ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хостинг за снимки
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Хостинг за снимки
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Хостинг за снимки Отговорете с цитат
Стефане, нищо не се получава с фотото на Гугъла! Първо, качвам снимка, но никой не ми иска парола или нещо, което да индивидуализира моя албум. Второ, появява се някакъв адрес на снимката, който изобщо не може да се вгради в нашия сайт. Ето го какво излиза:

https://photos.google.com/photo/AF1QipOOmXxIEP630R4cjaMrBvntKo6IIOkVEeBHisi1

Няма jpg, няма дявол. Каква е тази работа, дето толкова я хвалиш, а за мен е недостижима? Shocked Аз досега използвам склада на photobucket.com. Там си имам псевдоним с парола, албумът ми е заключен, та да не може всеки да гледа всичките ми снимки, елементарно копирам адресите и всичко е за такива като мен. За съжаление обаче капацитетът вече се запълва и трябва да търся друг склад. С Гугъла - проблем!
Пет Авг 19, 2016 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Моят съвет е - плащайте за елементарен хостинг и качвайте снимките си там. Това разбира се - само ако сте сигурни, че можете да го правите години наред.

Ще ви струва 50-60 лева годишно, разполагайки с 15-20 GB дисково пространство за снимките ви. Качването обикновено е супер, ама супер лесно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 19, 2016 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Хостинг? Отговорете с цитат
Кой по-точно, Дидо? И как да плащам, като нямам кредитна карта? Какво имаш пред вид, като казваш "години наред"?
Пет Авг 19, 2016 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Нищо не става! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Стефане, нищо не се получава с фотото на Гугъла! ...
Няма jpg, няма дявол. Каква е тази работа, дето толкова я хвалиш, а за мен е недостижима? Shocked Аз досега използвам склада на photobucket.com. Там си имам псевдоним с парола, албумът ми е заключен, та да не може всеки да гледа всичките ми снимки, елементарно копирам адресите и всичко е за такива като мен. За съжаление обаче капацитетът вече се запълва и трябва да търся друг склад. С Гугъла - проблем!
Аз не хваля Гугъл Фото, а Гугъл Снимки. В Гугъл Снимки адресът на снимката ИМА окончание .jpg и няма проблем да се визуализира във форума.

Имаше една важна тема - как да качвам снимки във форума - май ще трябва в нея да се обясни по-подробно.

Относно photobucket - не можеш ли да си направиш още една регистрация и с новата регистрация да ползваш ново безплатно пространство за снимки в новия профил? Друг е въпросът, че не се знае докога ще съществува тази "фотокофа" и кога може да си загубиш всички снимки, качени в нея.

Относно плащането на елементарен хостинг - 50-60 лева годишно за 15-20 ГВ дисково пространство е добре. Но за 1 ТВ колко е цената за 1 година? А за 10 години? Shocked

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Авг 19, 2016 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Примерно тази фирма- https://www.icn.bg/bg/index.html предлага услугата Ultima. Офисът им е в Дървеница. Ако си поръчаш име с разширение .eu, цената за 3 години хостинг + име излиза 170-180 лева. Ако поръчаш за 5, вероятно ще има още отстъпка. Не е невъзможно да ползваш тяхно име и да спестиш допълнителни 50 лева. за 3 години - за това трябва да ги питаш на място.

Години наред - ако след 3 години престанеш с поддръжката на хостинга, сайтът ще бъде закрит и линковете към снимките ти ще се счупят. Това разбира се е съвсем реален сценарий за този вариант,както и за който и да е безплатен хостинг, та - просто го припомням Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Авг 19, 2016 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение С извинение за отклонението Отговорете с цитат
Съжалявам, съвсем се отклонихме от "ръба" на чудесната тема и май трябва да се пренесем в темата за снимки. Но да завърша само с въпросите. Стефане, няма сайт "Гугъл Снимки". Има само Google Photos и там са ми проблемите. А идеята да си отворя нов акаунт е добра и ще го направя.

Дидо, това, че архивът ми в хостинга ще се затрие, ако не плащам, много ме опечалява. След три години аз може да не съм жив, но снимките ми трябва да останат за вечни времена! Иначе откъде бъдните поколения ще се радват на подвизите ми, описани в този форум? Very Happy Честно казано, проблемът със закриване на сайтове е повсеместен и няма никаква гаранция кой колко ще живее. Дано нашият е жив!
Пет Авг 19, 2016 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Едно въпросче от незнаещ, как се прави това "скролване", за което говори Дидо, за да не се получава толкова дълъг текста?


Ведрине , получава се Smile ! Обаче твоя човек в Гоглето пак се разсея, прецака нещо и ето колко е дълга снимката:
Пет Авг 19, 2016 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Ведрине , получава се Smile ! Обаче твоя човек в Гоглето пак се разсея, прецака нещо и ето колко е дълга снимката: ...

Допускам че дължината на линка сe получава различно голяма според това дали когато го копираш си логнат в Google-ския си account или не си. Най-добре би било копирането на линка да се прави когато не си логнат. Така хем се уверява човек че снимката е публично достъпна, хем (с малко повече късмет) ще получи по-късичък линк. Проблема всъщност не е в дължината сама по себе си, а в това че дългия линк води към редирект към друг линк и в такъв случай се счупва показването на снимката във форума.
Пет Авг 19, 2016 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет Сотиров!
Това,което си дал е прекопиран URL на страницата на която се намира снимката,така не се прави.
Отвори снимката:
десен клик върху снимката->от контекстното меню маркираш "информация за изображението"->копираш текста/символите/ и ги поставяш в полето "Писане на съобщения" към тема във форума.Всичко това го заграждаш с таговете IMG, натискаш "Преглед" и трябва да видиш снимката.*
*отнася се за браузера Mozilla Firefox
Да,ама не!
От известно време има промяна в начина на хостване на снимките в google. Адресите на същите представляват дълга редица от символи без разширение.
/забелязал си,че:"няма jpg, няма ..."/ Независимо от липсата на разширение, ако се постъпи по горе описаният начин и се постави във друг форум/нпр."silir.bg"-фотохостинг"/ снимката се появява без проблеми. За съжаление в този форум това не става,което ме кара да мисля, че тук е проблемът. Може би трябва нещо да се пипне по кодовете,не знам,само констатирам.
Все пак как можеш да пуснеш снимка като препратка, пример:
foto

правят се ръчно следните корекций към адреса на снимката:
< url=https://lh3.googleusercontent.com/koR95a74YFG28iTwPBq49Z1dkstcfUVaQ2k2st35OZDbZfgTYHBskT7PMyrydqI0rHuW2A1rKiVDmdk=w293-h220]foto[/url >*
*скобите <.... > са поставени за да се види изписването на примера, оригинално се поставят [...]
Пон Авг 22, 2016 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
Привет Сотиров!
...
Да,ама не!
От известно време има промяна в начина на хостване на снимките в google. Адресите на същите представляват дълга редица от символи без разширение.
/забелязал си,че:"няма jpg, няма ..."/ Независимо от липсата на разширение, ако се постъпи по горе описаният начин и се постави във друг форум/нпр."silir.bg"-фотохостинг"/ снимката се появява без проблеми. За съжаление в този форум това не става,което ме кара да мисля, че тук е проблемът. Може би трябва нещо да се пипне по кодовете,не знам,само констатирам.
...
vedrin написа:
...
Направих още експеримети и установих че със следните допълнителни стъпки горния линк може да бъде визуализиран във форума:

1) изтриваме суфикса след равенството (включително) и получаваме:

https://lh3.googleusercontent.com/Q2KY8S8PXUF38BJDwuLjTGyFM1Qnn320zKKDf6vnKmi40qDgZcMuvbThjJbUbvIVj47a9RZ4WWfI

2) добавяме към резултата от (1) суфикс %3Ds800-tmp.jpg и получаваме:

https://lh3.googleusercontent.com/Q2KY8S8PXUF38BJDwuLjTGyFM1Qnn320zKKDf6vnKmi40qDgZcMuvbThjJbUbvIVj47a9RZ4WWfI%3Ds800-tmp.jpg

3) обграждаме резултата от (2) с [img][/img] и получаваме:



Пояснения:

-- знака за равенство = и %3D са две различни представяния на едно и също нещо, като само второто представяне работи;
-- числото след s е размера в пиксели на по-дългата страна на снимката (удобно е за преоразмеряване, независимо колко голяма е оргиналната снимка).

Пон Авг 22, 2016 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Молба от сърце! Отговорете с цитат
Приятели, аз съм вече на 72. Моля ви, не отреждайте остатъка от живота ми на машинации с линкове! И аз като сърбина ще кажа, ово je перверзиjа! Имам някакво више, ама второ за лаптопа, трето за мобифона, четвърто за смартфона, какъвто никога няма да купя, пето за GPS-а, какъвто вече имам - много ще ми дойде! Толкова ли е голям проблемът? Има "склад", в него са снимките. Те си имат адрес. Праскаш адреса в линка на форума и снимката излиза. Гугълът, както май отбеляза и Ристо, да си яде ушите! Ей ги моите снимки от Пирин - виждат ли се? Виждат се. Дори не налагат "скролиране" наляво-надясно. Това е! Very Happy

ПП Ей го, и сега страницата е два пъти по-широка от екрана ми. Ами не си е работа!
Пон Авг 22, 2016 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Молба от сърце! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Приятели, аз съм вече на 72. Моля ви, не отреждайте остатъка от живота ми на машинации с линкове! И аз като сърбина ще кажа, ово je перверзиjа! Имам някакво више, ама второ за лаптопа, трето за мобифона, четвърто за смартфона, какъвто никога няма да купя, пето за GPS-а, какъвто вече имам - много ще ми дойде! Толкова ли е голям проблемът? Има "склад", в него са снимките. Те си имат адрес. Праскаш адреса в линка на форума и снимката излиза. Гугълът, както май отбеляза и Ристо, да си яде ушите! Ей ги моите снимки от Пирин - виждат ли се? Виждат се. Дори не налагат "скролиране" наляво-надясно. Това е! Very Happy

ПП Ей го, и сега страницата е два пъти по-широка от екрана ми. Ами не си е работа!
Качвай си снимките във flickr.com
1 TB дисково пространство отпускат и шерването/споделянето във форума става сравнително лесно - след визуализирането на отделна снимка долу в дясно има иконка за шерване/споделяне / - иконка със стрелкичка уеко вдесно сочеща/. Има 4 опции за това от новопоявилия се прозорец /Share, Embed, Email и BBCode/ - избира се BBCode. Първо се избира долу размера на снимката за визуализиране.
От целия генериран текст/"адрес" се копира само частта м/у таговете [img][/img], или направо заедно с тях:


пп - много ми липсва picasa... Confused
... и овчото кисеуо муеко на кременския оФчар на снимката Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Авг 22, 2016 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Молба от сърце! Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
...
Качвай си снимките във flickr.com
1 TB дисково пространство отпускат и шерването/споделянето във форума става сравнително лесно - ...

Ристо Туристо, ако можеш помогни, че този 1 ТВ дисково пространство не ми дава мира Very Happy

Като сваля снимка от Flicker обратно върху компютъра си и името е променено.
Например снимка с име "0849..jpg" става с име "26359085996_f874121105_o.jpg".
Нещо в настройките ли не съм направил както трябва, че не се запазва оригиналното име? Think

Ако този проблем се разреши, може би постепенно и паралелно ще "мигрирам" във Flicker.

П. П. Ще допълня, че Flicker има възможност за лесно преглеждане (само с едно кликване на мишката) на пълните EXIF-данни на снимката, което в Гугъл Фото не е възможно (там се показват само най-основните данни за снимката).

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Авг 22, 2016 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, преди време Гугъл фото имаше програма за създаване на панорамни снимки. Сега уж пише , че имат такава функция в Асистент , но нямат , имат само създаване на колаж. Това дали е така и ако не става в Гугъл фото, да ми препоръчате някоя безплатна програма за съшиване на панорамни снимки ?

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Дек 22, 2018 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Здравейте, преди време Гугъл фото имаше програма за създаване на панорамни снимки. Сега уж пише , че имат такава функция в Асистент , но нямат , имат само създаване на колаж. Това дали е така и ако не става в Гугъл фото, да ми препоръчате някоя безплатна програма за съшиване на панорамни снимки ?

Е, ти пък и безплатна искаш да е програмата... Безплатна е Замунда. Wink

Аз ползвам ArcSoft Panorama Maker 6, като после дооправям получените панорами с Adobe Photoshop CC 19.1.5 (май е време за ъпдейт...).

Photoshop също има команда за сглобяване на панорами, но е по-тромава и сякаш панорамите стават по-голям обем мегабайти.

Разбира се, след инсталиране на Panorama Maker трябва да се направят малко настройки, но настройките са интуитивни.

Преди ползвах AutoStitch - тя беше безплатна, но по едно време безплатното демо спря да работи. Сега гледам, че пак работи:

http://matthewalunbrown.com/autostitch/autostitch.html

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Дек 22, 2018 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov