ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Май си трябва отделна тема за впечатления от хижи Idea

То май има такава тема, но не мисля, че е коректна. Ще се напълни с мнения като:
защо тоалентине са с клекала, защо няма ток в 1-ви век, как може да няма скара и т.н.
Мненията са субективни.
В трите хижи колкото пъти съм бил, толкова пъти се чувствам натрапник, без да имам абсурдни изисквания. И трите имат алтернатива на половин час, максимум.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Юни 18, 2016 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Хижите които не желая да посещавам в Стара Планина са Петрохан, Ехо и Тъжа.


Понеже хижите са на маршрута Ком-Емине ще изкажа мнение в тази тема-и на трите хижи съм бил, и на трите не съм имал проблем, на специално съм учуден, че хижа Тъжа е включена сред изброените. През 2014 и 2015г съм бил там, и двата пъти при Румен-получих приятелско отношение. Първият път бяхме само двамата (описал съм го в раздела за хижа Тъжа в
http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Stara/Tuja
в поста от 15.10.2014), а другият път преди година по това време хижата беше препълнена, хижарят ми намери място. На другия ден като споделих с Румен, че трябва да се върна при колата в Мазането, а не знам пътя през Турски рът (предния ден бях дошъл през х.Плевен и вр.Ботев), ме запозна с една група от Ловеч, които ме взеха с тях и стигнах без проблем до колата. Натрапник не съм се чувствал.
Съб Юни 18, 2016 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Може да са били в цикъл като се появя аз, ама не ходя циклично в планината, а инцидентно. Утре може инцидентно да цъфна някъде. Smile

П.С. Изглеждам като истински турист, даже си имам раница, обувки, загар. Абе не си личи, че съм шматка....

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Юни 18, 2016 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Може да са били в цикъл като се появя аз, ама не ходя циклично в планината, а инцидентно. Утре може инцидентно да цъфна някъде. Smile

П.С. Изглеждам като истински турист, даже си имам раница, обувки, загар. Абе не си личи, че съм шматка....

Абе Дидо даже си голяма шматка. Щом съ шлаеш из пътеките. Шматкаш. Значи си шматка.

Инак за хижите си прав. Странни люде има там. Странен е другаря Фидосов. Аз съм си приятел с него, ама щот не съм турист. С Румен заради Чочо не съм. Ама и не се къхаря много. Мандрата е на 5 мин.
Съб Юни 18, 2016 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zlink



Регистриран на: 19 Юни 2015
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Zlink,
Тази година времето е с 20-30 дена напред и си мисля че 2.7.2016 си е всъщност супер дата. Друг е въпроса какъв ще е късмета и дали някоя по-малко страхотна дата няма да се окаже по-подходяща. Знаеш - божа работа. Вчера пак бях на пътеката около Витиня - стори ми се перфектния ден за минаване, нищо че по прогноза го даваха да вали.
Малко не можах да разбера това с палатката и леката раница, но явно всичко е относително. За моята раница вече постигнах 5 килограма с 1,5 литра вода. Сега остава и аз да поотслябна - за едно наистина по-леко минаване.



Малко абстрактно следя тук,затова чак сега виждам.
Датата подлежеше на малка промяна от началото,но не е случайно началото на м. юли /за вас не е важно/.
За палатката и леката раница не е ли ясно? Аз ще я ползвам,но ще я носи мъж Very Happy .
Всъщност палатката е за подпомагане на пътя.Т.е. когато възможностите са повече /а вече се е случвало/ да не ни притеснява липсата на хижа на подходящото място.Миналата година спахме само с чували,но бяхме с 1 повече и куче.Друго си е.
Сега, докато пиша това и ми изглежда доста тъпо веднъж да си минавал и спал под небето, а втори път да не можеш, хм...
Багажа още не е докрай обмислен,но мисля да заложа на макс. 9.90 кг за мен.Ще видим, оказахте се прави за важността на всеки грам.
Пон Юни 20, 2016 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Онзи ден "велосипедих" от Петрохан до Лакатник. С малка, лека раничка, не повече от 2 кила, а може и по-малко да е била. Страшен кеф е да не усещаш раницата на гърба си! Аз, дето за тая година едва ли имам и 100 км изминати с колело, т.е. ник'ъв тренинг нямам, почти не слязох от колелото, от началото до края. Минах го за малко повече от 3 часа, без да бързам, за да не се моря, но и без да се размотавам излишно. Голям кеф е горе - слънчево, топло, но и ветрец подухва, мирише на хвойни, на билки, на какво ли не... абе, на Ком-Емине мирише, уникално ухание, което с нищо не може да се сравни или замени! Laughing
Пон Юни 20, 2016 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лека раница е за препоръчване, но... Много е важно да имате опит и да знаете точно без какво можете да минете. И 30 кила да носи човек - все нещо ще липсва. На мен най-ми липсва студената диня, например. Но ако тръгнеш с 5 кила - може много да страдаш. Ама наистина. Неудобни обувки(или скъсани), важно лекарство, топли дрехи, достатъчно вода... Много неща са, и все можещи да приключат пътешествието или да го направят по-скоро премеждие. И на мен ми се тръгва с 1 сандвич и шишенце с вода, ама дори липсата на крем "здраве" за 50 стинки може да направи продължаването невъзможно. Само казвам.
Пон Юни 20, 2016 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlink



Регистриран на: 19 Юни 2015
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да мина без моята компания на първо място.Гола и боса мога,без компания не мога.
От опита го казвам. Само казвам.[/quote]
Very Happy
Пон Юни 20, 2016 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
zlink написа:
Всъщност палатката е за подпомагане на пътя.Т.е. когато възможностите са повече /а вече се е случвало/ да не ни притеснява липсата на хижа на подходящото място.Миналата година спахме само с чували,но бяхме с 1 повече и куче.Друго си е.
Сега, докато пиша това и ми изглежда доста тъпо веднъж да си минавал и спал под небето, а втори път да не можеш, хм...

Срещу каква опасност е друго да има още един човек и куче? Wink Според мен и сега можете да спите само на спални чували, имате вече опита, а куража си го имате още от миналата година.
Единствено лошото време би могло да е проблем, но в такъв случай ще потърсите подслон.
Десет килограма за жена, при опит за по-бързо минаване на К-Е са много. Прегледай пак раницата Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юни 21, 2016 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grizzlofob



Регистриран на: 12 Сеп 2014
Мнения: 14

Мнение Има ли самотни пешаци комеминейци? Отговорете с цитат
Здравейте!
Планирам да започна Ком-Емине на 11. или 12. юли. Не е като хептен да нямам компания - засега се очертава да съм с три девойчета. Много искам обаче още някой да се присъедини към групата. За да има с кого да се консултирам по маршрута и за морална подкрепа. Мацките ходят добре. Държа да отбележа, че досега не съм бил на повече от 4-дневен преход и не съм убеден, че ще издържа докрай. Не ми е изобщо фикс-идея за го мина! Докъдето.
Та който е навит да се присъедини към нас при тези условия, добре дошъл е!
Поздрави на всички съфорумници!
Чет Юни 23, 2016 8:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз тръгвам на 8.7.2016 следобед да се позиционирам за 9ти. Ако на някой плана му е за 2 дена до Кашана, ще е супер да тръгнем заедно за мотивация.
Чет Юни 23, 2016 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Аз + двама мои приятели тръгваме на 10.07 следобед от х.Ком , като целта е да стигнем до х.Петрохан същия ден. Истинското ходене ще го почнем на 11.07 , като целта е до 24.07 да сме на морето. Надявам се да се засечем с някои от хората във форума. Ако видите трима простаци с куче , да знаете че сме ние Laughing Laughing
Чет Юни 23, 2016 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Quell



Регистриран на: 23 Юни 2016
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
momchilov написа:
Май си трябва отделна тема за впечатления от хижи Idea

То май има такава тема, но не мисля, че е коректна. Ще се напълни с мнения като:
защо тоалентине са с клекала, защо няма ток в 1-ви век, как може да няма скара и т.н.
Мненията са субективни.
В трите хижи колкото пъти съм бил, толкова пъти се чувствам натрапник, без да имам абсурдни изисквания. И трите имат алтернатива на половин час, максимум.

... Абе откак Пробойница хлопна кепенците, туристите с по-лежерно темпо нямат много алтернативи на Петрохан... (тоест предпочитат нулев ден с качване на ком и обратно в Петрохан с преспиване)
Нед Юни 26, 2016 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Quell



Регистриран на: 23 Юни 2016
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
diantsvetkov написа:
Аз + двама мои приятели тръгваме на 10.07 следобед от х.Ком , като целта е да стигнем до х.Петрохан същия ден. Истинското ходене ще го почнем на 11.07 , като целта е до 24.07 да сме на морето. Надявам се да се засечем с някои от хората във форума. Ако видите трима простаци с куче , да знаете че сме ние Laughing Laughing


14 дена.... ? Добра крачка се очертава Smile
Нед Юни 26, 2016 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Quell написа:
diantsvetkov написа:
Аз + двама мои приятели тръгваме на 10.07 следобед от х.Ком , като целта е да стигнем до х.Петрохан същия ден. Истинското ходене ще го почнем на 11.07 , като целта е до 24.07 да сме на морето. Надявам се да се засечем с някои от хората във форума. Ако видите трима простаци с куче , да знаете че сме ние Laughing Laughing


14 дена.... ? Добра крачка се очертава Smile


Звучи наистина малко оптимистично , но нямаме много време , а и смятам , че е постижимо. Малка група сме , а и се знаем кой как ходи , така че ще видим Smile Надяваме се само на хубаво време - не много горещо и да не вали. Тъй като за първи път ще се пускаме по цялата пътека , ако някой имам някакви съвети , нека ги сподели.
Пон Юни 27, 2016 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Следваща
Страница 7 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov