ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Втори нов пътеводител Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Втори нов пътеводител Ком-Емине
Автор Съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
И къде в Централен Балкан куца маркировката?


Ще те поправя с въпроса. Къде има хубава маркировка в Централен Балкан? Посочи мястото.
Сря Юли 20, 2016 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Хубу твойта крава е по-мъжка. За маркировката обаче бъркаш.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 21, 2016 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
dido написа:
А, Димо, забравих да питам - вариант в електронна книга ще има ли? Cool

Ще има. Стефко и кака нали го пишат. Кога - не се знае. Cool

Знае се, 2017 година, казвала съм го многократно. Пет години са ни нужни да направим каквото можем за маркировката и да опознаем достатъчно добре маршрута, така че да не се излагаме и да не подвеждаме хората. После се надявам да имам сили да се "пенсионирам" и да захвана нещо друго, което съм намислила Smile

Дидогене, стига с тези крави Very Happy Ще взема да ти дам една от моите мъжки крави, че да престанеш да се заглеждаш по чуждите. Нали знаеш, че ги имам в излишък, пък като се пенсионирам догодина, съвсем няма да ми трябват Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юли 21, 2016 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Какво ви става? Попитах Алексйо къде в парка е зле маркировката, той ми отговаря с контра въпрос, което не води до нищо освен безсмислен спор. А на мен не ми се водят кухи спорове. Маркировката в Централен Балкан е добра.
А кравите не ги зачерквай след пенсия. Виж се с консултанти, защото дават субсидии. А това си е добро допълнение към пенсията.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 21, 2016 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката в Централен Балкан е добра в сравнение с другия Балкан Smile Само не знам дали говорите само за Ком-Емине или по принцип за Централен Балкан. Ако е по Ком-Емине, лоша маркировка има между Кръстците и Жълтец. Ако е по принцип - например от Сопот до Добрила. Естествено има сто пъти повече примери за хубава маркировка и то добре че е така. Я, ама то твоята крава ще излезе мъжката Very Happy Няма да ти давам значи от моите Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юли 21, 2016 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Що, между Мазалат и Тъжа има само едни колове, аз не видях никъде боя, нито на разклоните нито по камънякъ.Табели отдавна няма там, всичко е ръжда.На Дюза м-у х.Левски и З.Ботев ни чакаха едни чехи да питат накъде е за х. Равнец че гледат на картата има пътека пък на табелите никъде е няма, а пише Калофер в тази посока.така че......има какво да се желае ако си го минавал веднъж няма как да се овъртолиш особенно в хубаво време , но падне ли мъгел пък то там си има не е като да няма.можеш да се сбъркаш. На Параджика на разклона да неби да има табели има чушки........вървят си някакви раждиви колове надясно наляво и това е.Като слизаш от Юрушка грамада към Русалийски гробища по средата има три кола пресичащи КЗМ в мъгла си отвървяваш по тях като пич мисля че отиват към Калпака ама не съм сигурен.
Да кажем и нещо хубаво. На Ботев се прави ремонт на туристическата спалня скоро ще посреща хора
Чет Юли 21, 2016 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Има по подсичащата пътека от юг на Вълчата глава, по фундаментите на коловете, в Гърмяната гора и от смесите до хижата. Май само на разклона за Триглав не е ясно коя пътеса на къде отива. Ако си за първи път в района.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 21, 2016 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
аБЕ ИМА ЩОТО ЗНАЕШ КЪДЕ Е
в групата имаше хора които им е за първи път и тяхното мнение беше , че ако е лошо времето ще се замотат.
Аз също не гледам там къде има марки и къде няма щото си знам пътя.
Чет Юли 21, 2016 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev, ако си мислиш, че отново ще изпаднеш в глупавото положение да спориш и да изреждаш точка по точка неверни неща, които да ти се оборват едно по едно - няма да стане (цели 6 точки си изредил, коя от коя по-абсурдна и показващи колко са ти познанията по география). Искаше мнение за така наречения си пътеводител (на който дори името не е ясно какво е), ще го получиш.

Твое право е да не отговаряш на неудобните за тебе въпроси.

Dimo Kolev написа:
... описанието на етапа, който го няма в другите подобни издания - по билото на Върбишка планина
...

Dimo Kolev написа:
...
[b]Така е - описан е. ...

Значи признаваш, че първоначалното твое твърдение е невярно и подвеждащо. Така и трябва! Ето още едно:

Dimo Kolev написа:
...
В него са описани всички възможни варианти на маршрута от вр. Ком до нос Емине. ...

Dimo Kolev написа:
...
Вторият описан вариант в пътеводителя от 1974 г. не съм минавал и не мога да коментирам. ...

Последно - всички възможни варианти ли са описани, или това е поредната калпава реклама и лъжа?

Dimo Kolev написа:
...
Ама без да си видял нещо и да го коментираш - вярно, че слънцето пече яко, ама чак толкова. Най-малкото е смешно. ...

Наистина е смешно. Dimo Kolev, значи в пътеводителите ти няма описани от тебе пътеки, които не си минавал лично?

Dimo Kolev написа:
...
На фона на моите 5-6 страници ...

Ако искаш, можеш да напишеш не 5-6 страници, а 50 страници за тази отсечка, всяко дърво можеш да опишеш по нея. Не е важно количеството, а качеството.

А качеството е видимо - с мъка прочетох първата страница и повече не можах. 16 правописни грешки, ниво на петокласник общо взето. За мен това е мъчение да се чете. Подигравка с читателите. Прибързана недоизпипана творба, скалъпена набързо, за да излезе преди сезона на Ком-Емине (вероятно за да има по-голяма продаваемост, или за да изпревари конкурентните пътеводители - второто издание на "Ойларипи" например).

Вярно, че българския читател напоследък стана много невзискателен и чете всякаква долнопробна литература без почти никаква стойност и достойнства. Вярно, че масово се гледат турски сериали и се слуша пошла чалга. Вярно, че народът се алкохолизира и няма идеали. Но всичко си има граници! Трябва все пак да имаме малко себеуважение и срам.

П. П. Разбира се, изразявам изцяло свое мнение и не задължавам никого да се съобразява с него.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Юли 21, 2016 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38

Не ми изглеждаше, че си толкова тъпо и брутално заядливо човече. Но явно е така. Нямам абсолютно никакво намерение от тук нататък да споря, говоря или коментирам нещо излязло от твоята клавиатура. Нито от тази на кака ти. Явно смисъл няма.

Помолих за ограничаване на помията - не ми отвърнаха на молбата. ОК. Ваша воля.

Вообще не ми пука на теб дали ти харесва, допада или разбираш нещо от написаното. Интересува ме мнението на хората, които вече го имат и са го прегледали. И отзивите са много добри. Защото наистина е написан професионално и описва състоянието на пътеката. Тях не ги интересува името му, а какво има вътре. А вътре има много информация. И то полезна. И е описан маршрутът такъв, какъвто е в момента. А не негови измислени и несъществуващи варианти, които витаят само в твоята глава.

И като пишеш всичко това не обиждаш и засягаш само мен. Засягаш много хора, които имат друго мнение по темата. Изкарваш ги по този начин, че са тъпи. Защото купуват това нещо. На мен щеше да ми е обидно. Не знам за тях. Шедьоври няма - има хубави и лоши неща. Имало грешки - ами има. Правописни. Няколко запетайки. Другото обаче как е. На теб не ти пука. Ти искаш само да си лаеш просто. Що не вземеш да кажеш и какъв цвят да беше корицата. Или шрифта с каква големина.

А защо хората не коментират тук, а другаде го правят. Защото заради такива като теб тук има страх вече да се пише нещо. Има нежелание да се чете даже. Обърни се наоколо и виж колко от старите пишещи вече ги няма. Те и не влизат. И по-зле ще става. Отдавна смятах това да го напиша публично, но все си викам абе ще се променят нещата. Ама не. Така, че ей това си е моето мнение. То е ясно, че след пет минути ще се ходи в кошчето и т.н. Ама на мен не ми пречи да си изкажа мнението. Пък да става каквото ще.

Темата може да се изтрие, щом е толкова долно това което правя. И бат Стефко не го одобрява. Че е капацитет по пътеката - така си е. Това никой не го оспорва. Но че е капацитет за всичко - е това вече е малко в повече. Като не ти отърва нещо - да се очерни. Ама то котка ли е или куче - няма значение.

И знай - тази Пътека не е ваша. Тя е на всички. Като искате грижете се за нея. Ама не е ваша.

Толкоз. Адиос
Чет Юли 21, 2016 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
АЗ нещо съм изпуснал лиииии......що се заяждате с бат Димо..
ми написал е човека нещо който иска да си го купи който иска да не си го взима то не е задължително...откъде бил преписал що така пък иначе ми направил си е труда.Кат не Ви харесва отминавате и това е. Що се карате
Чет Юли 21, 2016 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
... Защото заради такива като теб тук има страх вече да се пише нещо. ... То е ясно, че след пет минути ще се ходи в кошчето и т.н. Ама на мен не ми пречи да си изкажа мнението. Пък да става каквото ще.
...
...
А-у-у-у-у, не знаех, че съм толкова страшен! Smile

Спокойно, мнението ти няма да отиде в кошчето, защото не нарушава форумните правила:

Притча за обидата

Близо до Токио живеел един велик самурай, който бил вече възрастен и се бил оттеглил, за да обучава младежите в дзен-будизъм. Въпреки възрастта му се носела легендата, че може да разбие всеки съперник.

Един ден, при него дошъл войн, известен с пълната си липса на скрупули.
Войнът бил прочут с това, че използвал техниката на провокацията: изчаквал противника му да направи първата крачка, възползвал се от направените грешки и контраатакувал внезапно. Младият и нетърпелив войн никога не бил губил битка. Знаейки репутацията на самурая, бил дошъл, за да го разгроми и да се прослави. Всички ученици протестирали срещу идеята, но старецът приел предизвикателството.

Всички излезли на площада и младежът започнал да обижда стария учител. Хвърлил няколко камъка по него, заплюл го в лицето, изкрещял всички възможни обиди, обиждал дори предците му. С часове правил всичко възможно, за да го провокира, но старецът останал невъзмутим. Привечер изтощеният и унижен войн се принудил да се оттегли.

Угнетени от факта, че учителят им трябвало да изтърпи толкова обиди, учениците му го попитали:
– Как можахте да понесете това? Защо не влязохте в двубой, пък макар и да бяхте загубили битката, вместо да ни показвате тази страхливост?
– Ако някой дойде при теб с подарък и ти не го приемеш, чий е подаръкът?
– На този, който го е донесъл. – отговорил един от учениците.
– Ами, същото важи и за завистта, гнева и обидите – казал учителят. – Когато не ги приемеш, продължават да принадлежат на този, който ги носи със себе си.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Юли 21, 2016 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
АЗ нещо съм изпуснал лиииии......що се заяждате с бат Димо..
ми написал е човека нещо който иска да си го купи който иска да не си го взима то не е задължително...откъде бил преписал що така пък иначе ми направил си е труда.Кат не Ви харесва отминавате и това е. Що се карате

Не се заяждам с никого, още по-малко се карам. Просто изпълнявам молбата на Dimo Kolev:

Dimo Kolev написа:
Молбата ми е следната:

Изпратих книжката вече на толкова много хора, пък отзиви няма. Не искам хвалби, а конкретни впечатления. Не само харесва ми или не ми харесва. ...
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Юли 21, 2016 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Какво ви става? Попитах Алексйо къде в парка е зле маркировката, той ми отговаря с контра въпрос, което не води до нищо освен безсмислен спор. А на мен не ми се водят кухи спорове. Маркировката в Централен Балкан е добра.
А кравите не ги зачерквай след пенсия. Виж се с консултанти, защото дават субсидии. А това си е добро допълнение към пенсията.


Didogen, няма да спорим с теб безсмислено. Това го оставяме на другите. Very Happy Веднага ти давам примери: Десетки, десетки колове са паднали или липсват, стари табелки по разклоните- такъв пример е Петолъчката, Боя по билната част е цяло чудо да видиш. Само сравни коловата маркировка между Черни връх и Физкултурник и тази, в което и да кътче на Централен Балкан. Като падне мъгла на много места не можеш да видиш следващият кол. Дори на вр. Ботев турист, който не е бил там, си няма представа накъде да хване. Има две стари табели и това е.
Сетих се и за друг пример: От Параджика като спускаш към Юрушка грамада се появява една успоредна колова маркировка на билната, която след няколкостотин метра завива на юг покрай пътя за Паниците. Там мои приятели се загубиха в една мъгла, като тръгнаха по тези колци надолу. Няма табели, няма нищо.
Затова написах, че ако наистина е хубава маркировката- с боядисани и здрави колове, на по-малко разстояние, ако има насочващи табелки и боя, то и 1000 пътеводителя са излишни. Съгласен?
Чет Юли 21, 2016 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
имам няколко въпроса:

- има ли етапи, който не са минанани от ЛИЧНО Автора? - щото предното издание май имаше няколо такива включително Добрила- заслон Ботев, което е меко казано странно ...
- защо не е описана използваната литература?
- какъв опит има автора с преминаване с велосипед по маршрута? как са сметнати времената, на каква база?
- използваните карти авторски ли са?

благодаря предварително!

Вън търгашите от Храма!
Чет Юли 21, 2016 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov