ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Five fingers обувки с пет пръста.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Five fingers обувки с пет пръста.
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Five fingers обувки с пет пръста. Отговорете с цитат
Офтопик на текущата тема но "провокиран" от нея днес реших да спра с куменето и да скачам като истински муж в едни "пенделски" както ги наричах доскоро цвички с пръстчета...
В събота ще направя едно "Голо Бърдо" с тях да им посвикна.
Ако не друго имат едно огромно предимство пред сандалите - "терлиците" ще газят в пролетен витошки сняг без никакви грижи.
Сандалите без снегоходки под тях не го могат Very Happy


Чет Май 26, 2016 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Five fingers обувки с пет пръста. Отговорете с цитат
Esper написа:
Офтопик на текущата тема но "провокиран" от нея днес реших да спра с куменето и да скачам като истински муж в едни "пенделски" както ги наричах доскоро цвички с пръстчета...
В събота ще направя едно "Голо Бърдо" с тях да им посвикна.
Ако не друго имат едно огромно предимство пред сандалите - "терлиците" ще газят в пролетен витошки сняг без никакви грижи.
Сандалите без снегоходки под тях не го могат Very Happy

[img][/img]
Честито - щом и у Граово уврехте... Laughing
Преди месеци ги проучвах - еволюцията неизменно ще те доведе до тия - Vibram El-X

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Май 27, 2016 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах ги ама съм още новобранец.
Като увра достатъчно - тогава.
Ми с това... Като настъпя монета мога да позная дали е ези или тура!

Very Happy
Пет Май 27, 2016 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Днес направих едно Голо Бърдо с "терлиците" - от гр.Радомир до с.Студена и после по пътя до Винкел Щтрассе.
НЗ километри колко са, вероятно около 30 но "покорих" де що първенци имаше около мен.
До един над цели 1000 (хиляда) м. нв. - сериозна работа предвид какво бях обул... Или какво не бях Laughing

Очарован съм, все едно с тях съм роден!
Язък на подигравките от моя страна толкова време.
Не съм сигурен колко ще издържат обаче.
Определено не дават вид на нещо, което ще издържи много по камънак а аз нямам ама никакво намерение да ги пазя.
Или пък да се съобразявам прекалено много с тях.
Ако оживеят поне 1 сезон бих го приел.
Обаче ако ги смлатя за няколко месеца едва ли продължа с фингърси, колкото и да ми харесва усещането, което дават.
А то наистина е срахотно, хем е много близко до босо ходене, хем си блъскам по камънак без да се съобразявам особено.
Катеря си склона на пръсти, както си го правя със сандалите, абе много е яко Rolling Eyes
Съхнат доста бъзро (забих се по росата сутринта да видя точно това) но далеч по-бавно от сандала.
Материя-та отгоре е толкова ефирна, че изобщо не може да става въпрос за спарване от водата!
Само по мокър камънак нямам идея какво сцепление има - днес беше еди горещ летен ден.
Притесняваше ме и дали няма да влизат чамъчета, защото тях от сандала ги гоня за секудни а тая цвичка няма как без събуване.
Ами за цял ден нищо не влезе. Плътни са, абе като естествено продължение на крака.
Такова нещо с нито една обувка не съм изпитвал. То не че това е обувка, де Very Happy

Та така, ако оцелеят за времето, което съм им определил (гаранционният им срок) минавам на фингърси.
Въпреки нелепият им външен вид.
А съдейки по рекацията на хората в града не само аз съм на такова мнение Rolling Eyes
Др. викенд с натрупаният кредит на доверие ще скокнем до Ч.Връх да видм кон боб яде ли.
Съб Май 28, 2016 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
туй ако ритнеш някой камък по невнимание няма ли да боли Smile
иначе - каква е идеята на отделните пръсти конкретно? /в смисъл разликата с подобна лека обувка, която не е с отделни пръсти/
Нед Май 29, 2016 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
туй ако ритнеш някой камък по невнимание няма ли да боли Smile
иначе - каква е идеята на отделните пръсти конкретно? /в смисъл разликата с подобна лека обувка, която не е с отделни пръсти/


Боли естествено!
Насочваш малко внимание да не ги риташ и всичко е 6.
Школата на сандалите е от полза Smile

Идеята на цялата работа е да доближава усещането до босото ходене.
Викат, че било полезно, на мен просто ми е приятно.
Да усещаш по какво вървиш с цяло стъпало, усещането за гъделичкане на тревата между пръстите е запазено с фингърси-те.
Само дето се съобразяваш в по-малка степен с терена и количеството багаж на гърба е в тяхна полза ако джапаш бос.
Няма нужда от чорапи, няма проблем с мокри крака...
Това последното е камък в градината на хората, които вярват, че има непромокаеми чепици Very Happy

Но като цяло човек трябва да стигне сам до тук - убеждаването е напълно излишно.
Тия цвички са чудесен инструмент за хора, които харесват всичко това.
Нед Май 29, 2016 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
...Др. викенд с натрупаният кредит на доверие ще скокнем до Ч.Връх да видм кон боб яде ли.


Вчера врътнах 60км с цвичките и около 7 кила на гърба от които 20 по асфалт останалите във Витоша по този маршрут:

с.Студена, с.Боснек, с.Чупетлово, Черни Връх, с.Кладница и обрато в с.Студена.

Никакви забележки, теста мина просто блестящо.
Вече мога да отбележа значителни предимства през сандалите:

- По асфалта, странно как и защо но ми уморяват крака по-малко.
- В кал и изобщо шляпането из мочурищата горе на платото със сандалите се налага да ги свалям и чистя защото влизат разни предмети м/у крака и подметката.
С цвичките такъв проблем не съществува.
- На сняг няма никакъв проблем подобно на горнният - горе беше останала една преспа, колкото да го изтествам.
- По мокри камъни, поне за сега фингърс-а е по-стабилен и се усещам доста по-сигурен. Сандала и той е с вибрам подметка.
Вчера ме блъска както дъжд, така и суграшица та имах доста възможности за тестове.
- Фингърса е с пъти по-лек от сандала. Не съм ги мерил но определено е повече от 2 пъти по-лек.

Сега остана само да установим колко време ще живее.
Нед Юни 05, 2016 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov