ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GRMountains - карта на Гърция
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GRMountains - карта на Гърция
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение GRMountains - карта на Гърция Отговорете с цитат
Здравейте,

тия дни приготвих нова карта на Гърция, базирана на OpenStreetMap, с обичайния изглед на BGMountains. Актуална е към дата 20 май 2016.
Можете да изтеглите картата оттук (~350 MB):

http://bgmountains.org/bg/maps/category/13-grmountains

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 31, 2016 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания Поздравления!
Сря Юни 01, 2016 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Евала, Дидо, за цялото усърдие Smile


P.S. Предвижда ли се и .img файл за ползване в orux maps?
Сря Юни 01, 2016 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Хайде, като си почнал - и на Македония да направиш! Smile

Въпрос: Ще може ли да се изпращат билетчета с тракове и данни за GRMountains, с които да се допълва и обогатява картата, както сега работи системата за BGMountains?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Юни 01, 2016 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Ще качим тия дни и файл за директен ъплоуд в приемника (единичен .img).

Билетчета - не. Данните за картата са взети директно от OpenStreetMap, без добавки. Намерението ми е да правя тази процедура периодично - примерно през 4-6 месеца (там нещата се ъпдейтват по-бавно).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 01, 2016 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Полезно, благодаря!
Сря Юни 01, 2016 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, много хубава карта се е получила, браво!

Извивките на морските граници северно от о-в Корфу привлякоха вниманието ми. В канала между острова и континента, по време на гражданската война в Гърция, са се разиграли едни не много известни у нас събития с главни действащи страни Великобритания и Албания [1,2]. Албанците, вероятно подтикнати или направо заставени от руснаците, са минирали пролива, но не са признали това. Освен това са обстрелвали от брега преминаващи британски военни кораби, на които им е била дадена заповед да изпробват албанската реакция и при нужда да отговорят. Имало е много жертви, два кораба пострадали от мини, ала това е била цената за осигуряване на свободно преминаване оттам. От своя страна СССР е подхлъзнал доскорошните си съюзници в Съвета за сигурност на ООН, подкрепяйки албанските твърдения. Ключова причина за всичко това е било разбира се боричкането за контрол над Гърция, което в крайна сметка британците тогава са спечелили.

Миналото лято се разходихме из тези места. Снимката по-долу е направена от най-високия връх на о-в Корфу (Пантократор -- 917 м н.в.) с поглед на изток към албанския национален парк Бутринт [3] (в списъка на Юнеско) и изгряващата пълна луна.

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Corfu_Channel_incident
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Corfu_Channel_case
[3] https://en.wikipedia.org/wiki/Buthrotum




Последната промяна е направена от vedrin на Сря Юни 01, 2016 6:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 01, 2016 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Брей, това не бях го забелязал. Супер! Трябва да се организирам да пратя траковете от Гръцко, че куп се натрупаха.
Сря Юни 01, 2016 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ще качим тия дни и файл за директен ъплоуд в приемника (единичен .img).

Билетчета - не. Данните за картата са взети директно от OpenStreetMap, без добавки. Намерението ми е да правя тази процедура периодично - примерно през 4-6 месеца (там нещата се ъпдейтват по-бавно).
Сега остава някой да обясни подробно как се вкарват данни в OpenStreetMap, за да може който има желание да обогати GRMountains.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Сря Юни 01, 2016 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Файлът за директен ъплоуд в приемника е качен на сайта.

stefan_iliev38 написа:
Сега остава някой да обясни подробно как се вкарват данни в OpenStreetMap, за да може който има желание да обогати GRMountains.


Стефчо, вкарват се с JOSM, по познатия начин. Сървърът обаче трябва да се пренастрои на обичайния опенстреетмапс-ки (вкл трябва да имаш регистрация в техния сайт, с която да качваш данните).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 02, 2016 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение карта на Гърция за ОРУКС Отговорете с цитат
Здравейте колеги!Интересува ме,мога ли да сваля карта на Гърция от някъде и да я кача в Орукса?
Вто Юли 12, 2016 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Искаш карта? Ето карта:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=10846 Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 12, 2016 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Еее,да си жив и здрав!
Вто Юли 12, 2016 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не аз, ама благодаря!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 12, 2016 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо я качих и я разглеждам!На мен ми трябваха пътеките в Атон и мисля,че ги има!Много полезна карта е това,за всички,посещаващи Атон!
Вто Юли 12, 2016 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov