ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тевно езеро въпросче
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Тевно езеро въпросче
Автор Съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.

Тъй като тези дни заминавам с една група из Пирин и едната нощувка ще е на заслон Тевно езеро искам да попитам ако някой има лични впечатления и може да сподели какви са условията там за което ще се радвам. Тъй като никога не съм бил на него и не знам какво да очаквам, защото из нета чета разни коментари за лоши условия там и да знам поне какво да си нося.
Разбрах че чаршафи там няма, което е ясно. Поне да попитам вечерта отоплен ли е някак си заслона или само се разчита на одеала? Не знам дали ако е доста студено вечерта няма да изпукаме от студ, аз и за това имам евентуално решение тъй като си нося защитно термофолио и мога да се опаковам в него в краен случай. Като цяло не ми се носи спален чувал който я го ползвам само един път я не.
Нед Авг 23, 2015 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
Здравейте.

Тъй като тези дни заминавам с една група из Пирин и едната нощувка ще е на заслон Тевно езеро искам да попитам ако някой има лични впечатления и може да сподели какви са условията там за което ще се радвам. Тъй като никога не съм бил на него и не знам какво да очаквам, защото из нета чета разни коментари за лоши условия там и да знам поне какво да си нося.
Разбрах че чаршафи там няма, което е ясно. Поне да попитам вечерта отоплен ли е някак си заслона или само се разчита на одеала? Не знам дали ако е доста студено вечерта няма да изпукаме от студ, аз и за това имам евентуално решение тъй като си нося защитно термофолио и мога да се опаковам в него в краен случай. Като цяло не ми се носи спален чувал който я го ползвам само един път я не.

Не е отоплен но няма да изпукате от студ.
Има одеала достатъчно, аз последно си легнах по едно термо бельо (от Лидъл) и щях да пукна от жега та ставах да го събличам, общо взето ако си с блуза с дълаг ръкав и някакво долнище няма да имаш проблени със студа, заслона е добре поддържан и чист.
За храна има и скара и омлети както и чорбички, не пропускайте мекиците за закуска уникални са.
Предлага се и биричка и др. напитки.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Авг 23, 2015 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря peca за информацията.
Точно и аз така смятам да карам из хижите само по едно термобельо подобно на теб.
Относно мекиците аз смятам да пропусна тъй като имам проблеми със стомаха и избягвам пърженето пък и мекиците ми идват малко тежка храна, ама ще ги препоръчам на останалите от групата да видим дали ще си оближат пръстите Wink.
Нед Авг 23, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
До Беговишкия превал е жълта марката, след това надолу следваш синя.

Зелена е вече въпреки, че и жълтата тук-там се вижда.
Нед Авг 30, 2015 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!Бихте ли ми дали актуален телефон на Жоро от Тевното езеро.Предварително ви благодаря.
Сря Май 25, 2016 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Кой е Жоро от Тевно езеро?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 25, 2016 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Така разбрах че се казва.Мисля да се кача до там в събота и ме се искаше да попитам подробности за нощувките.Та за това ми трябва телефона.
Сря Май 25, 2016 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Иван и Валя са стопаните, банскалии.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 25, 2016 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Телефоните, които имаме записани, са:

088 639 7268
088 466 3635
089 668 8457

Мисля че поне един от тях беше актуален миналото лято. Освен това първите два са описани в нарочната форумна тема. На заслона няма обхват, тъй че е най-добре да бъде изпратен SMS. Хижарите връщат обажданеното, когато имат възможност.
Сря Май 25, 2016 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви.Хубав ден на всички форумци!
Чет Май 26, 2016 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам, че на заслона още няма постоянно присъствие-т.е.-някой от"телефоните" (през седмицата поне) вероятно ще са долу и с обхват...
Чет Май 26, 2016 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, приятели!
От много отдавна искам да посетя това прекрасно място. Попаднах на мнения в интернет обаче, че нещата горе не са много добре. Моля ви, за информация дали наистина мръсният канал на заслона се влива директно в езерото, от където се черпи вода за пиене. Наистина ли няма поне 1 чаршаф? Не говорим за луксове, а най-обикновени човешки нужди.
Поздрави,
Мила

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Сря Окт 19, 2016 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Как е ще кажат други колеги, тук има хора дето доста добре познават мястото. Аз само ще спомена, че това лято пих от там и нищо ми нямаше, а стомахът ми е капризен.
Сря Окт 19, 2016 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sunrise написа:
Здравейте, приятели!
От много отдавна искам да посетя това прекрасно място. Попаднах на мнения в интернет обаче, че нещата горе не са много добре. Моля ви, за информация дали наистина мръсният канал на заслона се влива директно в езерото, от където се черпи вода за пиене. Наистина ли няма поне 1 чаршаф? Не говорим за луксове, а най-обикновени човешки нужди.
Поздрави,
Мила

Отпадните води от заслона и тоалетната в близост до него не се вливат в Тевното езеро, а в оттока му и сетне продължават надолу към другите по-малки езерца в циркуса. Водата от Тевното езеро става за пиене, но понякога (по-често през последните години) има леко неприятен вкус, който може да е свързан с това, че езерото е доста плитко, особено около оттока му, а и дъното му там е тинесто. Освен това, нерядко през лятото някои хора се къпят в езерото (включително и със сапун!), въпреки че арендаторите на заслона зорко следят това да не се случва. Бреговата линия на езерото е доста дълга и начупена, поради което по-отдалечените му от заслона части са и малко по-трудни за опазване от нахалници.

Чаршафи не се предлагат.
Сря Окт 19, 2016 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sunrise



Регистриран на: 21 Яну 2011
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за отговорите Ви!
Поздрави,
Мила

_________________
дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием..
Вто Ное 01, 2016 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov