ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Силно разминаване на координати в "Орукс мапс"?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Силно разминаване на координати в "Орукс мапс"?
Автор Съобщение
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Силно разминаване на координати в "Орукс мапс"? Отговорете с цитат
В процеса на подготовката ми към достигане на всички рилски скакавишки водопади се натъкнах на следната препоръка тук:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=102722#102722
vandu написа:
Когато тръгнеш от зелени преслап към скакавица и се отбиеш от черния път на 10-на мин. след това в началото има зигзагообразна пътека и точно в самото и начало в ляво се намира водопада, по-скоро водопадите, които са 2 един под друг.
На Oruks maps го дава горе-долу на следните координати:
42,258505N; 23.289944E

На моята "Орукс мапс" с "БГ-маунтийнс" тези координати ме отвеждат към Паничище. Първо предположих, че колегата "vandu" се е объркал, но, тъй като мнението му не е отскоро, а и му е благодарено изрично, то е явно, че е било проверено и потвърдено. На всичко отгоре, и никой не го е отрекъл толкова време.
В тази връзка, търсейки грешката в моите настройки на картата ми, то ще попитам къде греша? Действително ли това са реалните координати по пътя към рилските скакавишки водопади (иначе и Голяма, и Мала рилски скакавици отдавна съм ги фиксирал)?

_________________
SUUM CUIQUE!
Нед Юни 12, 2016 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Къде видя изрична благодарност към vandu?
Координатите очевидно не са верни.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юни 12, 2016 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
El Sendador



Регистриран на: 10 Авг 2015
Мнения: 68
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Къде видя изрична благодарност към vandu?
Координатите очевидно не са верни.

Фактология:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=102859#102859
hristoz написа:
Благодарско на всички Wink

Извод:
vandu е измежду тези "всички", защото е отговорил с конкретни координати. Следователно, благодарността е и към него. Не е ли елементарно логически, за го разяснявам толкова подробно?

_________________
SUUM CUIQUE!
Нед Юни 12, 2016 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Изрична щеше да е ако е споменато изрично името му. Благодарността тук е обща, не изрична. Елементарно е логически, но явно трябва да ти го обясня.

Още малко за логиката.
Разминаване на координати в ОруксМапс няма. Има фактическо разминаване на дадените от vandu координати (коитo ОруксМапс показва вярно), с твърдението му, че това са координати на водопади по река Скакавица.

Верните координати можеш да получиш на ЛС от Vandu или от хората, които вече са стигали дотам. Тази тема пък отива към кошчето. Добавям също поредна черна точка до името ти, тъй щото очевидно не си се научил на форумни обноски.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юни 12, 2016 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се за неверните координати Oops
когато дам на картата в oruxmaps където е горе-долу водопада "какво има тук" ми дава въпросните координати, само че отдолу пише Distance 2,69 km, това нещо го видях днес. Едва сега когато ми направиха забележка обърнах внимание на тази неточност. Но когато се даде "Създай отправна точка" и се сложи отметката "Координати" ги дава правилните координати.
Пон Юни 13, 2016 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov