ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Идеи за 3-дневен маршрут?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Идеи за 3-дневен маршрут?
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
horseman написа:
Част от групата дават зор за вр. Вихрен, та затова ми се върти в главата схема да оставим колите на х. Вихрен сутринта, да отидем на Синаница първия ден, втория някакъв вариант със Спано Поле /не знам какъв точно/ и обратно на хижа Вихрен, нощувка там и на третия ден за десерт качване до Вихрен и тръгване за София, знам ли дали е удачно. Чакам помощ Smile

Щом част от групата дава зор за връх Вихрен, може да се направи следното:

Първи ден: София - х. "Вихрен" - Вихренски преслап - който желае без раници до връх Вихрен, който не желае през това време може да обядва или да качи връх Гредаро - Гергийски езера - х. "Синаница".

Втори ден: х. "Синаница" - връх Синаница - Синанишка порта - Спано поле - покрай Чаирските езера - з. "Тевно езеро" - изкачване на някои от върховете край Тевно езеро, снимане на залеза.

Трети ден: з. "Тевно езеро" - Типиците - Башлийска порта - Жабешкото езеро - при желание може да се "отскочи" до връх Тодорка за около 3 часа - х. "Вихрен".

Вариант е втория ден да не се ходи до Тевно езеро, а примерно х. "Синаница" - връх Синаница - връх Гергийца - Бъндеришка порта - който желае връх Муратов, Караулите, Спанополски чукар - х. "Вихрен" и на третия ден траверс на Тодорките или връх Бъндеришки чукар за почитателите на камъняка, или просто мотаене покрай езерата в търсене на боровинки...

Варианти има много. Зависи от предпочитанията на участниците в групата и всеки да остане доволен.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Сеп 07, 2015 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Макар темата да отиде в друга посока, аз да си докладвам. Почивните ни дни преминаха по следния начин:

Ден 1 - София - Бетоловото с кола. От там с такси (предложения от diantsvetkov шофьор) до х. Гоце Делчев. Качихме се с лифта до х. Безбог, изкачихме вр. Безбог от северната му страна и слязохме откъм южната. След това продължихме до з. Тевно Езеро, където нощувахме.

Ден 2 - з. Тевно Езеро - х. Бъндерица (през Типиците).

Ден 3 - планът беше вр. Вихрен, но според синоптиците горе валеше и като начинаещи туристи се вслушахме в думите на хижаря да не се качваме при тези облаци. Затова се разходихме из околностите на хижата и после - към колата и към София.

Благодаря за всички предложения, особено на diantsvetkov! Преходите бяха чудесни - не ни измориха, но за сметка на това гледките бяха прекрасни (особено втория ден). Връх Вихрен ще го оставим за следващия път, като го съчетаем с различен маршрут.
Вто Сеп 08, 2015 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni_iv_72



Регистриран на: 23 Авг 2014
Мнения: 15
Местожителство: ВАРНА

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,бихте ли ми казали като време колко продължава прехода ден по ден.Хареса ми като маршрут за лятото.
Чет Фев 18, 2016 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evgeni.yanev



Регистриран на: 11 Юли 2014
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, бихте ли дали още идеи, но за 4 дневен маршрут - отново с връщане до място където е оставен автомобил?
Чет Апр 14, 2016 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
toni_iv_72, извинявай, че късно отговарям, но сега видях ъпдейт по темата (предният не ми е светнал явно). Доколкото си спомням първия ден беше около 6.5 - 7 часа, но с доста спирания - за снимки, хапване и наслаждаване на красивите гледки. Вторият ден - по-малко от 6 часа, пак с подобни спирки. Вторият ден се забавихме и заради това, че около Жабешкото езеро си заклещих крака между два камъка и го навехнах. Та след това куцах доста силно и се влачех обилно Smile Според трака на GPS-a сме имали общо 8.5 часа ходене двата дни.

evgeni.yanev - според мен можете да удължите нашият маршрут с ходене по Кончето и слизане до Бетоловото, където сте оставили автомобила.
Чет Апр 14, 2016 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evgeni.yanev



Регистриран на: 11 Юли 2014
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Е99, благодаря за идеята, но засега решихме да оставим колата около хижа Вихрен и да направим кръг, като вариантите са:

1: х. вихрен - х. демяница
2: х. демяница - з. тевно езеро
3: з. тевно езеро - х. вихрен
или
1: х. вихрен - х. синаница
2: х. синаница - з. спано поле - з. тевно езеро
3: з. тевно езеро - х. вихрен

кой според вас е по-лек? от тевно до х. вихрен като времетраене колко е приблизително (не сме от бързите)
Чет Апр 14, 2016 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
За нормално ходене с почивки:
- з. Тевно езеро до х. Вихрен е 6 часа
- х. Демяница - з. Тевно езеро (3-4 часа) е по-лек от х. Синаница - з. Тевно Езеро (5 часа)
Пет Апр 15, 2016 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
evgeni.yanev написа:
...
кой според вас е по-лек?
Имайте предвид, че на връщане от Тевно езеро до хижа "Вихрен" ще се виждат почти същите гледки, както от хижа "Демяница" до Тевно езеро. Докато ако се мине през Синаница - вярно, че е по-дълго и малко по-трудно, но и гледките са нови, различни и значително повече. (Могат да се изкачат и повече обзорни върхове).

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Апр 15, 2016 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Аз също бих предпочел втория вариант, защото на Синаница ми харесва повече от на Демяница, но това е може би защото на втората съм ходил повече, а и фактът, че е по на ниско, губи се височина по средата на маршрута - не ми харесва.
Обаче не знам колко по-обзорни върхове ще се изкачат при вар. 2 доколкото прехода Синаница - Тевно е по-скоро скучен и не е билен. А при Демяница - Вихрен има опция да се отскочи до вр. Тодорка, от където наистина има гледки. Стефан може би има предвид от х. Синаница да се качи до върха, което наистина не трябва да се пропуска, но от там до Спано и особено след това си е един скучен маршрут, за тези, които обичат чукарите. На мен лично обаче ми беше приятен миналото лято, когато го минах за сефте.
Като цяло и двата маршрута си имат плюсове, но е вярно, че по Типиците и после от Демяница до Вихрен (или в обратен ред) ще имате малко повторение на това, което виждате, само че от различна гледна точка, което понякога е интересно.
През Синаница е наистина малко по-дълъг маршрута, като имате 2 дни с по над 6 часа (номинално) ходене, но не може да се каже, че са тежки, дори и за не много опитни туристи.
Пет Апр 15, 2016 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте да не отварям нова тема можете ли да препоръчате маршрут между 3 и 5 дена. Иска ми се да тръгна от хижа Гоце Делчев да мина през Тевно езеро и връх Каменица, връх Вихрен, кончето , хижа Яворов... или нещо подобно.Ще спя на палатка и в хижа.
Сря Юни 22, 2016 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Смятайки, че си с бивачен инвентар и по-тежка раница:
Ден 1: С лифта до х. Безбог - Попово Езеро - Демиркапия - Митрево езеро, спане там.
Ден 2: Митрево езеро, нагоре без пътека към седлото между Малка Каменица и Каменица. Оттам вариант 1 - до Каменица с раницата и слизане през Беговишко езеро, Беговишки превал и Тевно езеро по жълтата марка; вариант 2 оставяш раницата на седлото, без раница до Каменица и обратно, връщане през Малка Каменица до Белемето и Тевно езеро.
Ден 3. около Тевно езеро - Валявишки чукар, Момини двори, Кралев двор, Джангал
Ден 4. Тевно езеро - х Вихрен по билото
Ден 5. х Вихрен - Казана до Премката (или през върха), Кончето, х Яворов

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 22, 2016 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
emka22



Регистриран на: 21 Сеп 2009
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Мисля да тръгна обратно- от хижа Яворов към хижа Гоце Делчев, интересува ме как да стигна до хижа Яворов, а след това от хижа Гоце Делчев до Добринище.Ако някой има телефони на таксита да помага.
Чет Юни 23, 2016 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
emka22 написа:
Мисля да тръгна обратно- от хижа Яворов към хижа Гоце Делчев, интересува ме как да стигна до хижа Яворов, а след това от хижа Гоце Делчев до Добринище.Ако някой има телефони на таксита да помага.


Ние ползвахме услугите на Цветко. Номерът му е 0898653718 , от Бетоловото до хижа Гоце Делчев ни взе 40 лв. Препоръчвам го.
Пон Юни 27, 2016 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov