ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ИЗГОДНО. Туристически ОБУВКИ за планина в БЪЛГАРИЯ. Дискусии
Автор Съобщение
ivaylo_vasilev



Регистриран на: 15 Юни 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,имам едно въпросче относно едни обувки.Кой модел бихте ми препоръчали,

1. Състав : Лицева част от полиестер и цепена кожа; междинно ходило от етилен винил ацетат (EVA), външна подметка от каучук.
2.Състав : Лицева част от полиестер и цепена кожа. Междинно ходило от полиуретан. Подметка от термопластичен полиуретан (TPU).

Благодаря предварително.
Нед Май 22, 2016 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Чепици, 155лв. с Гортекс - https://goo.gl/photos/cYs9JGhmP333TrJn9
В магазин Макс спорт, София, на бул. България, преди Околомръсното.

Както Ристо Туристо Smile добре ни е упътил, този магазин има изненадващо добри предложения, и през месец - два му правя проверки, ако има нещо / а и някоя свободна парица / Very Happy . Нямат добър сайт и без проверка на място не става. Пролетта имаше намалени 50 % не от най-тънките, около 500 -600 грамови алпийски якета от колекция 2016 на реномирата марка Вьолкл с гортекс - ок.350 лв, ако ми трябваше такова бих си взел.
Бяха ми в главата Доломит, популярни в друга епоха с производството на ски обувки в България, и получи се : забих през зимата също за 155 лв. този модел, които обущета като ги обух веднага разбрах защо не падат под 179 евра в чужбина:

За градско ходене са, но съм сигурен че и за планина ще са много точни. Цвета е много интересен и добър - комбинира се лесно с дрехи - не е черен, а тъмен графит. Много удобни и стабилни, и даже като повисях на няколко места да чакам покрай работата си, усетих се че правя несъзнателно това което е показано на брошурата им - леко разпускаш прав с обувката като подметката се движи като лодка, което пък разпуска коленните и раменните стави. По цял ден в лед и кал из улиците, се показаха като много удобна и нехващаща мръсотия обувка, след измиване са като нови. Връзките им са малко крещящи - бели и дават с тях още едни резервни кафяви / казаха, че трябвало да бъдат черни, но ги били объркали и дали с други обувки и разполагат с това / но им намерих от стари обувки тези връзки с които са на снимката - точно в нюанс. Много добра покупка, за разлика от разочароващите пътъци на Милет, точно двойно по-скъпи даже с отстъпка.
Сря Юли 06, 2016 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emil.panchev



Регистриран на: 04 Юли 2016
Мнения: 12
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
В момента има намаление, аз си купих тези от магазина на бул. Черни връх

http://www.strim-co.com/bg/majki-obuvki-m-hh-hike-mid-gtx.html

Направих им 2 изкачвания до Черни връх и съм много доволен, меки са, но същевременно и много стабилни!
Пет Юли 15, 2016 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
twingo



Регистриран на: 10 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Имате ли впечатления от туристическите обувки в лидл, от брошурата от миналата седмица? Цената им е 45 лв и ми е ясно, че за тези пари не може да е нещо много качествено, но да питам все пак Smile Друг вариант е нещо от aliexpress, но поне на външен вид не ми се сториха мн по-добри от лидълските. Надявам се на бърз отговор, че утре евентуално ще се купува.

Снимки: https://s9.postimg.org/tiuim0l3j/image.jpg[/img]
Нед Авг 14, 2016 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет колега ! Преди форумните корифеи да започнат да обясняват , как това или онова не става за нищо и натях само чорапите им са по 100 лв . да споделя моя опит : имам сравнително сносни трисезонни туристически обувки с Вибрам подметка , но преди няколко години си купих на майтап такива от Лидъл . След няколкостотин километра по Пиринските камъни , мога да кажа - това е чудесна лека и здрава обувка , добре се държи по камъните ( обикалял съм Вихрен , Каменица , Джангала , Полежаните , Синаница с тях ) , издържа прецапване на някоя и друга рекичка и са доста удобни . Имай в предвид , че номерацията не отговаря с един номер и трябва проба . Сега лятото си ходя само с тях , а "сериозните " са за пролет-есен . Зимата си ходя с тях в града и съм със сухи крака , мисля да изкарат още един - два сезона , но за всеки случай си зех още едни . И в заключение - през годините са прани само 2 пъти и не съм усетил някаква миризма , за разлика от бюджетните предложения на Декатлон - смрад и пак смрад ...
П.п. Вземи си и един импрегниращ спрей - направо си е подарък .
Нед Авг 14, 2016 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Сандали Trangoworld Poina Отговорете с цитат
Изключително съм доволна от сандали Trangoworld Poina. С тях изкарах почти цялото Ком-Емине. Купени преди година в някакъв малък МОЛ в София, не помня името, но беше малък, нямаше много магазини, а имаше аутлет на магазин за туристически стоки. Цената беше само 40 лв. На мен ми бяха малко големи, поне един номер, и затова ги нося с чорапи, за да ги позапълня, но вече съм убедена, че това е най-добрият начин за носене - с дишащи чорапи. Много са меки, подметката е вибрам, а чорапа предпазва краката от триене в сандала и по този начин предотвратява образуването на пришки. Чорапите, които носих, бяха Arpenaz 500 от Декатлон.

Не са красиви, стоят доста грубо, но това е последното нещо, което ме интересува в планината. Важното е да са удобни и да вършат работа, а те бяха перфектни. На наклонените, пързалящи се и тревисти поляни при подсичането отляво към вр. Голям Бедек издържаха на цялото натоварване и кривене на краката. Един от любимите ми вече артикули.


Последната промяна е направена от Alina на Вто Юли 03, 2018 12:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 17, 2016 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
twingo написа:
Имате ли впечатления от туристическите обувки в лидл, от брошурата от миналата седмица? Цената им е 45 лв и ми е ясно, че за тези пари не може да е нещо много качествено, но да питам все пак Smile Друг вариант е нещо от aliexpress, но поне на външен вид не ми се сториха мн по-добри от лидълските. Надявам се на бърз отговор, че утре евентуално ще се купува.

Снимки: https://s9.postimg.org/tiuim0l3j/image.jpg[/img]


Аз си взех същите + едни за жена ми. Разходихме ги до Мальовица. За тия пари направо си е подарък. Много леки и удобни.
Единствена забележка към подметката - ако се намокри леко се хлъзга. Но ако се внимава няма проблем.
След цял ден ходене - никаква миризма.
Мисля да си взема още едни за резерв Smile
Чет Авг 18, 2016 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
twingo



Регистриран на: 10 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Имате ли мнение за обувките от декатлон, или по-точно евтините модели -

http://m.decathlon.bg/p/8343087_obuvki-za-prehod-quechua-arpenaz-100-mid-mazki-nepromokaemi.html#/272-39
или
http://m.decathlon.bg/p/8287389_mazki-obuvki-za-prehod-forclaz-100-visoki-nepromokaemi.html#/272-39

Трябват ми основно за лятото, но обмислям и пролетно-есенни кратки преходи, така че, е хубаво да са непромокаеми. Бих взел тези от лидл, но сигурно в един дъжд ще пропускат яко Smile
Вто Авг 23, 2016 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
twingo написа:
Имате ли мнение за обувките от декатлон, или по-точно евтините модели -

http://m.decathlon.bg/p/8343087_obuvki-za-prehod-quechua-arpenaz-100-mid-mazki-nepromokaemi.html#/272-39
или
http://m.decathlon.bg/p/8287389_mazki-obuvki-za-prehod-forclaz-100-visoki-nepromokaemi.html#/272-39

Трябват ми основно за лятото, но обмислям и пролетно-есенни кратки преходи, така че, е хубаво да са непромокаеми. Бих взел тези от лидл, но сигурно в един дъжд ще пропускат яко Smile


Една моя позната има дамския модел дето е 68лв мисля (взе го толкова защото носи малък номер ) и е много доволна,вчера се върнахме даже от 4 дневен преход на Рила
Вто Авг 23, 2016 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Този модел обувки на обувна фабрика Вихрен Трейд-Благоевград все още са на цена 45лв. Телефона на Склада в Благоевград 0897 061 189 -Николай


Пет Сеп 09, 2016 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Някой да има мнение за тези обущета
Simont MOUNTAINEERING BOOTS
Съб Сеп 10, 2016 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
vlado1987 написа:
Някой да има мнение за тези обущета
Simont MOUNTAINEERING BOOTS

Видях че тези обуща ги има в сайта на българския Декатлон и един потребител им е дал добро мнение:
Цитат:

Идеални обувки за зимни условия по българските планини. Абсолютно непромокоаеми, много удобни, и с добра твърдост на подметката. Тествал съм ги в дълбоки снегове и дори течаща вода часове наред. По-ниската цена в сравнение с други марки обувки от същия клас също не е за пренебрегване. Препоръчвам ги.

Според мен също изглеждат много добре за цената си, особено за зимна обувка. Единствения недостатък ако може да се каже недостатък е че са без допълнителна термоизолация. Не съм спец в зимните обувки но по спомен истинските алпийски винаги имат някаква допълнителна термоизолация. Но то като цяло зависи до каква надморска височина ще се използват и в кое полугодие. Зависи и с какви котки за лед ще се използват евентуално. Гледам че са единствено за полуавтомати.
Пон Окт 03, 2016 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danailov_1984



Регистриран на: 02 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: Пловдив

Мнение Мнение за Vango Отговорете с цитат
Колебая се между тези два модела на марката ако някой е ползвал или има преки наблюдения относно водоустойчивостта и здравината да пише http://deno.bg/product/3839/vango-sherpa.html и http://deno.bg/product/3840/vango-contour-ii.html
Вто Юли 11, 2017 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, може ли мнение за тези обувки:
Walker Cros Lady Air Tex
с Vibram и Air Tex
192 лв
линк към обувките:
http://planika.bg/BG/walker-cros-air-tex/

Чет Юли 13, 2017 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Страница 14 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov