ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
diantsvetkov написа:
ако някой имам някакви съвети , нека ги сподели.


Има 2-3 съвета в цялата тема Smile Информация вече има пребогато! Даже малко рисково става, човек да не се обърка или изгуби, не на Пътеката, а в океана от информация!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юни 27, 2016 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ей и тая мацка е мераклийка да мине Ком-Емине, ама догодина и за малко по-кратко време от нормалното Smile
http://www.dnevnik.bg/sport/2016/06/27/2784838_antoniia_grigorova_shte_opita_jenski_rekord_na_kom_-/
Пон Юни 27, 2016 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlink



Регистриран на: 19 Юни 2015
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Срещу каква опасност е друго да има още един човек и куче? Wink Според мен и сега можете да спите само на спални чували, имате вече опита, а куража си го имате още от миналата година.
Единствено лошото време би могло да е проблем, но в такъв случай ще потърсите подслон.
Десет килограма за жена, при опит за по-бързо минаване на К-Е са много. Прегледай пак раницата Smile[/quote]


Охо,доста бих се изплашила някоя мечка да ме бутне по крака. Вълци,змии, вампири... май само тези са ми в списъка на страшните.За последните, като се замисли човек доста зловещо тихо беше тъкмо преди заспиване на заслон Вратник.Като огледаш с челника и всички дървета наоколо подредени като в декор от филм на ужасите.
Very Happy А,забравих да добавя и циганите.
И се шегувам и не.
Миналата година раницата ми беше 12-13 кг.с водата. Прецаках си раменете и много болеше.Сега съм с нова, добре обмислена раница и още необмислен багаж.
Да,наистина май са много,ще внимавам какво слагам като му дойде времето в петък вечер, обещавам!
Събота сутринта по тъмно тръгваме към х. Ком и направо нагоре.
Пон Юни 27, 2016 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nraychev



Регистриран на: 03 Сеп 2015
Мнения: 6
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Някой да тръгва на 16-ти Юли или плюс минус 1-2 дена?
Пон Юни 27, 2016 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Николов



Регистриран на: 28 Юни 2016
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
трима новобранци тръгваме на 01.08.16 от х.кашана с палатки и бивачни пособия,спане на открито където сварим макс. 20дни отиваме на почивка не на маратон[/quote]
Вто Юни 28, 2016 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Георги Николов



Регистриран на: 28 Юни 2016
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
моля по опитните планинари които са на пътеката по това време да ни окажат информационно съдействие защото съм сигурен че ще се увъртим в буша след котел а и преди това
Вто Юни 28, 2016 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Re: Има ли самотни пешаци комеминейци? Отговорете с цитат
grizzlofob написа:
Здравейте!
Планирам да започна Ком-Емине на 11. или 12. юли. Не е като хептен да нямам компания - засега се очертава да съм с три девойчета. Много искам обаче още някой да се присъедини към групата. За да има с кого да се консултирам по маршрута и за морална подкрепа. Мацките ходят добре. Държа да отбележа, че досега не съм бил на повече от 4-дневен преход и не съм убеден, че ще издържа докрай. Не ми е изобщо фикс-идея за го мина! Докъдето.
Та който е навит да се присъедини към нас при тези условия, добре дошъл е!
Поздрави на всички съфорумници!


Щастливец - няма ли да видиш зор с три мадами?
Вто Юни 28, 2016 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Има ли самотни пешаци комеминейци? Отговорете с цитат
[quote="alexvan"]
grizzlofob написа:


Щастливец - няма ли да видиш зор с три мадами?


И после как да не харесваш ком еминето Croc
Вто Юни 28, 2016 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
zlink написа:
Охо,доста бих се изплашила някоя мечка да ме бутне по крака. Вълци,змии, вампири... май само тези са ми в списъка на страшните.За последните, като се замисли човек доста зловещо тихо беше тъкмо преди заспиване на заслон Вратник.Като огледаш с челника и всички дървета наоколо подредени като в декор от филм на ужасите.
Very Happy А,забравих да добавя и циганите.
И се шегувам и не.
Миналата година раницата ми беше 12-13 кг.с водата. Прецаках си раменете и много болеше.Сега съм с нова, добре обмислена раница и още необмислен багаж.
Да,наистина май са много,ще внимавам какво слагам като му дойде времето в петък вечер, обещавам!
Събота сутринта по тъмно тръгваме към х. Ком и направо нагоре.

Хаха, че то кучето и хората няма да ти помогнат срещу вампирите, по-добре сложи няколко глави чесън в раницата Wink
Един съвет от мен - като е тъмно недей да се оглеждаш и ослушваш, особено ако си сама. Smile

За раницата - мериш преди тръгване заедно с водата и ако е повече от 8 килограма, почвай да вадиш излишните неща. Не се залъгвай, че 8, 9 и 10 е почти едно и също, сама ще усетиш разликата Smile

diantsvetkov написа:
Аз + двама мои приятели тръгваме на 10.07 следобед от х.Ком , като целта е да стигнем до х.Петрохан същия ден. Истинското ходене ще го почнем на 11.07 , като целта е до 24.07 да сме на морето. Надявам се да се засечем с някои от хората във форума. Ако видите трима простаци с куче , да знаете че сме ние Laughing Laughing

А какво е кучето? Имай предвид, че ако и да има четири крака, те са по-къси от вашите и трябва да се съобразявате с животинката Wink На къси преходи кучето е по-неуморно от човека, но за КЕ не е точно така. Освен това, ако е топло трябва много да се съобразявате с кучето, а за безводните участъци да предвиждате достатъчно вода за него.
Сигурна съм, че сте обмисляли всичко това, но все пак предвиждате скоростно минаване за 14 дена, твърде вероятно в горещо време, така че имайте едно наум, че ще е по-голямо изпитание за кучето, отколкото за вас.
Успех!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юни 28, 2016 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:


diantsvetkov написа:
Аз + двама мои приятели тръгваме на 10.07 следобед от х.Ком , като целта е да стигнем до х.Петрохан същия ден. Истинското ходене ще го почнем на 11.07 , като целта е до 24.07 да сме на морето. Надявам се да се засечем с някои от хората във форума. Ако видите трима простаци с куче , да знаете че сме ние Laughing Laughing

А какво е кучето? Имай предвид, че ако и да има четири крака, те са по-къси от вашите и трябва да се съобразявате с животинката Wink На къси преходи кучето е по-неуморно от човека, но за КЕ не е точно така. Освен това, ако е топло трябва много да се съобразявате с кучето, а за безводните участъци да предвиждате достатъчно вода за него.
Сигурна съм, че сте обмисляли всичко това, но все пак предвиждате скоростно минаване за 14 дена, твърде вероятно в горещо време, така че имайте едно наум, че ще е по-голямо изпитание за кучето, отколкото за вас.
Успех!



Благодаря! Кучето е немска овчарка , като все още не е сигурно дали ще го взимаме , мислим този уикенд да го пробваме в Рила как ще се държи и тогава да решим.
Сря Юни 29, 2016 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Quell



Регистриран на: 23 Юни 2016
Мнения: 19

Мнение Прясна информация за хижа Лескова.... Отговорете с цитат
Стопанина е сменен и новия такъв има огромното желание да направи хижата едно добро за спане място. От тази събота 02.07. човека каза, че ще се опита да възстанови електрозахранването . В момента няма храна, но по заявка може да им достави. Най-важното е, че хижата може да се ползва.
С разрешение на новия стопанин публикувам тук актуалния телефон на хижа Лескова - 0882077747
Аз лично много се зарадвах... Просто хижите по трасето е редно да бъдат стопанисвани с желание и любов...
Сря Юни 29, 2016 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr.raykov



Регистриран на: 30 Юни 2016
Мнения: 3
Местожителство: Габрово / Мадрид

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Smile Аз и един колега от Испания кацаме в София в понеделник и в четвъртък тръгваме по Пътеката. В същност, на 7ми ще стигнем до х.Ком и на следващия ден тръгваме. Планът ни е за екскурзия, а не да правим рекорди. Искаме да се насладим на природата без да бързаме и по тази причина ще направим едно леко отклонение до х. Рай, най-вече заради него..аз съм бил там няколко пъти. До колко разбрах от изписаното до тук ще има няколко човека които ще вървят горе долу по същото време и ако има някой, който иска да се присъедини е добре дошъл. По план пристигаме на н. Емине на 4ти август, т.е. 21 етапа + 5 почивни дни + 1 резерва, който ще бъде използван според обстоятествата..предполгам допълнителен почивен ден, надявам се по-точно.

И както се пее в една песен, "много мина, мъничко остана", да си пожелаем хубаво време и може да се видим с някои горе Smile

Поздрави!
Чет Юни 30, 2016 3:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
На вниманието на потеглящите ком-еминейци - излезе новата версия на картата BGMountains:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=110817#110817

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Юни 30, 2016 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Съобщение Отговорете с цитат
Относно желаещите нощувка в бунгалата на Горското Немой дере на Ришки проход.
Имаме съгласие, но е желателно да ми звъннат на мен и да уточним датите.
Шефа на Горското може и да не вдигне на непознат номер, така че звънете на мен.
М.тел е 0888386501 има го вече, но за сигурно, още веднъж и на Вива 0896844685.
Най-добре е да уточним предварително нощувката. Може и като се стигне до Котел или Върбишки проход.
Да се има в предвид, че след Елешница до Ришки може и да нямате обхват. В горния край на Сухото дере има.
При аварийни положения, слаб е обхвата при чешмата до самите бунгала, но има и може да се звъни.
Човек при бунгалата може и да няма за момента, но ще се появи. Може и да не ви настани, ако не е уточнено.
За по-ранно или по-късно от датата пристигане, при дадена резервация няма проблем, дори и да е късно и по-тъмно.
Пет Юли 01, 2016 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr.raykov



Регистриран на: 30 Юни 2016
Мнения: 3
Местожителство: Габрово / Мадрид

Мнение Отговорете с цитат
Някой знае ли как стои въпросът със спането на палатки по маршрута? Има ли хижи, до които да е забранено да се бивакува или някой да прави проблем?
Пет Юли 01, 2016 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Следваща
Страница 8 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov