ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин
Автор Съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин Отговорете с цитат
Здравейте, миналата година много се канех да мина гореупеманатия преход, като качване до вр. Пирин и слизане до Беталовото влиза в плана също. Това е въпрос към познавачите на този, по-малко познат и споделян регион от прекрасния Пирин. Картите показват, че има път, но все пак е интерсно да се научи, какъв е пътя, проходим ли е, има ли газене на клек, опасност от объркване (говоря по билната част)?

Погледнато статистически на картата - това са 27-28 км. с около 2200 м денивелация. Множко, но на пръв поглед - възможно. Все пак бих се радвал да чуя някой, който е минавал от там (през последните 1-2 години).

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Сря Юни 29, 2016 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин Отговорете с цитат
ronkata написа:
Здравейте, миналата година много се канех да мина гореупеманатия преход, като качване до вр. Пирин и слизане до Беталовото влиза в плана също. Това е въпрос към познавачите на този, по-малко познат и споделян регион от прекрасния Пирин. Картите показват, че има път, но все пак е интерсно да се научи, какъв е пътя, проходим ли е, има ли газене на клек, опасност от объркване (говоря по билната част)?

Погледнато статистически на картата - това са 27-28 км. с около 2200 м денивелация. Множко, но на пръв поглед - възможно. Все пак бих се радвал да чуя някой, който е минавал от там (през последните 1-2 години).


Здравей! Миналото лято ние го направихме от Бетоловото до вр. Малка Джинджирица. Имам впечатления от билото между Даутов връх и вр. Малка Джинджирица. Няма клек който да те затрудни или технични участъци. Между Даутов и Албути не знам как е! Снимките от ходенето за на lubitel. Имахме достатъчно време да стигнем вр. Пирин и да слезем към Предела дори tortomanin бе готов да ни вземе с колата от някъде. За наш късмет имаше обхват за Малка Джинджирица и след консултации със speedy and dido се върнахме, което бе малко неприятно....
Билото е диво като на места вървиш близо до ръб и се провираш между изпечен клек. Според мен е подобно като участъка между Малък Скакавец и Сакън Дупка....
УСПЕХ!!!!
Пет Юли 01, 2016 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм от познавачите на Пирин, но точно този участък от Даутов до Албутин съм го минавал, но обратно. На няколко места си има клек, но ако внимателно следвате пътечката, ще го преминете безпроблемно. Преди Албутин билото се стеснява и се върви по един ръб наречен "Жандармите на Неврузум", с доста голям наклон на места. Отстрани е клек, пътеката е ясно различима, а клека ти помага за опора. Много е живописно и вълнуващо! Smile При ясно време няма проблем с ориентацията. Вземете си повечко вода, щото горе няма.
Успех!
Пет Юли 01, 2016 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите, виждам че надежда има да се направи прехода. Някой може ли да даде ориентировачно време (средно статистическо) за отсечките

1. Края на пътя след х. Предел - вр.Пирин
2. вр. Пирин - Даутов връх
3. Даутов връх - вр. Албутин
4. вр. Албутин - Беталовото

Къде са местата, където мога да доналея вода? Даутово езеро? За съжаление маршрута не е описан в пътеводителя на Николай Даутов.

Благодарен съм на всяка информация

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Съб Юли 02, 2016 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Re: Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин Отговорете с цитат
excalibur написа:
ronkata написа:
Здравейте, миналата година много се канех да мина гореупеманатия преход, като качване до вр. Пирин и слизане до Беталовото влиза в плана също. Това е въпрос към познавачите на този, по-малко познат и споделян регион от прекрасния Пирин. Картите показват, че има път, но все пак е интерсно да се научи, какъв е пътя, проходим ли е, има ли газене на клек, опасност от объркване (говоря по билната част)?

Погледнато статистически на картата - това са 27-28 км. с около 2200 м денивелация. Множко, но на пръв поглед - възможно. Все пак бих се радвал да чуя някой, който е минавал от там (през последните 1-2 години).


Здравей! Миналото лято ние го направихме от Бетоловото до вр. Малка Джинджирица. Имам впечатления от билото между Даутов връх и вр. Малка Джинджирица. Няма клек който да те затрудни или технични участъци. Между Даутов и Албути не знам как е! Снимките от ходенето за на lubitel. Имахме достатъчно време да стигнем вр. Пирин и да слезем към Предела дори tortomanin бе готов да ни вземе с колата от някъде. За наш късмет имаше обхват за Малка Джинджирица и след консултации със speedy and dido се върнахме, което бе малко неприятно....
Билото е диво като на места вървиш близо до ръб и се провираш между изпечен клек. Според мен е подобно като участъка между Малък Скакавец и Сакън Дупка....
УСПЕХ!!!!


Ще разгледам снимките - защо казваш. че след консултация се върнахте, а не сте продължили към вр. Пирин? Щом сте имали време ... и желание?

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Съб Юли 02, 2016 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Еднодневен преход между вр. Пирин и вр. Албутин Отговорете с цитат
ronkata написа:
excalibur написа:
ronkata написа:
Здравейте, миналата година много се канех да мина гореупеманатия преход, като качване до вр. Пирин и слизане до Беталовото влиза в плана също. Това е въпрос към познавачите на този, по-малко познат и споделян регион от прекрасния Пирин. Картите показват, че има път, но все пак е интерсно да се научи, какъв е пътя, проходим ли е, има ли газене на клек, опасност от объркване (говоря по билната част)?

Погледнато статистически на картата - това са 27-28 км. с около 2200 м денивелация. Множко, но на пръв поглед - възможно. Все пак бих се радвал да чуя някой, който е минавал от там (през последните 1-2 години).


Здравей! Миналото лято ние го направихме от Бетоловото до вр. Малка Джинджирица. Имам впечатления от билото между Даутов връх и вр. Малка Джинджирица. Няма клек който да те затрудни или технични участъци. Между Даутов и Албути не знам как е! Снимките от ходенето за на lubitel. Имахме достатъчно време да стигнем вр. Пирин и да слезем към Предела дори tortomanin бе готов да ни вземе с колата от някъде. За наш късмет имаше обхват за Малка Джинджирица и след консултации със speedy and dido се върнахме, което бе малко неприятно....
Билото е диво като на места вървиш близо до ръб и се провираш между изпечен клек. Според мен е подобно като участъка между Малък Скакавец и Сакън Дупка....
УСПЕХ!!!!



Ще разгледам снимките - защо казваш. че след консултация се върнахте, а не сте продължили към вр. Пирин? Щом сте имали време ... и желание?



Казаха ни, че може да се забатачим в участъкът между вр. Пирин и Предела въпреки, че на картата в телефона ми на bg mount (сега си качих най-новата версия) има нанесена синя марка. Ами като най-добрите познавачи според мен на Пирин ти кажат, че въпреки следването на картата и навигацията може да има обрасли участъци и да не рискуваме с това слизане, разчитайки само на навигацията...Не можеш да си представиш колко се чудихме та дори аз препуснах малко към Плешки да огледам....Накрая разума надделя и се върнахме, а провирането през клека след Даутово езеро за високи хора е ужасно....Не знам кога си решил да ходиш но не е за сам човек. Някой трябва да те остави и вземе. Качването до билото е само около 6 часа. Абе ако се тръгне в 6.30 от колата до вечерта ще се мине сигурно....
Съб Юли 02, 2016 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Вече бих опитал да го направя по следния начин:

Над с. Сенокос с джипа до първия завой по обясненията на dido в една тема за вр. Пирин да не е чак до втория... Поне 2 часа се спестяват предполагам от изкачването на вр. Пирин и после ме посрещат на хижа Яворов

Smile
Съб Юли 02, 2016 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти отново. Превозът съм го уредил и няма да е проблем, иначе засега съм сам. Ако намеря някой, достатъчно наивен (като мен), ще се радвам да си правим компания.
Иначе малко множко ми се виждат 6 часа за качване на вр Пирин. като гледам разстояние и денивелация си мисля че за 3-4 часа трябва да се справи човек. Или се лъжа?

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Съб Юли 02, 2016 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
ronkata написа:
Благодаря ти отново. Превозът съм го уредил и няма да е проблем, иначе засега съм сам. Ако намеря някой, достатъчно наивен (като мен), ще се радвам да си правим компания.
Иначе малко множко ми се виждат 6 часа за качване на вр Пирин. като гледам разстояние и денивелация си мисля че за 3-4 часа трябва да се справи човек. Или се лъжа?


Имам интерес да участвам но със сигурност съм доста по-бавен така, че... Гледам да тичам по 3 км. на ден (около 15 мин.) в Борисовата, а после влизам на карате на "В. Левски". Ако не си направил до другата събота маршрута между неделя и вторник може да се помисли за нещо. Ако не ти е зор точно от Предел може да хванем някой да върне джипа от над Сенокос и да ни вземе от Яворов....Напр. може да се примолим на tortomanin ако е в Разлог...Естествено може и други да се включат ти преценявай защото ми се струва, че доста бързо се движиш и ще трябва да се съобразяваш.....
Между 14-17 ще сме на Беговица така, че преди това. За другата събота съм се разбрал да свалим колекторите и вихровите клапи да почистим....

За да не досаждаме с темата ако решиш нещо 0888945531 - Румен...
Съб Юли 02, 2016 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Преди 10-на години направихме за 1 ден следното: Кулиното - Даутово ез. - Даутов връх - в. Албутин - х. "П. К. Яворов" - Варницата.

Варницата е 20-25 мин. над Бетоловото. От хижата надолу слизахме по тъмно. Трябва да кажа, че бяхме много хора - 15 души, което твърде ни забави. Но въпреки това преходът си бе доволно крив.

Кулиното е на височина 1400 м, а ти ще тръгнеш от малко над 1100 м. Качването към в. Пирин е тежко, 4-5 ч. След това имаш поне 2 ч. до Даутов връх. Можеш да спестиш време и сили ако подсечеш кота 2596 (в. Малка Джинджирица, често отбелязана и със странното "име" в. Безименен) и Даутов връх. От седлото южно под Даутов връх до х. "П. К. Яворов" са 4,30 ч. От хижата до Бетоловото още 1-1,30 ч.

Все пак, трябва да се каже, трябва и да почиваш. Няма и вода по голяма част от маршрута. Ще ти се наложи вероятно слизане до Даутово ез. и изворите над и под него, което ти удължава ходенето с около час. Според мен е трудно осъществим замисълът ти за 1 ден. Освен ако не практикуваш бягане в планината де Smile

Това мога да кажа. Надявам се да е от полза.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Юли 02, 2016 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ронката е бързак. Ако съм в Разлог, мога да се включа с логистика. Още не знам кога ще се измъкна в отпуск, защото имам на главата си една бумащина.... А как съм се отпуснал тая зима - не е истина. Иначе и аз съм се размечтал за камъните.
Нед Юли 03, 2016 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз от средата на юли до средата на август съм край Разлог всеки уикенд, освен това първата седмица на август ще почивам цялата (пак там). Ще е чудесно да може да се организираме в малка група - excalibur също има желание да се включи. Може да направим и леки корекции на маршрута за да стане по-поносим.

Иначе, това което пише Speedy за времената си е серизно - 11-12 часа ходене минимум (без почивки и лутане Smile). Проблемът е, че качването на вр. Пирин отнема доста повече отколкото си мислех.
Хубавото е, че на Даутов връх има възможност за слизане към х. Яворов, ако човек е назад от плана. Иначе като чета, май точно от Даутов до Албутин си е интересно ходенете по ръба...



tortomanin, ако успееш да се измъкнеш за ден, ще измислим нещо - сигурен съм.

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Нед Юли 03, 2016 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ще се измъкна за много повече. При това престоят ми ще съвпада с твоя. Имам телефона ти от миналата година, когато щеше да правиш някакви врътки с Караулите и Възела.
Аз дори се надявам да се измъкна още утре, а да работя вкъщи на измислено работно време.
Нед Юли 03, 2016 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Може и от хижа Яворов да се тръгне рано през Суходолски превал и т.н. По-малко ще качваме и да ни чакат долу като слизаме от вр. Пирин...
Нед Юли 03, 2016 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
Може и от хижа Яворов да се тръгне рано през Суходолски превал и т.н. По-малко ще качваме и да ни чакат долу като слизаме от вр. Пирин...


И аз за този вариант мислих и да минем маршрута в тази посока. На Даутов връх ще преценим дали да продължим или да се върнем на х. Яворов. Иначе аз мога да уредя да ни вземат от х. Превала ако слезем там.

Както се кава "ако човек има желание, пътища се намират" Smile

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Нед Юли 03, 2016 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov