ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
София-ЦПШ"Мальовица"-БАК-Злия зъб-Орловец

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
София-ЦПШ"Мальовица"-БАК-Злия зъб-Орловец
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение София-ЦПШ"Мальовица"-БАК-Злия зъб-Орловец Отговорете с цитат
Здравейте!Понеже никой не се обади тръгнах сам и около 9 и нещо бях на ЦПШ.Колата ми бе единствена ,а докато се преобувах се появи стадо крави с афинитет към туризма.Тъкмо потеглях към хижата и паркира друга кола/мъж и жена/.Запознахме се и в сладки приказки стигнахме хижата.Пропуснах да кажа ,че още на ЦПШ един чобанин гонеше да върже нещо като санбернар примесен с каракачанка.Но кучето упорито отказваше да се подчини,а явно си бе замислило трекинг.Дойде с нас до хижата.На хижата отвън само ние,което си беше супер готино.С моите спътници се оказа,че имаме общи теми/фитнес/.Той бил национал по щанги,а сега с добавки се занимавал но бързо се уморявал в планината,предвид обемна мускулатура за която трябва повече кислород.Стигнахме неусетно втора тераса,а там друг човек почиваше и релаксираше за атака на Мальовица.За момент се зачудих дали да ходя сам към Орловец или да продължа с тях и за пореден път да се насладя на гледките от Мальовица.В този момент от склона към БАК почти тичайки дойде един младеж.Попита как да стигне до Мальовица,а преди това объркал пътя и се озовал на БАК.Там набързо качил 2-3 върха/толкова имало/ и сега искал да довърши плановете си.Втрещен го попитах качил ли е Злия зъб,а той отговори,че не ги знае кои са върховете около БАК но ги минал всичките.Каза ми,че до някъде има маркировка и пирамиди но после да внимавам много,че той почти се бил загубил.Обнадежден от думите на младежа се запътих към БАК.Като стигнах до заслона и хапнах доста се зачудих накъде,т.е. към Камилата или другите върхове.Добре,че е форума и няколко пъти четох за този маршрут и гледах снимки.Качих се по улея между Злия зъб и Орловец,а скалата на която излязох през цялото изкачване се чудех как толкова прилича на птица с обърната глава настрани.Заобиколих Зъба ,а надолу гледките са уникални.Страхотни красоти са от другата страна на прозореца.Естественно се отказах да атакувам Зъба макар,че имаше удобни издатини по които можеше да пробвам.Та се върнах обратно,подминах прозореца и започнах да подсичам разни скални образувания.Тръгна мъгла от към Мальовица и това доста ме стресна но се качих на това което бе най-високо.Мисля,че е Орловец защото си спомних за снимките на Жоро Левскара,които май най-много ми помогнаха...Има интересен заслон от камък и пирамида...Та който ходил и снимал,което без да натрапвам след като голямата карта памет даде грешка и извадих скопената но все пак има нещо ....http://picasaweb.google.bg/rumenjordanov/ykMKiJ?feat=directlink
Пет Сеп 25, 2009 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти!
Маршрута е супер- аз го направих/ не в целия му твой вариант/ миналата година, но първо от БАК спуснахме през Прекоречкия циркус, после нагоре към Страшното езеро/там е невероятно!/ и накрая през Йончевото езеро слязохме до ЦПШ- препоръчвам ти го!
Друг път ако имаш желание за компания може да пускаш инфо за някой маршрут предварително.
Всичко най!
П.П. Интересно, взел си ми картинката на профила- не бива така, аз съм по- старо куче тукSmile))
Съб Сеп 26, 2009 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Здравей! Отговорете с цитат
Бях отправил предложение за маршрута но никой не се отзова...Гледал съм твоите снимки от Йончево и Страшното.Преди месец исках да ги видя ,взех дъщеря ми но тръгнах към Мальовица и стигнахме до първа тераса където си направихме пикник.А за аватара по-късно видях,че и ти си на същия Surprised Избрах го защото Ин и Ян са ми близки от много години,понеже се съзтезавах и бях инструктор по карате та източната философия са ми близки.Същият ми е и на скайпа ronin1607.Неудобно ми е да сложа с планина понеже съм най-невежия и може би най-слабо ходещия Very Happy Но няма проблем да си го сменя.И ако знаеш без GPS и литература колко ми беше трудно по маршрута след БАК.Сега разбрах защо е толкова важно да имаш пътеводител и GPS.И честно ,ама много откровено казано сайта ме спаси да не се объркам някъде.Изобщо не знаех кое е и къде е след заслона.Няма маркировка само през доста разстояние по някоя символична пирамидка и то ако се озърташ доста.Повече няма толкова неподготвен да тръгвам по такива маршрути!Естествено,че ще пиша като реша да тръгна някъде,а и Вие!!!
Съб Сеп 26, 2009 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov