ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Малко над хижата - 15 мин - червената марка се разделя на две. Лявото разклонение тръгва към Кабата и в. Вихрен, дясното - твоето - тръгва към Казана и Премката.

Червената марка тръгва от Премката към Бански суходол, подсичайки т. нар билен ръб Кончето.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 15, 2016 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stoianmitkov



Регистриран на: 14 Юли 2016
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Дано да се оправим!Ние фактически ще подсичаме кончето по тази пътека и тя ще ни изведе на Кутело. Alcohol
Пет Юли 15, 2016 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
stoianmitkov написа:
Ние фактически ще подсичаме кончето по тази пътека и тя ще ни изведе на Кутело. Alcohol



Не, не е така. Нямате работа по подсичащата пътека. Като стигнете Премката, питайте - ще има кого.
Пет Юли 15, 2016 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
За пътеките и маркировките можете да се ориентирате от тук:

http://www.kade.si/#map=15/2605711.67/5126440.82/0

Ружа 62г. е права - по-добре е да качите Кутело директно, като се разходите по целия му ръб до всичките му коти.
След това можете да слезете към Кончето, а защо не и да го минете. Не е много трудно, така че не трябва да бъдете предубедени, че няма да се справите. После можете да не се качвате обратно на Кутело, а от средата на Кончето да преминете С ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ по подсичащата пътека с червената маркировка директно към Премката (подсичайки югозападните склонове на връх Кутело).

След това за разнообразие можете да слезете през Големия и Малкия Казан до хижа "Бъндерица" и докато децата разглеждат Байкушевата мура (която е само на около 400 метра от хижата), шофьорът може да иде до хижа "Вихрен" и да докара колата.

Възможно е и от Премката да качите връх Вихрен и да слезете по познатия ви вече път до хижа "Вихрен" - ако имате сили и внимавате - няма нищо сложно и опасността не е голяма, но пътят се удължава.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пет Юли 15, 2016 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoianmitkov



Регистриран на: 14 Юли 2016
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много на всички, които се опитаха да ми помогнат!Хубав ден и успех по върховете! BG
Пет Юли 15, 2016 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepimili



Регистриран на: 12 Юли 2016
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Информацията която има за маршрута Кончето - Кутело, много ми помогна. Благодаря на всички
Пет Юли 15, 2016 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dijon



Регистриран на: 06 Авг 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
И аз благодаря за информацията.

Но искам да попитам още малко, че не съм опитен планинар, а много искам да се разходя.

Ще отседнем в Банско за четири нощувки, защото мисля, че оттам ще ни е най-удобно за еднодневни маршрути за връх Вихрен и Бъндеришки езера, а и Добринище е наблизо за х. Безбог.

Видях маршрутите в първия пост, мисля да пробваме с жена ми тези, които тръгват от х. Безбог, но преди това сме мераклии за маршрути от х. Вихрен:

х. Вихрен -> Бъндеришки езера, и до колкото успях да се осведомя от същата хижа се стига и до връх Вихрен.
Има ли някакви други маршрути от х. Вихрен? Еднодневни?

И един бонус въпрос - как се стига до х. Безбог? Докъде е с кола, докъде е с лифт?
Нед Юли 17, 2016 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
dijon написа:


И един бонус въпрос - как се стига до х. Безбог? Докъде е с кола, докъде е с лифт?


От Добринище до х.Гоце Делчев се стига с кола. Оттам до х.Безбог - с лифт. Ако се качите сутринта, ще имате време да отидете до Попово езеро и да се върнете навреме за лифта. Пътеката е магистрална, движат се десетки хора.
Вместо Попово езеро, можете да се изкачите на вр. Полежан и да се насладите на една от най-хубавите гледки в Пирин. Не се притеснявайте да питате там какво виждате, кое какво е.
Нед Юли 17, 2016 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dijon



Регистриран на: 06 Авг 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62г., много ви благодаря за подробната информация.

Задължително ще отидем до вр. Полежан.
Пон Юли 18, 2016 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 15.07.2016 дойде ред да погледнем и от вр. Валявишки чукар. Всъщност, тръгнахме от х. Беговица към вр. Каменица, но на Беговишки превал променихме плана, поради сгъстяващите се облаци над Каменица. Така се озовахме на з. Тевно езеро, а от там и до вр. Валявишки чукар, 2662 м.н.в. След първата кота отскочихме и до втората, 2642 м.н.в. и от нея слязохме на Мозговишка порта, леко вляво спрямо веригата. Пътеката е доста стръмна. Вероятно, правилният подход е от Портата нагоре и слизане към заслона, а не обратно, като нас. Първите капки дъжд ни посрещнаха на Мозговишка порта, откъдето продължихме през Чаирските езера, където вече заваля сериозно. Зад нас, по върховете, гърмеше и святкаше.
И двете мостчета на р. Башлийца са отнесени.
Истинският екшън се разигра при м. Бански гроб. Предишната вечер се бяхме разходили до тук за да огледаме и решихме, че р. Мозговица може да се премине и без отнесения мост. Аз преминах по камъните и спрях за почивка. Докато сваля раницата и отпия вода, реката придойде и покри камъните. След близо час помотване и чудене, накрая жените минаха, яздейки паднало дърво, а колегата сам ще разкаже как премина реката Laughing .











Всички снимки.
Пон Юли 18, 2016 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
След близо час помотване и чудене, накрая жените минаха, яздейки паднало дърво, а колегата сам ще разкаже как премина реката Laughing .


Ами сега, т.е. като всичко е минало свършено и не съм срещу бучащата, пенлива, подскачаща, бърза река Мозговица, леко се усмихвам, отпивайки бирата си....
Останах с две раници. два чифта щеки и чантичката с моите документи, ключове и ГСМ пред разлютената Мозговица, която ме раздели от спътниците. Едни австрийци, палаткуващи на Бански гроб се опитваха да дадат съвет. Скоро се мръкваше, а реката нямаше намерение да се укроти. С двете раници и чантата нямаше как да лазя по бора, който гушкаха дамите...Събух обувките и чорапите и ги хвърлих една по една на другия бряг. После щеките като едната падна в реката. Ако някой я намери на Мозговишкото водохващане...LEKI цяла щека... Very Happy
От бора стърчаха тънки клонки. Хванах се здраво за две с ръцете и нагазих в буйната река и...Левият крак не намери дъно, а десния не удържа напъна на буйната река и увиснах на ръцете си. а краката ми опитваха да последват течението....Не бях изпадал в подобна ситуация и се шокирах. В следващия момент ежедневните тренировки ми върнаха психическата устойчивостм набрах се малко на клоните, които се оказаха жилави, десния ми крак напипа осър камък. Стабилизирах се спрямо течението и след опит за шпагат левия ми крак усети камък...После се преместих 3-4 пъти с ръце по клони и крака по каквото настъпя и сериозно мокър до кръста но опазил раниците и т.н. стъпих при спътниците си...
Мозговица взе данък едната щека, а ние след като стигнахме хижа Беговица се отдадохме на вредни за формата и килограмите удоволствия като ракия, салата, манджи и бира....
Абе голям късмет извадихме!!!!
Пон Юли 18, 2016 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Интересна разходка сте имали, с доста емоции. Smile
Тъй като другата седмица имаме едно планирано ходене из Пирин, което включва Тевно - Спано поле през Чаирските езера, малко ме притесни информацията за отнесените мостове над Башлийца Confused . Не за друго, но ще сме с деца. Доколкото помня, имаме да минем по едно (второто, за което lubiltel пише, предполагам е след разклонението за Беговица). Как ви се струва, като сте минали тия дни - дали ще имаме проблеми? Предполагам, че там нагоре не е толкова пълноводна като Мозговица?
Вто Юли 19, 2016 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
stoianmitkov написа:
Благодаря! Дано да се оправим!Ние фактически ще подсичаме кончето по тази пътека и тя ще ни изведе на Кутело. Alcohol

Редно е да се знае, че НЯМА пътека, която подсича ИЗЦЯЛО ръба на Кончето. Просто тази която сече излиза в средата му, но там, щете - не щете, все ще излезете на ръба.
Вто Юли 19, 2016 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
.....имаме да минем по едно (второто, за което lubiltel пише, предполагам е след разклонението за Беговица). Как ви се струва, като сте минали тия дни - дали ще имаме проблеми?

Точно така е! Имате да минете едно мостче и мисля, че няма да имате проблеми. Башлийца е значително по-тясна и течението и е по-слабо. Има няколко места за преминаване по камъните.
Вто Юли 19, 2016 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! И аз така предполагах, но все пак само веднъж съм минавал от там и не знам към момента как е.

Вто Юли 19, 2016 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 11 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov