... Ето и снимка на "водопада":


ЛИГОТИИ!
На посочените координати не фигурира никакъв постоянен водоизточник, за да имаме дефиниция за водопад - нито в Гугълмапс, нито в Гугълземя, нито в къдеси, нито в БГмаунтийнс.
Опитвам се да направя нещо сериозно и помолих за сериозна помощ, но срещам само деца от долната група на детската градина.
El Sendador, а случайно да Сте чували, че водопадите биват постоянни и временни (пресъхващи)? Да разбирам ли, че Вие искате да направите списък САМО на водопадите, които не пресъхват? Ако е така, ще махнете ли Райското пръскало от списъка?

Що се отнася до посочения от мен "водопад" - имате право да вярвате повече на Гугълмапс, Гугълземя, къдеси, БГмаунтийнс, отколкото на мен. Все пак може да съм халюцинирал и фотоапаратът ми да е заснел мираж.

Ако обаче с Вашето изказване директно твърдите, че лъжа, замислете се с каква лекота обиждате и клеветите хората...

Ако съм Ви обидил или засегнал с нещо, приемете моите искрени извинения. Идеята на темата е хубава. Можете да публикувайте събраната информация и нека всеки да я допълни, с каквото може. Желаещи ще се намерят, можете да бъдете сигурен. Успех.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Май 16, 2016 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение ЗАЩО МЕ НЯМА В СПИСЪКА? Отговорете с цитат
Беше ми наложен бан, но ме няма в списъка. Беше ми обяснено, че съм баннат, защото мен са ме обиждали ДИДО и ДИДОГЕН, което е абсурдно (не аз - тях, а те - мен).
УВАЖАЕМИ АДМИНИ, МОЛЯ ДА НАПИШЕТЕ ТУК ПУБЛИЧНО ЗАЩО БЯХ БАННАТ! И ЗАЩО ТЕЗИ, КОИТО МЕ ОБИЖДАХА, НЕ БЯХА БАННАТИ!
Моля Ви, защото отново ме заплашват с незаконен бан.
С уважение!

_________________
SUUM CUIQUE!
Пон Юни 27, 2016 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Следваща
Страница 70 от 74

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov