ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша.
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Видео кадри от миналогодишната обиколка.
Сря Юни 01, 2016 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Видео кадри от миналогодишната обиколка.

Пет пъти го гледах, но все не те откривам в първата тумба...Явно сте носили стартовите номера в нарушение на регламента, скрити под перушината.
Пон Юни 06, 2016 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
igurbev написа:
Видео кадри от миналогодишната обиколка.

Пет пъти го гледах, но все не те откривам в първата тумба...Явно сте носили стартовите номера в нарушение на регламента, скрити под перушината.

Това е пелетона. Аз съм в откъсналата се група. Smile
Пон Юни 06, 2016 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Тазгодишните резултати на някои съфорумци, които случайно забелязах в общото класиране (вероятно и други са участвали):

Place Bib Name 48 km 65 km Time Speed

29. 4318 Румяна Христова 07:19:01 11:22:22 15:03:28 6,0 km/h (185-та в общото класиране)

203. 2175 Момчил Момчилов 06:48:26 12:17:58 16:33:47 6,0 km/h (244-ти в общото класиране)

234. 2308 Владимир Владов 08:00:52 12:48:30 17:38:22 6,0 km/h (288-ми в общото класиране)
Нед Юни 19, 2016 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за успешното завършване и пожелания за по-добри резултати следващата година!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юни 19, 2016 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Поздравления за успешното завършване и пожелания за по-добри резултати следващата година!

По-скоро "успешно възстановяване от травми, отоци, синини, мазоли и др.екстри".
Никога не съм вярвал, че мога да измина над 50км с травма на коляното и без обезболяващи. Явно мазохизмът има на къде да се развива още.
Пон Юни 20, 2016 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

Никога не съм вярвал, че мога да измина над 50км с травма на коляното и без обезболяващи. Явно мазохизмът има на къде да се развива още.

Все пак Витоша 100 няма състезателен характер, т.е. го правим самодейно и за удоволствие. Има нещо сбъркано в цялата история-десетките километри в адски болки, ограничена вода и храна, изпепеляващо слънце...!
Пон Юни 20, 2016 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

Все пак Витоша 100 няма състезателен характер, т.е. го правим самодейно и за удоволствие. Има нещо сбъркано в цялата история-десетките километри в адски болки, ограничена вода и храна, изпепеляващо слънце...!

На мен пък ми се стори доста състезатален характера, още повече, че го и спечелиха баш състезатели.
В интерес на истината, това със слънцето май го отнесоха само колоЯздачите в събота. Вчера си беше облачно и съвсем поносимо, дори и в най-критичния участък - Смильо - Ярема.
Аз лично го направих, щото ми виси от 30 години, и понеже в този случай залогът е голям..., ходих на куц крак, само и само да завърша. Между другото, над половината от участниците, които задминахме или ни задминаха в участъка след Железница, имаха точно вид на войници от Наполеоновата армия след Москва - един куца с ляв, друг с десен крак, трети "и с двата". Който няма щеки, се подпира с взети от гората криви пръчки... Изобщо имаше какво да гледат вчера случайните минувачи по трасето.


Последната промяна е направена от vladofff на Пон Юни 20, 2016 6:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 20, 2016 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
В интерес на истината, това със слънцето май го отнесоха само колоЯздачите в събота. Вчера си беше облачно и съвсем поносимо, дори и в най-критичния участък - Смильо - Ярема.

Мда, наистина... В събота печеше ужасно, а пък и аз имах неблагоразумието да се разходя до Черни връх, Ярловски Купен, Синята стрела и т.н. Имаше приятен освежаващ ветрец все пак. Въпреки шапката, дългите панталони и другите слънцезащитни средства, от две нощи "спя на закачалката"...
Пон Юни 20, 2016 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Тазгодишните резултати на някои съфорумци, които случайно забелязах в общото класиране (вероятно и други са участвали)


Ето още:

Росен Русев - 9:33:42, 7-ми при мъжете.
Денка Абрашева - 11:58:17 - 8-ма при жените
Мирослав Спасов - 16:28:31 - 198-ми при мъжете

Аз пък по стечение на обстоятелствата станах свидетел на живо, така да се каже, на битката между призьорите(при мъжете) в последната част на състезанието (от Брезите до финала) и казано честно съм силно респектиран от показаната воля и желание за победа.
Резултатите им бяха:
1, Ивайло Атанасов - 8:24:52
2. Руслан Палазов - 8:29:03
3. Ивайло Хаджиев - 8:32:57

Ето как го видях аз: Руслан Палазов, който сякаш бе най-силно мотивиран измежду тримата да спечели обиколката, водеше до последно. Около 25 км преди края втори беше Ивайло Хаджиев (на 2-3 минути назад) и поне на мен ми се стори, че е най-свеж. Малко след него обаче, беше Ивайло Атанасов и той изведнъж наложи убийствено темпо някъде над Железница (тичаше се на места с 4:30 мин/км (над 13 км/ч), което си е живо безумие, предвид че преваляха 70 километра от състезанието). Иво Атанасов мина втори, но Хаджиев го следваше в продължение на няколко километра, докато като разумен човек проумя, че това изтезание не е човешко и намали. Междувременно Палазов беше застигнат. Атанасов подмина и него, но Палазов веднага се залепи, давайки да се разбере, че няма никакво намерение за пореден път да изпуска победата в Обиколката. Палазов определено беше най-опитния и това си личеше ако щеш и от изключително икономичния му начин на бягане. Не пускаше и метър преднина на Иво. Темпото беше паднало, но все още много бързо. Малко преди Бистрица Палазов атакува, мина отпред и за миг не забави на пункта, хвърляйки празното си шишенце минерална вода и взимайки подаденото му пълно такова. Атанасов стисна зъби и също подмина пункта, опитвайки се да не изостава, но твърде бързото му темпо от допреди малко си каза думата и Руслан безпощадно започна да се отдалечава и изчезна напред из завоите.
По-късно след финала Руслан сам си каза, че се е опитвал психологически да изработи Иво, а пък Иво от своя страна също призна, че е успял. Крилата, които допреди малко го бяха носили в безрасъдното му препускане изведнъж се пречупиха и той изглеждаше сякаш скоро ще се срине. Но продължаваше да тича. Не знам колко зле му беше, но не изглеждаше добре - болки, безсилие, отчаяние. Съвсем забави. Но продължаваше да тича. Обиколката не се печели току така.
След известно време се поокопити и отново позабърза, но Палазов отдавна беше изчезнал напред. Оставаха има-няма някакви 15 километра.
И нещеш ли, малко преди Симеоново, Руслан изкочи иззад един завой.
Двамата продължиха да тичат известно време на 50-на метра един от друг, като не беше явно дали разликата се стопява или не.
После дойде стръмното и там Палазов сякаш спря. По-късно обясни, че краката толко много го боляли, че не е можел да спуска изобщо. Атанасов мина пръв и започна бързо да набира преднина без да подбира измежду камъните и калта на стичащия се по стръмната пътека поток.
Преднината на Ивайло Атанасов се увеличаваше до пункта и след него. Палазов отново изчезна, но този път в завоите назад. Все още оставаха много трудни 10-на километра, но тук вече духът на шампиона влезе във владение. Дори когато тичаше стискайки с ръце бедрата си на изкачванията при Драгалевци, дори когато стана ясно, че няма почти никакви шансове няма някой да го настигне, темпото не падна за миг.
И завърши пръв.

Ето един един колаж с победителите из творчеството на K. Коцев:


Пон Юни 20, 2016 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Никога не съм вярвал, че мога да измина над 50км с травма на коляното и без обезболяващи. Явно мазохизмът има на къде да се развива още.


Вече съм по-спокоен, че не съм изперкал съвсем... Smile МоЙ коментар от вчера по повод завършването на В100:
"Още се чудя как можах да куцам 60 км ама инат - завърших го. Сега дано бързо се оправят колената... "

А колената вече ги сгъвам, и даже стъпала слизам без да скърцам със зъби...Smile
Вто Юни 21, 2016 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Цитат:

Все пак Витоша 100 няма състезателен характер, т.е. го правим самодейно и за удоволствие.

На мен пък ми се стори доста състезатален характера, още повече, че го и спечелиха баш състезатели.

Когато те закичат с номер и ти засичат време си е точно състезателен характера, друг е въпроса, че болшинството участници нямат нужната подготовка и съответно за тях е под въпрос дали изобщо могат да завършат, поради която причина не се и опитват да се състезават. А и наистина дали ще завършиш 233-ти или 317-ти е све тая. Истината обаче е, че не малка част от участниците са положили сериозен труд, за да се подготвят и за тях крайния резултат не е без значение.

А колкото до това състезатели ли са победителите - Руслан не го познавам толкова, но двамата Ивовци от тройката са баш толкова състезатели, колкото и ние с тебе сме. Smile
Вто Юни 21, 2016 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Обиколката на Витоша. Отговорете с цитат
Да се самопохваля-първата ми Витоша100-
2365 Миглена Петкова- 13:42; 20-та от жените; 123-та в общото класиране
9,14 мин/км
7,0 км/ч

Страхотно преживяване! Smile
Поздравления за всички участници!

_________________
"Life's a journey not a destination"
Вто Юни 21, 2016 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1245
Местожителство: софия

Мнение скрити лимонки Отговорете с цитат
Меги написа:
Да се самопохваля-



Поздравления за куража да започнеш и волята да завършиш!
Вто Юни 21, 2016 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

Аз, че не съм състезател, е ясно, а от там и че ми е все тая кой съм на опашката. Просто ми се участваше с крайна цел - да завърша. Имах два избора - да бягам докъде Боснек с прилично добро темпо, след което - в ортопедията, или да правя това, което стана. Подготовката ми също не беше цвете, сиреч никаква... А в състезание като това, както отбелязваш, можеш да влезеш в някаква класация, само след солидна подготовка.

За теб обаче, имам сериозни съмнения. А и подробностите, с които описваш какво е станало след Железница ми дават едни известни съмнения, че не си ходил случайно там, а по-скоро, както се казва в един израз, си "ходил да биеш вързан пес..." Laughing
Вто Юни 21, 2016 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 9 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov