ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Автор Съобщение
denidimitrova



Регистриран на: 12 Май 2016
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Вече използвам зарядно със соларна батерия. Зареждането му в планината е доста бързо през лятото.

_________________
Съдбата е непостоянна, бързо взема това, което е дала. https://www.itazone.com/
Вто Юли 12, 2016 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Според вас с https://vikiwat.com/product/22302/darzhach-za-baterii-aax4-usb.html дали мога с моите нормални АА акумулаторни батерии да си зареждам смартфона?
Вто Юли 12, 2016 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Сериозно ли обмисляш да включиш телефона си в нещо за 4лв ?!?
Аз не бих.

Виж това или нещо поне толкова сериозно:

http://www.mahaenergy.com/mh-c204u-usb-compact-charger-w-4aa-2400mah-batteries/
Вто Юли 12, 2016 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Сериозно ли обмисляш да включиш телефона си в нещо за 4лв ?!?
Аз не бих.

Виж това или нещо поне толкова сериозно:

http://www.mahaenergy.com/mh-c204u-usb-compact-charger-w-4aa-2400mah-batteries/



Чудя се как да използвам акумулаторните батерии, които вече не ползвам за нищо и това е единственото, което намерих в България... Smile

Затова питах за мнение, иначе от чужбинария лесно ще поръчам нещо, но ми идва на цена колкото качествена power bank и малко се обезмисля упражнението, по-добре да ги хвърля тия батерии в тоя случай Smile
Вто Юли 12, 2016 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Качествен "power bank" - Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank - на цената на осем качествени батерии.
Само дето като се появи в наличност много бързо се изчерпва.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 12, 2016 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тази модел на Maha се продава и в БГ за около 70лв с 4 акумулатора.
https://www.dcpower.eu/chargers/maha-powerex/maha-mh-c204u

В кутийката освен елементи трябва да има и електроника, която да осигурява заряда на телефона.
В тази, която си намерил силно ме съмнява да има някаква а и да има за 4лв не мисля, че ще бъде по-различно.

Има разни такива кутийки в али експреса доста под 70лв но и над тези 4лв.
Колко надеждно ще работят и колко добре са направени е трудно да се каже преди да пристигне Smile
Сря Юли 13, 2016 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Качествен "power bank" - Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank - на цената на осем качествени батерии.
Само дето като се появи в наличност много бързо се изчерпва.


В еб..к.беге има тип, който продава Xiaomi.
Отзивите по нета са, че са оригинални и качествени.
Анкер също са много добри (това вече съм тествал) но за съжаление няма толкова голямо предлагане в беге.
И са по-скъпички от Xiaomi.

По-горе колегата доколкото разбирам се опитва просто да вкара в употреба елементи, които вече не ползва.
Дори и да приемем, че елементите са здрави, пак трябва нещо по-сериозно около тях.
Не мисля, че в неговият случай си струва да се занимава с тях.
Ако му трябва пауър банка - по-добре точно такава а не импровизация с чаркове.
Сря Юли 13, 2016 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Ристо Туристо написа:
Качествен "power bank" - Xiaomi Mi 20000mAh Mobile Power Bank - на цената на осем качествени батерии.
Само дето като се появи в наличност много бързо се изчерпва.


В еб..к.беге има тип, който продава Xiaomi.
Отзивите по нета са, че са оригинални и качествени.
Анкер също са много добри (това вече съм тествал) но за съжаление няма толкова голямо предлагане в беге.
И са по-скъпички от Xiaomi.

По-горе колегата доколкото разбирам се опитва просто да вкара в употреба елементи, които вече не ползва.
Дори и да приемем, че елементите са здрави, пак трябва нещо по-сериозно около тях.
Не мисля, че в неговият случай си струва да се занимава с тях.
Ако му трябва пауър банка - по-добре точно такава а не импровизация с чаркове.



Привет, потвърждавам, че с такава кутийка за АА батерии, която бях посочил по-горе не става зареждане на нещо през usb, тествах, не работи. Пoне при мен е неуспешен засега опитът да си ползвам АА акумулаторните батерии за устройства, които се зареждат през usb (или поне не е рентабилно да взимам устройство/кутия, с което да ги ползвам, което ще струва колкото power bank...
Съб Юли 16, 2016 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ако човек ползва предимно АА (аз), зарядно, което от време на време може да се ползва като пауър банка е не лош вариант.
Не че имам такова.
Ползването на АА елементи главно за пауър банка е много непрактичен вариант.
С такава кутийка е направо неработещ.
Работещият струва колкото пауър банка.
Имам малко понятие и от електроника и не ми е необходимо дори да минавам през тест.
Е нищо... Похарчил си пари, колкото за кутия цигари

Very Happy
Съб Юли 16, 2016 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Някакво мнение за тази пауърбанка?
http://www.aliexpress.com/item/cool-charge-metal-Power-Bank-20000mAh-with-double-USB-port-LED-light-Portable-Charger-External-Battery/32642917528.html?spm=2114.01010208.3.116.I5sV76&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10049_10017_405_404_10059_407_10058_10040_9017,searchweb201603_7&btsid=cab5a1fb-b74f-4055-88ed-a6d709c97d70
Сря Юли 20, 2016 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
denidimitrova написа:
Вече използвам зарядно със соларна батерия. Зареждането му в планината е доста бързо през лятото.



Някой да сподели конкретни лични добри впечатления от соларна powerbank (марка и модел), която е носил/още носи в планините и му е вършила работа (зареждала се е от слънцето и после му е зареждала устройства)? Smile
Чет Юли 21, 2016 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някакви качествени батерии AAA да препоръчате за челник,искам нещо което да кара колкото се може по дълго ?
Пет Сеп 02, 2016 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Презареждаеми или не?
Пет Сеп 02, 2016 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Презареждаеми или не?


Поръчах си 2 челника на Black Diamond
Втория челник е от новите Black Diamond Spot - 200 Lumen , искам да го тествам с най добрите батерии колко време ще издържи, за тези челници не знам дали презареждаемите ще вършат толкова ефективна работа и дали ще светят по добре и по дълго от другите,въпроса е само да не скапват челниците.
Смятам да тествам и Energizer Ultimate Lithium само да не знам къде продават такива във София.
Пет Сеп 02, 2016 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BlackAdder



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 38

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:

Някой да сподели конкретни лични добри впечатления от соларна powerbank (марка и модел), която е носил/още носи в планините и му е вършила работа (зареждала се е от слънцето и после му е зареждала устройства)? Smile


Не са ми лични впечатленията, но мога да ти кажа, че тези соларни powerbank, които се появиха в последните години са непрактични за туристически цели. При идеални условия - ясно небе и поставена перпендикулярно спрямо слънцето, тази соларна клетка ще даде около стотина милиампера ток. Съответно за да заредиш акумулатора ще е необходимо да я държиш дни наред на слънце.

bebo79 написа:

Поръчах си 2 челника на Black Diamond
Втория челник е от новите Black Diamond Spot - 200 Lumen , искам да го тествам с най добрите батерии колко време ще издържи, за тези челници не знам дали презареждаемите ще вършат толкова ефективна работа и дали ще светят по добре и по дълго от другите,въпроса е само да не скапват челниците.
Смятам да тествам и Energizer Ultimate Lithium само да не знам къде продават такива във София.


Няма причина презареждаемите да ти скапят челника. Какви са им режимите на тези BD и по колко време им дават да светят?
Пет Сеп 09, 2016 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 10 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov