ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За някои лъжи досежно изкачването на връх Мусала
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
За някои лъжи досежно изкачването на връх Мусала
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
sevdelin написа:
Преди няколко години се качихме с лифта, после от хижата минахме през Сфинкса, после на Студения чал, после Иречек, после малка Мусала, изгребахме през трионите, от Мусала слязохме по стандартната пътека, направих 400 снимки и хванахме лифта за слизане

Ама тая тема, според заглавието, за надлъгвания ли е?
Тогаз и аз да се разпиша по ловно-рибарски тертип - веднъж, преди няколко години, тръгнах от Боровец, на ръце, като циркажия, обаче въпреки това успях да стигна до върха по - бърже от лифта и в ранния следобед си слязох през Заврачица, пак на ръце, да не си помислите, че е било само до върха тва упражнение....
Пет Юли 08, 2016 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Slav



Регистриран на: 20 Юни 2013
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
По принцип пиша рядко не защото не ми се пише, а защото нямам полезна и адекватна информация, която да дам и да съм полезен с нещо на форума. Аз съм кашкавал турист.

Обаче чета доста и съм благодарен, че има такава база данни с пътеписи и съвети за екипировка от първо лице. От хора, които попълват тази база данни безкористно с цел да помагат на себеподобните си "туристи нинджи" и на кашкавал туристи като мен. Още от самото начало прозрях, че времената за маршрути дадени от опитните членове на форума не важат за мен. Отделих качествено време да опозная кой как ходи от пътеписите.

Нямам GPS, защото никога не съм ходил на многодневен преход, макар, че ми се иска някой ден и това да стане. Закачили сме гордо две значки на форума на раниците с жена ми и ги разхождахме и по алпите на еднодневни преходи. Вторият път си мислех, че сме голяма работа. Болестта егоцентризъм ме клатеше здравата. Вижте ме аз съм в Швейцария и съм си хванал влакчето да се наснимам горе. Ами минаха няколко години и вече не мисля така. Планините ли са, Господ ли е - нещо се промени. Егоцентризма ми пречеше да виждам реалния свят около мен. Търсел съм.

Вече не обвинявам хора и ситуации за моите несполуки. Винаги успявам да анализирам проблемите и да търся вината първо в мен. Четейки темата на автора, не очаквам кмета на Самоков да почисти преспите. Нямам и дуло за чистене, защото нямам пистолет и не виждам за какво ми е при изкачването на Мусала. На други места бих го оправдал със страх от мечки, но не и там. Благодаря на всички, които пазят планинарския форум жив и се грижат за това той да съществува.
Пет Юли 08, 2016 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
След като прочетох коментарите, събрах сили да прочета темата Confused
Нищо лично, ама си прекалил със самохвалбите, и някои други изтъквания за пистолети, джипове и т.н.
Самата ти подготовка (както е описана) е все едно ще катериш някой осемхилядник. Май и очакванията са ти били като за разходка в парка (поне от написаното така излиза). За човек ходил по планини това не трябва да му прави впечатление.
Съб Юли 09, 2016 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DFaustus



Регистриран на: 05 Авг 2016
Мнения: 1

Мнение Re: За някои лъжи досежно изкачването на връх Мусала Отговорете с цитат
El Sendador написа:

достигнахме до мостче над буйната река Голяма Марица (по „къде.си” – 42.1838,23.6304). Някога тук е имало девет дебели кръгли трупи на дървета. Времето е подронило и съборило седем от тях и са останали само две – видимо изгнили и полуизвадени от основите си. Когато пристъпих към тях, ми се стори, че издайнически изпукаха, а десетината метра надолу пропаст не ми се харесаха. Невъзможно беше да се форсира реката от мен, та камо ли от останалите от групата. Виждаше се силно обраслата пътека по-нататък (ИНАЧЕ ДОСТА УМЕЛО ПРЕПОРЪЧАНА ОТ КАРТАТА „БГ-МАУНТИЙНС” КАТО РЕАЛНА) и след десетина минути умуване взех тежкото решение да се предам пред планината и да отстъпя. След лъжите на ТД „Рилски турист” и хижаря Александър от Радуил, лъжата на картата ме довърши. Излиза, че на този свят никому вяра да нямаш …


Дълго време чета из форума, ама ей това ме накара да се регистрирам и да пропиша:

1. Воистина, дърветата някога са били девет, останали са само две. Тия две "клечици" са съседни и около 30 сантиметра диаметър. На 12-ти Юни тая година няколко човека слязохме от Мусала към х.Марица и Боровец именно по тая пътека. Минахме трима порастнали мъже вкупом по това импровизирано мостле без да се чуе гък от дървото. Трупите, които са останали са, както казах, съседни и образуват около 60см широка пътечка. Видимо не са мръднали от вложките си.

2. "Пропастта" не е 10 метра, а е може би към 3,5. Слизах до долу да погледна моста. Аз съм към 2 метра и виждам горе-долу обективно колко пъти мога да се нанеса в подмостовия клиренс.

3. Четвъртият от нашата група реши че иска да си налее и вода от рекичката, та слезе и преджапа под моста, водата не е по-дълбока от 20-на сантиметра, защото не е истинско речно корито а водосборен шлюз.

4. Пътеката не само е поддържана, ами си е направо екстра. Ако бяхте продължили нагоре щяхте да видите че хвойните са прилежно изсечени и има много приятна пътечка.

5. Да бяхте казали че е рисковано да се върви по дърво (може примерно да е било мокро), разбирам Ви, ама тия рамбовски истории - групова отговорност, тежко бреме, 10 метра пропаст... тц.

6. В х. Марица при нашето минаване имаше хижар и някакви гости, хижата далеч не изглеждаше изоставена и както вие я описвате - като декор на "Погрешен завой".


Със здраве!
Пет Авг 05, 2016 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: За някои лъжи досежно изкачването на връх Мусала Отговорете с цитат
DFaustus написа:
Дълго време чета из форума, ама ей това ме накара да се регистрирам и да пропиша:


Виж как има полза от биологичното форумно разнообразие : всякакви екземпляри се срещат и влияят мотивиращо. Само дето някои слабоволеви едвам се сдържаме да не започнем да попържаме. Smile Smile
Пет Авг 05, 2016 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
vladofff написа:
sevdelin написа:
Преди няколко години се качихме с лифта, после от хижата минахме през Сфинкса, после на Студения чал, после Иречек, после малка Мусала, изгребахме през трионите, от Мусала слязохме по стандартната пътека, направих 400 снимки и хванахме лифта за слизане

Ама тая тема, според заглавието, за надлъгвания ли е?
Тогаз и аз да се разпиша по ловно-рибарски тертип - веднъж, преди няколко години, тръгнах от Боровец, на ръце, като циркажия, обаче въпреки това успях да стигна до върха по - бърже от лифта и в ранния следобед си слязох през Заврачица, пак на ръце, да не си помислите, че е било само до върха тва упражнение....

Не разбрах кое е невъзможното в упражнението-ние вчера(по необходимост,че спахме на Боровец) направихме подобно-от Ястребец-целия мусаленски венец-през Маркуджиците,Алеко,Безименен,Мусала,Трионите,Малка Мусала,Иречек,Сфинкса,Дено,покрай Шатър и в 16.30 цокахме биричка до ситняковския лифт.
Нед Авг 07, 2016 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
fena73 написа:
vladofff написа:
sevdelin написа:
Преди няколко години се качихме с лифта, после от хижата минахме през Сфинкса, после на Студения чал, после Иречек, после малка Мусала, изгребахме през трионите, от Мусала слязохме по стандартната пътека, направих 400 снимки и хванахме лифта за слизане

Ама тая тема, според заглавието, за надлъгвания ли е?
Тогаз и аз да се разпиша по ловно-рибарски тертип - веднъж, преди няколко години, тръгнах от Боровец, на ръце, като циркажия, обаче въпреки това успях да стигна до върха по - бърже от лифта и в ранния следобед си слязох през Заврачица, пак на ръце, да не си помислите, че е било само до върха тва упражнение....

Не разбрах кое е невъзможното в упражнението-ние вчера(по необходимост,че спахме на Боровец) направихме подобно-от Ястребец-целия мусаленски венец-през Маркуджиците,Алеко,Безименен,Мусала,Трионите,Малка Мусала,Иречек,Сфинкса,Дено,покрай Шатър и в 16.30 цокахме биричка до ситняковския лифт.

Ма и вие ли на ръце? Ей така, с високо вдигнати краци? Верно нема такъв локум....
Нед Авг 07, 2016 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
vladofff написа:

Ма и вие ли на ръце? Ей така, с високо вдигнати краци? Верно нема такъв локум....

Нее-ний по старомодния начин(да ни се чуди човек...)-с бързокрачещи краци Laughing кой не вЕрва-черпи ена бира и пускам трака да гледа времената... Alcohol
Пон Авг 08, 2016 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение С бързокрачещи краци... Отговорете с цитат
Абе някои надяват и бързоходните обувки... Кой каквото има! Аз защо не се обаждам по тази тема - като ходя с букаи на краката, какво да кажа? Бързам бавно, по съвета на Октавиан Август Festina lente! Very Happy
Пон Авг 08, 2016 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
fena73 написа:
... кой не вЕрва-черпи ена бира и пускам трака да гледа времената... Alcohol
А-а-а-а-а, трак не се признава!!! Wink Всеки може да направи трака, може и няколко човека да се сменят да носят джипиеса!

Признават се снимки (с час на заснемане, необработени с програма). От всеки връх! Wink

П. П. И то в отделен пътепис, че модераторите да не правят забележки. Old

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 08, 2016 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: По темата Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
fena73 написа:
... кой не вЕрва-черпи ена бира и пускам трака да гледа времената... Alcohol
А-а-а-а-а, трак не се признава!!! Wink Всеки може да направи трака, може и няколко човека да се сменят да носят джипиеса!

Признават се снимки (с час на заснемане, необработени с програма). От всеки връх! Wink

П. П. И то в отделен пътепис, че модераторите да не правят забележки. Old

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

за ена бира да си давам гпс-а на тоя и оня и да правя сложни организации... Think
коУежката има няколко снимки(аз нямам ни една)-предполагам че ше се сглоби картинката...ма няма да е ена бира вече баса Wink
п.п.Иван Динков може да потвърди присъствието ни от Алеко до Иречек
Пон Авг 08, 2016 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Владо, тия май не те разбират... Обясни им на момчетата, не бъди лош, ще останат с погрешно впечатление Smile

Момчета, след като Шабан се качва от Самоков до Мусала за 2 часа и 12 мин, Мусала-Вихрен отдавна го направиха за под 24 часа, Ком-Емине знаете за колко, не се изхвърляйте с времена и дистанции - няма смисъл това. Ако вече има тема дето да пишат планинските бегачи - там изсипвайте постиженията си Smile В тази тема всъщност никой не трябва да е сериозен, щото някой наистина ще вземе да я приеме на сериозно, а това вече няма да е добре... В такъв случай по-добра да се изтрие, макар че като жанр е доста уникално първото писание по нея!

А да заведеш 35 човека през Алеко до Мусала и после през Трионите - това е добро постижение, да Smile
Толкова са били горе долу на Динков туристите, нали?
Пон Авг 08, 2016 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пояснение, ако се налага Отговорете с цитат
Какво има да не разбират момчетата? Сложил съм си усмивката и изразявам възхищение от всички, които са бързи в планината. А аз съм бавен. Но пък мога да ходя дълги разстояния без храна, вода и почивка. Все е нещо. Преди десетина дни в германската низина за 12 часа минах цял Маратон - 42 км 195 м. Без да тичам, щото не мога. Ще пусна снимки по-нататък.
Пон Авг 08, 2016 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Как съсипахте хубава темичка Very Happy Very Happy
Пон Авг 08, 2016 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тази седмица един приятел с Дете решиха да качат Мусала. Та тръгнали. Планинари хората. Детето със сандали затворени отпред. Качили се как да е някъде към обяд - снимки, ихо хахо. И тръгнали да слизат. Ама на едно подлъзване сандала тръц и отпред вече не сандал ами джапанка. И слезли де, ама изтървали лифта. И останали да спят на хижата. Май наистина за един ден не става туй дето се пише - да се качиш, да се снимаш, бира да пиеш и да слезеш, че и с лифта. Пък ако решиш да ловиш и покемони? Ще посрещаш и залеза... Rolling Eyes
Пон Авг 08, 2016 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov