ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Чавдар с велосипеди за два дни?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Чавдар с велосипеди за два дни?
Автор Съобщение
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Ком - Чавдар с велосипеди за два дни? Отговорете с цитат
Здравейте,
Този уикенд мислим да направим с велосипеди с един приятел отсечката Ком - хижа Чавдар. Цялата пътека е насрочена за догодина, но сега ми се иска да минем тази част опознавателно и като маркер какви времена да си залагаме догодина.
Според вас доколко е постижимо за хора в относително добра форма, но в същото време далеко от разни състеатели примерно?
Идеята е да отидем до хижа Ком петък след работа и да стартираме сутринта. Отначало мислехме да е само до Витиня и там да ни приберат в неделя. Обаче ако е лесно постижимо и по-напред, защо да не проучим и по-натам.
После от Чавдар можем да се спуснем до Буново, където да ни чака превоза.
Съответно ак осе спрем на този вариант, къде ще е най-удачно да се нощува за да не носим палатка и чували? Лескова?
Благодаря предварително и се извинявам, че пиша тема само за част от пътеката.
Пон Авг 01, 2016 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Мислех точно тая отсечка да си я подаря за рождения ден преди 2 седмици, НО не за два дни, а за 24 часа Smile Оня горе обаче не пожела да ми съдейства и точно в планувания ден изсипа тонове вода от небето, придружени с огнени езици... И не отидох Sad
Като не се случи по времето, когато го планувах, отложих тая работа за неопределено време, НО ако ми се вържете на акъла, можем да го направим заедно тоя петък, както го планирате вие... НО по моя начин Smile Т.е. тръгване в 22.00 ч. в петък от Ком, каране цяла нощ на фарове и челници и на другия ден до вечерта до 22.00 ч., ако боговете са с нас, ще сме на Чавдар Smile
"за хора в относително добра форма, но в същото време далеко от разни състезатели" мисля, че е постижимо, с цената на огромно себеотрицание и пълно напрягане на съществуващи и неподозирано съществуващи сили Smile Разбира се, и при хубаво време...
За два дни не го коментирам изобщо, дотолкова е постижимо, че няма никакъв гъдел в тая работа... Ако искате да се шляете и да ядете боровинки, да берете цветя и да се губите приключенски, тогава става, ама за мен не представлява интерес Smile
Само да вметна, че тая година много рядко съм се качвал на колелото, нямам никакъв тренинг, на целодневно седяща работа съм и коляното ми е лабаво, така че всичките гръмки думички дотук може да оттечат в канала, като малко след старта дам фира и се върна вкъщи да ближа рани... Smile Но се надявам пък да успея, ако тръгна...
Миналото лято направих Ком-Витиня за 20 часа с тръгване в полунощ и час и нещо сън в беседката на бившия горски дом Чукава.
За състезатели и корави типове тия приказки не важат, те тръгват в 6 сутринта и до вечерта са най-малко на Чавдар, но се целят я в Мургана, я в Кашана... Друга бира са те Smile
Пон Авг 01, 2016 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм карач и се движим с палатки и храна. Миналия ден в 16 часа тръгнахме от Ком и довечера ще спим на Чавдар. На Лескова може да се спи без бивачни пособия. Две стаи и столавата са отворени.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 01, 2016 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Мислех точно тая отсечка да си я подаря за рождения ден преди 2 седмици, НО не за два дни, а за 24 часа Smile Оня горе обаче не пожела да ми съдейства и точно в планувания ден изсипа тонове вода от небето, придружени с огнени езици... И не отидох Sad
Като не се случи по времето, когато го планувах, отложих тая работа за неопределено време, НО ако ми се вържете на акъла, можем да го направим заедно тоя петък, както го планирате вие... НО по моя начин Smile Т.е. тръгване в 22.00 ч. в петък от Ком, каране цяла нощ на фарове и челници и на другия ден до вечерта до 22.00 ч., ако боговете са с нас, ще сме на Чавдар Smile
"за хора в относително добра форма, но в същото време далеко от разни състезатели" мисля, че е постижимо, с цената на огромно себеотрицание и пълно напрягане на съществуващи и неподозирано съществуващи сили Smile Разбира се, и при хубаво време...
За два дни не го коментирам изобщо, дотолкова е постижимо, че няма никакъв гъдел в тая работа... Ако искате да се шляете и да ядете боровинки, да берете цветя и да се губите приключенски, тогава става, ама за мен не представлява интерес Smile
Само да вметна, че тая година много рядко съм се качвал на колелото, нямам никакъв тренинг, на целодневно седяща работа съм и коляното ми е лабаво, така че всичките гръмки думички дотук може да оттечат в канала, като малко след старта дам фира и се върна вкъщи да ближа рани... Smile Но се надявам пък да успея, ако тръгна...
Миналото лято направих Ком-Витиня за 20 часа с тръгване в полунощ и час и нещо сън в беседката на бившия горски дом Чукава.
За състезатели и корави типове тия приказки не важат, те тръгват в 6 сутринта и до вечерта са най-малко на Чавдар, но се целят я в Мургана, я в Кашана... Друга бира са те Smile


Борисе, за мен би било чест да покарам по пътеката с теб. Не са много хората с твоя предишен опит, познания за терена, помощ по форумите и т.н.
Но все пак ми се иска да направим отсечката по светло. Да опозная терена по-добре, а и да го направим малко по-близо до условията в които ще е минаването догодина. Дори мисля да натъпчем раниците с нещо за да натежат, както биха били тогава.
Благодаря ти за предложението все пак. Може би някой друг път...
Пон Авг 01, 2016 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ясно, няма да я бъде работата и вместо да карам колело в Балкана, ще кося трева в полето Sad
Но все пак ще ви кажа какво изпускате, на базата на "опита и познанията ми за терена" Smile Изпускате: Като цяло карането на хладно през нощта (ако не си напрегнат, имаш добри светлини и не бъркаш пътя, е супер кеф); катерите баира за с.Лакатник при 12-15 градуса, вместо при 30-35; при изгрев слънце, в началото на новия ден, вече гоните Тръстеная и Издремец, вместо тепърва да тръгвате от Ком; пропускате шанса да видите и почувствате една и съща Пътека по два много различни начина само заради това, че единия път я минавате през деня, а другия - през нощта; с изкуствено утежнените раници сами си съсипвате удоволствието и увеличавате страданието (на КЕ може да се тръгне спокойно и с 5-6 кг раница); пропускате шанса да направите нещо, с което после ще се гордеете и ще искате да подобрите още в личен план Smile Плюсовете на тръгването и карането през нощта са много. Още Палакарчев беше казвал, че тръгването в полунощ е най-добрия вариант. Неслучайно и Божо преди няколко дни тръгна в 10 вечерта и до отказването си на Беклемето се е движил с време под рекорда на Дизела.
Но... както и да е. Пожелавам ви приятно изкарване по пътеката! BG
Пон Авг 01, 2016 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ей, какво стана, нищо не разказахте? Rolling Eyes
Сря Авг 17, 2016 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление опита беше неуспешен.
Така става като се правят големи модификации по велосипеда, в последния момент, без достатъчно време за провека. Останах без скорости на спускането към Лакатник. Тръгнахме от Ком стара към 5 сутринта, в Лакатник бяхме около 14.
Закрепването на палатка и чувал по колелото също не беше удачно и постоянно спирахме да наместваме. За пръв път използвах и долен клин с "памперс". Има едни супер стегнати силиконови ленти на крачолите, които за това кратко време ми протриха кожата доста неприятно. Ще мисля как да го преправям.
Използването на карбонови елементи за този преход също не мисля, че е добра идея...постоянно треперех да не скърша кормило, седалка или колчето по камънака. Ще слагам алуминиеви компоненти другия път. Велосипед с тегло 10.2, макар лек за носене, не предполага голяма надеждност и здравина за подобен преход според мен.
Ако успея да открадна някой от предстоящите уикенди ще опитаме пак.
Сря Авг 17, 2016 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Затова са предварителните минавания, чистят се грешките Smile Интересно е това със скоростите, какво се случи? Иначе за багажа по колелото, стара истина е, че такъв почти не трябва да има. Хем пада, когато не трябва, хем колелото става тежко и трудно за каране. Багажът трябва да е на гърба. Силиконовите ленти са отвратителни, изрязал съм ги всичките Smile
Аз още не мога да се организирам да тръгна, хората в момента рекорди поставят, аз се мотам вкъщи с ремонти Sad Мислех го тая седмица, те от утре пак го дават да вали...
Сря Авг 17, 2016 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам "памперс" Краф. Няма никакви силиконови ленти.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Авг 17, 2016 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
хората в момента рекорди поставят, аз се мотам вкъщи с ремонти Sad Мислех го тая седмица, те от утре пак го дават да вали...


Ко стана ве, Борка, спре ли да вали у Враца? Ние с Роско вчера и днес Витоша 2Х50 направихме Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Окт 02, 2016 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не е станало. Тая година се издъних яко - освен едно бързо Петрохан-Лакатник с цел тракиране, друго нищо не направих... Oops Годината като цяло беше много суха, ама пусти късмет! Поне на два пъти досега сериозно решавах, че "в петък/събота/неделя тръгвам", и времето веднага се разваляше Crying or Very sad Пък то целта ми не е вече да ходя горе да оцелявам Smile, а да се кефя и да карам колело по Пътеката Smile
Пон Окт 03, 2016 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Нищо не е станало. Тая година се издъних яко - освен едно бързо Петрохан-Лакатник с цел тракиране, друго нищо не направих... Oops Годината като цяло беше много суха, ама пусти късмет! Поне на два пъти досега сериозно решавах, че "в петък/събота/неделя тръгвам", и времето веднага се разваляше Crying or Very sad Пък то целта ми не е вече да ходя горе да оцелявам Smile, а да се кефя и да карам колело по Пътеката Smile


Може ли да получа този трак по някакъв начин?
Пет Май 12, 2017 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
slavei написа:
boris_borisov написа:
Нищо не е станало. Тая година се издъних яко - освен едно бързо Петрохан-Лакатник с цел тракиране, друго нищо не направих... Oops Годината като цяло беше много суха, ама пусти късмет! Поне на два пъти досега сериозно решавах, че "в петък/събота/неделя тръгвам", и времето веднага се разваляше Crying or Very sad Пък то целта ми не е вече да ходя горе да оцелявам Smile, а да се кефя и да карам колело по Пътеката Smile


Може ли да получа този трак по някакъв начин?


Може. Виж тука на 12-та страница:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7349&start=165
Пет Май 12, 2017 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Мислех точно тая отсечка да си я подаря за рождения ден преди 2 седмици, НО не за два дни, а за 24 часа Smile Оня горе обаче не пожела да ми съдейства и точно в планувания ден изсипа тонове вода от небето, придружени с огнени езици... И не отидох Sad
Като не се случи по времето, когато го планувах, отложих тая работа за неопределено време, НО ако ми се вържете на акъла, можем да го направим заедно тоя петък, както го планирате вие... НО по моя начин Smile Т.е. тръгване в 22.00 ч. в петък от Ком, каране цяла нощ на фарове и челници и на другия ден до вечерта до 22.00 ч., ако боговете са с нас, ще сме на Чавдар Smile
"за хора в относително добра форма, но в същото време далеко от разни състезатели" мисля, че е постижимо, с цената на огромно себеотрицание и пълно напрягане на съществуващи и неподозирано съществуващи сили Smile Разбира се, и при хубаво време...
За два дни не го коментирам изобщо, дотолкова е постижимо, че няма никакъв гъдел в тая работа... Ако искате да се шляете и да ядете боровинки, да берете цветя и да се губите приключенски, тогава става, ама за мен не представлява интерес Smile
Само да вметна, че тая година много рядко съм се качвал на колелото, нямам никакъв тренинг, на целодневно седяща работа съм и коляното ми е лабаво, така че всичките гръмки думички дотук може да оттечат в канала, като малко след старта дам фира и се върна вкъщи да ближа рани... Smile Но се надявам пък да успея, ако тръгна...
Миналото лято направих Ком-Витиня за 20 часа с тръгване в полунощ и час и нещо сън в беседката на бившия горски дом Чукава.
За състезатели и корави типове тия приказки не важат, те тръгват в 6 сутринта и до вечерта са най-малко на Чавдар, но се целят я в Мургана, я в Кашана... Друга бира са те Smile


Година по-късно отново същата муха ми е влезнала в главата, ама тоя път мисля верно да се пробвам. Ситуацията - същата: никакъв тренинг (и съответно шанс за успех под огромна въпросителна), само дето сега кръста ме боли хронично, а при умора и много силно. За коленете има време - те по правило се прецакват след старта Smile Тръгването го планирам за събота следобед към 17:00 ч. До мръкване се надявам да съм се добрал поне до Губислав. За тъмната част на денонощието (която се очаква да бъде хипер тъмна заради пълната липса на луна) е предвидена отсечката Лакатник-Лескова. Само заобикалянето на Издремец малко ме притеснява заради евентуална кал и трънаци, ама не съм убеден, че искам в непрогледната тъма да го заобикалям без маркировка по лабиринта от пътища западно от върха. Вчера с кански усилия заради ограничените си IT-способности успях все пак да кача бгмаунтинс като карта на Оруксмапс-а на телефона, та ще има и "помощ от приятел" при нужда. Тия дни нощите са по-хладни, та както мислех да ходя с малката раничка и 2 кила в нея, май няма да стане - ще има нужда от по-дебели дрешки. Преди две години на КЕ след нощно тръгване дремнах в беседката на г.д.Чукава, бях се разкапал от умора, ама беше по обяд - топличко и можех да се отпусна. Сега тоталното изтощение очаквам да настъпи през нощта, а в студа и при мокри от пот дрехи не знам къде и как ще успея да почина малко... Абе, не е много добре измислена работата, ама само тоя уикенд се очертава да е вакантен от други задължения, пък и времето позадържа тия дни да не вали... дано поизсъхне калта.
И те така те, споделих си мъката, надявам се другата седмица да има с какво да се похваля Smile
Пет Юли 21, 2017 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление опитът ми да стигна от връх Ком до х.Чавдар в рамките на 24 часа не се получи... Sad

Хронологията на събитията е следната:

Събота, 22.07.2017, 15:15 ч. - Тръгване от х.Ком (нова)
16:35 - връх Ком. Час и двайсет минути от хижата до върха, явно още ме бива, мисля си Smile
16:39 - Старт!
17:50 - Петрохан. Лежерно темпо, без зор, аз по принцип така си се движа винаги, че напъна ли се по-ячко, моментално получавам контузии... Следваше половинчасова следобедна закуска на чешмата на Петрохан. 4 пластмасови купи с макарони със сирене, 3 двойни сандвича с масло и кашкавал, 1 банан, 2 праскови и 1 кутия бисквити Белвита - доволно голямо количество храна за 24 часа напред, но мислех да боря умората с много ядене, съответно енергия Smile Знам си, че като ми свършат батериите, едвам се влача и съм взел мерки... Поне така си мисля.
18:18 - тръгване от чешмата на Петрохан.
20:00 - Червената локва. Навреме съм, целта беше да стигна дотук по светло, за да мога по заобиколния път /трак от който пуснах във форума преди време, ама сега го нямах зареден в телефона Smile / да избегна стръмното спускане в долината на Пробойница, че много мразя такива спускания Evil or Very Mad Влязох в долината и се затресох по камъните надолу.
21:02 - х.Пробойница. Не видях живот в нея.
21:50 - моста над Искъра в гара Лакатник. Голяма почивка на площада, вечеря, телефонни разговори, малко интернет Smile Чешмата на самата гара не работи.
22:40 - тръгване от гара Лакатник.
23:32 - чешмата на баира над с.Лакатник. Нещо не ми вървеше добре карането насам, 3-4 пъти слизах да побутвам, въпреки че беше приятно хладно. Над гарата на една поляна имаше палатков лагер - вероятно някоя организирана комеминейска група нощуваше там.
23.07.2017, 00:55 ч. - х.Тръстеная. Под навеса имаше групичка, до тях гореше огън... изобщо не ходих при тях, че после можеше и въобще да не тръгна Smile Налях си вода от чешмата и продължих през малините. Изгубих около 5 минути и там Smile Вратника в горния край на малинака беше широко отворен и не ми се наложи да прескачам оградата Smile По-нататък, при излизането от горичката над фермата Чемерника не видях марка и хванах нагоре по пътя вдясно, но около 200-300 м по-натам се спрях - нещо не е наред, твърде непозната ми е обстановката. Пуснах ГПС-а на телефона и видях, че съм малко встрани от маркировката. Върнах се назад и хванах правилния път.
Подсичането на Издремец беше неочаквано лесно и бързо или поне така ми се стори. Пътеката беше утъпкана и стръмното слизане при оня кол на поляната, където посоката рязко се променя вдясно, беше неочаквано лесно. Падналите дървета по пътеката отпреди 2 години са прерязани и пътеката е свободна. На Баин камък ме посрещна едно хъски. Собственикът му спеше в палатка отстрани - вероятно друг комеминеец Smile
02:20 - точно на излизането на билото след подсичането на Издремец, при полянката с маркировъчния кол и ловното чакало, радостен натиснах педалите в очакване на по-бързо придвижване, и се чу едно "пук", и веригата се скъса Sad Ееееххх, мамка му, видях по някое време, че е твърде суха, ама що не я смазах? Sad Те ти сега... Не виках неволята обаче, ами извадих машинката за верига и се заех за работа. По принцип не ми се удават ремонтите, не ставам за майстор. Като му има нещо на колелото, си отивам на сервиз. Пък и никога досега по време на пътешествия не съм късал верига. Само веднъж ми се е случвало, и то на 100 метра от вкъщи. Тогава се пробвах сам да я оправя, ама нещо не го направих като хората и после си купих друга верига. Пък и машинката ми не е много читава - лостчето, което избутва пина на веригата, е хлабаво и се мести насам-натам, докато го въртя. Но сега нямах избор - в средата на нощта, на билото на Балкана няма кой да ми го оправи с по-хубава машинка. За радост обаче ремонтът тоя път ми се получи сравнително лесно и бързо. Тъкмо привършвах и взе, че заваля. Еххх, мамка му, нали по прогноза имаше 0% вероятност за дъжд? То си светкаше на хоризонта още по пътя към Тръстеная, но небето беше чисто и по него трепкаха милион звезди... не мислех, че ще завали, ама на - заваля. Преместих багажа и колелото под едно голямо и дебело дърво и се свих до корените му. Очевидно съм в принудителна почивка, което не е чак толкова лошо, понеже си имаше нужда, бедрата ме боляха вече от въртенето. Коленете обаче бяха изненадващо добре. Облякох си всичките дрехи, наметнах се с животоспасяващото фолио, за да задържа топлината и да не изстина, и свит почти на топка, зачаках. Дъждът беше слаб, спираше и почваше пак, но нищо сериозно. Гръмотевиците бяха по-притеснителни, но изглежда, бурята беше някъде встрани, аз бях в края на периферията й. В един момент се сетих за ловното чакало на близката поляна. Ами да, я да проверя дали е читаво и да се преместя в него, даже може и да дремна на спокойствие! За нещастие чакалото беше полуразрушено и изтърбушено, а стълбата към него беше изгнила и паднала. Върнах се под дървото, свих се пак на топка, покрит с фолиото, и се опитах да подремна. Не ми се получи обаче. Пак хапнах макарони.
04:30 – тръгвам, дъждът е спрял и вече не гърми. Изглежда, че не е валяло никак сериозно – под дърветата пътят беше сух, само на откритото беше влажно. Видях нощна София отдясно, цялата светеща, но снимката не се получи. Неприятна изненада бяха локвите по пътя. Дотук липсваше тая „екстра“, но оттук нататък бяха начесто и понеже търсех най-лекия начин да преминавам през/покрай тях, това ме позабави.
05:32 – горски дом Чукава. Следваха дълбоки локви при подсичането на Чукава и постоянно изкачване. Не можах да карам по целия баир, понякога слизах да бутам. Задникът много ме болеше. Ми то като не се качваш на колелото с месеци и после се изсилваш за 24 часа да минеш 140 км по баирите, така ще е…
06:10 – посрещам изгрева на полянката с масата и пейките при водата „на 80 метра“ Smile Наливам си вода, понеже не смятам да се отбивам до Лескова, пък по тия баири доста се потя…
07:06 – влизам в гората след слизането от вр.Увеса. Не ми спори нещо карането, бавен съм, липсва ми енергия при въртенето. Но с наличните сили – толкоз… Психически съм готов за бутането към вр.Бигла, емблематичен участък, който преди винаги ме изненадваше неприятно Smile
07:44 – чакалото на Малката Белева поляна. Прекрасно чакало, вратата завързана със сезал, идеално място за нощувка. Де да можех да съм стигнал до него, когато ми се скъса веригата… но, невъзможно – разликата между двете точки ми отне 5 часа. Стръмното връхче след поляната с чакалото за пръв път сега успях да го финтирам; оказа се, че подсичащата го пътечка започва над горския пояс и е означена с парцалче, вързано на клона на едно дърво. Не че спестява кой знае какво, но… доволен съм, че открих най-после тая пътечка.
08:03 – Мечулица. Тук няма как да се пропусне чешмата, щото червеноармееца ще ме прокълне Smile Реших тук да изям третата купа с макарони. Около чешмата имаше сума ти народ – май групата на БФТ. И тук утече към половин час. После карането продължи да върви все така сравнително бавно и тегаво.
10:21 – Бутам към връхчето малко преди газопровода, озорих се много. Стана ми ясно, че Чавдар е химера за днес – нито време имам, нито сили.
11:01 – Белия камък. Вече съм на предела на силите си. Чудя се защо така се получава? Не ми се спи, въпреки че не съм спал цяла нощ, ям като ламя, кажи-речи, на всеки 4-5 часа, и пак нямам енергия… Мисля си, дали защото не съм си взел никакви сладки работи тоя път? Може, де да знам… Или пък просто се опитвам да правя нещо, за което не съм изобщо подготвен. Да седиш години наред на един стол и движението ти да се ограничава до въртенето на стола и да искаш после да поставяш лични рекорди… май няма как да стане. Тръгнах да подсичам към Зла поляна. Там май са правили някакъв нов път и понеже не видях маркировка, отначало се полъгах и сгреших. Наложи се включване на ГПС-а, който показа, че се намирам на около 70 метра по-ниско от пътеката и 25 м денивелация за изкачване. На Чешковица пак налях вода и реших окончателно, че Витиня ще е краят за днес…
11:49 – говедарника на Зла поляна. Следваше уж спускане. Да бе, трънки… първите километри си е нагоре-надолу. За свежи крака не е проблем, ама за мен си беше голяма мъка. На всяко малко баирче слизах да бутам. Трудно си поемах въздух. Задникът ме болеше както никога. Не беше само от седалката, като се прибрах по-късно вкъщи, имаше и кървави някакви истории там… не е за разправяне. Чак като излязох на чакълирания участък, дето следва почти само надолу, скоростта се вдигна. Но настроението не.
13:07 – Витиня. Край на пътешествието. До изтичането на 24 часа остават 3 часа и половина, но в състоянието, в което съм, би било абсолютно невъзможно да стигна до х.Чавдар. Иначе, с пресни сили, вероятно бих успял, но… това ще го проверявам друг път Smile
Пон Юли 24, 2017 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov