ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавци... Сакън дупка...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавци... Сакън дупка...
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
SHOGO написа:
Общо взето ако ги броиш, Скакавците са поне 7 на брой (като отделно-обособени скали / безименни върхове).
Последния такъв е с височина около 2670m, точно над връх Пчелина. Аз ги минах преди 4-5 години ВСИЧКИ, но имаше хора, които се задоволиха с ДВАТА показани на повечето карти (Голям и Малък) и си мислеха че са минали всичките.
Реално тогава остават още ДВА + междинна остра скала(преди последния), която може да се обособи като трети.
Мога да приложа снимков материал довечера, защото в офиса нямам. Дано сте направили пълния траверс.

Поздрави, Шого.


Здравей, Шого! Твоите снимки, които открих чрез google и на една девойка от Радомор, която може би също е във форума са едни от най-подробните за района Clap Те ми помогнаха да добия предварителна визуална представа. Аз стигнах Сакън дупка
excalibur написа:

но нямаше време да я обикалям. Доколкото си спомням и ти не си я обикалял, а може и да бъркам. Девойката е пуснала снимка от Скакавецът след Сакън дупка...
Вие сте спали на палатки в района. Тя също е спала на палатка но после ги е качила за един ден и слезнала с колата Respect

В еднодневните на Рила не ми дава да променя за това тук качвам снимката с Надя и Иван с които се запознахме на билото. След мен са налазили Скакавците...Помислили, че Сакън дупка е между Дъждомера и Малкия Скаквец и Мария ги пратила след мен...Само им видяхме раниците на връщане преди Драганица...


Хубавото бе, че тук там имаше пирамидки на важните места където се чудиш откъде да минеш клека преди последния Скакавец, който аз качих (след него е Сакън дупка)...А една муха на слизане от този Скакавец ми откъсна парче кожа, преди да умре...Много гладни и зли мухите по тези Скакавци бре... Wink


Последната промяна е направена от excalibur на Пон Авг 31, 2015 12:27 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Авг 31, 2015 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти отново.
Получил си грешна информация прилятелю. От цялата група над 10 души само Аз и един "девой" на име Ивайло Апостолов стигнахме до това място, но Аз продължих до последния ("безименен" Скакавец) обрасъл в нисък клек и хвойна, от него съм снимал в.Пчелина. Девойка е нямало а снимките ги изтрих от сайта http://www.koffeephoto.com/albums/ преди месец може би.

От групата дойдоха по-късно и 2-ма от "най-велеките" планинари от тогаващната група "Планинари", но те пропуснаха да качат последните два (три) Скакавеца.

Единствената жена която тогава се движеше до в.Възела в предните редици на групата с мен беше Валя, но тя си остана там.Не е идвала към Скакавците. Неделя и летя раницата 200-300 метра от една скала до Възела към Погледецкото езеро, защото си я остави на ръба а духаше вятър.
Три часа я търсихме по сипейте.
Пон Авг 31, 2015 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Ясно изразените коти по Скакавското било според пътеводителя на Румен Грънчаров са пет като последните два преди Пчелина са именно Голям и Малък Скакавец и Сакън дупката между тях . Пак между тях по билото е и тази масивна скала , която shogo споменава и е красива и страховита . Понеже стана дума и за Сакън дупката , мисля че не са много мераклиите , които са слизали в нея , един от тях е форумец ... дано се включи да каже как е там долу .
Пон Авг 31, 2015 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Това за "девойката" не съм го прочел внимателнто. Моя грешка Wink
Пон Авг 31, 2015 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Това и чудесно, но когато преминеш 2 пъти и през осемте без вода за няколко часа, разбираш че наистина са осем а не пет.
Румен може да пише чудесни пътеписи и още много такива ще излизат. Аз лично винаги към се оправял само с GPS и сам съм чертал траковете, изключая тези извън БГ.

Такова нещо като пътепис никога не съм ползвал и не ми е трябвал.


Пон Авг 31, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Да , проблема с водата по това било е голям ... и ние го преживяхме от първо лице в юлската жега .
Пон Авг 31, 2015 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Ето и обещаните снимки, като след снимка "IMG_4062.jpg" до края, са от последния Скакавец с приблизителни координати: N42 10.722 E23 31.606 .

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Понеделник 14.09.15.
Файл : 23.7.12_Skakavci.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=1b294eeccc
Пон Авг 31, 2015 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin много хубаво ходене! Не съм бил там от 20 години. Ще го планираме другата година , но без Скакавците, че кучето ще му се възпалят лапите, по каминяка Very Happy
Съб Окт 24, 2015 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Ще го затвърдим и ние догодина пак , с някои вариации разбира се , за разнообразие Smile
Съб Окт 24, 2015 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Спас Стоев



Регистриран на: 15 Юни 2012
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!Да споделя и аз моя скромен опит.На 12 юли отидох до Скакавците за един ден.Оставих колата на кантон Тиха Рила.От Кирилова поляна,където свършва асфалта до кантона са 8 километра каменист път по който поне аз карах само на първа.Бях с Пежо 207 и успях да опазя колата без поражения.Ето и графика ми на движение-6.30-тръгване от Тиха Рила-8.30 на вр.Маринковица-10.50 на вр.Трите муши/с дъждомера/-12.45 на последния най-северен Скакавец.Обратно се върнах на кантон Тиха Рила около 18.15 часа. Надявам се да съм полезен на някого. ето линк за снимки https://www.facebook.com/spas.stoev.3/media_set?set=a.10206535875145118.1073741886.1517943036&type=3&pnref=story Поздрави!
Вто Юли 19, 2016 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Да притоплим темата. Отговорете с цитат
Лятото дойде.
Наистина Laughing

На Тиха Рила:


Около Горен Говедарник:


Възела, Йозола /Погледец/, Халовитото езеро:


Последни стъпки на един планинар към Трите Муши́:


Сакън дупка:


Трите коти на Пчелино, Градо́ и яз.Искър:


Перфектно време.
И за тен Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юни 29, 2020 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Добро Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Юни 29, 2020 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Наистина добро!
Ристе, имаше ли комари на Тиха Рила?
А за тена си много прав, този уикенд изгорях така, като да не съм ходил през живота си по високата планина. За разлика от четвъртък, когато нямах сухо място по мен като стигнах до Ястребец.
Пон Юни 29, 2020 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Наистина добро!
Ристе, имаше ли комари на Тиха Рила?
А за тена си много прав, този уикенд изгорях така, като да не съм ходил през живота си по високата планина. За разлика от четвъртък, когато нямах сухо място по мен като стигнах до Ястребец.

Имаше, доста, че и гладни Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юни 30, 2020 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Това лято мисля да направя ходене по Скакавците и не само, със спане на палатка.
1 ден - Кирилова поляна - з. Кобилино бранище - Маринковица -Погледец
2 ден - Погледец - Възела - Скакавците - Възела
3 ден - Възела - Шишковица -Венеца - х. Рибни езера - Тиха Рила

Имам няколко въпроса за маршрута:
1. Добре ли е като план, равномерно ли са разпредлени дните като натоварване? Кои са техничните участъци по маршрута.
2. Вода .... доколкото прочетох, по пътя няма. Чак на х. Рибни езера, така че ще трябва да нося между 5 и 6л за трите дена.
3. За разпъване на палатка ми изглежда удобно място под вр. Погледец, което е ОК за първата нощувка. Около Възела,или преди него има ли удобно място за втората нощувка?
4. Пътеката от Кирилова поляна до з. Кобилино бранище минава покрай доста поточета, поне така изглежда на картата, там гази ли се много вода в момента?

И ако третия ден е неделя, мисля да разчитам някой да ме свали от Тиха Рила до колата на Кирилова поляна. Ще се радвам да чуя препоръки, за да минимализрам риска
Пон Юли 10, 2023 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 8 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov