ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Някой ползвал ли e камуфлажни или работни дрехи за преходи ?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Някой ползвал ли e камуфлажни или работни дрехи за преходи ?
Автор Съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Някой ползвал ли e камуфлажни или работни дрехи за преходи ? Отговорете с цитат
Набелязъл съм си камуфлажни или работни дрехи за преходи.Ходя по 4-5 път в годината понеже толкова ме пускат от работа Very Happy
Основно за късна пролет, лято и есен.
И двата варианта са 65% полиестер и 35% памук.Гоня полиестера понеже по трудно се мокри и по бързо съхне.
Панталона мисля да го дам му пришият ципове на крачолите и да се ползва и за къси панталони над коляното.
Хвърли съм око на тези дрехи.

Риза - яке , камуфлажна , '' уудланд камо''.
Панталон тактически ''уудланд '' камуфлаж.
Елек летен , камуфлаж уудланд.

Работен панталон EMERTON
Работно яке EMERTON
Работен елек EMERTON
Съб Авг 13, 2016 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
До преди няколко години ползвах подобни дрехи за придвиждане по планините - занимавах се с фотография на животни и това помага. Ползвах най-вече ловно облекло, тъй като все пак е предвидено за дълги преходи. Не съм убеден, че всяко яке с подобна окраска ще върши работа обаче. Като цяло с ловното облекло няма грижи, но след като се сдобих с дрехи за туризъм, разликата е съществена. И по отношение на удобство, и по отношение на съхнене, тегло и т.н.
Пон Авг 15, 2016 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен съм за туристическите дрехи, но само горнище и панталон са близо 300лв. Confused
Ако вземах 1000+ заплата няма какво да му мисля, но със 600-700лв ми идва в повече.
Пон Авг 15, 2016 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Я виж в Декатлон какво се предлага.
Пон Авг 15, 2016 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Гледах ги ама нещо не ми вдъхват доверие от към здравина.
Да вметна, че търся без подплата.Въобще не понасям жегата.В началото на Юни качих вр. Ботев по-къси гащи и тениска при ужасна мъгла и силен вятър при 7гр температура, бях вир вода.
Само като спряхме си сложих връхните дрехи.Те са един стар спортен екип на Диамонд нямащ нищо общо с туристически дрехи, но вече ми е много малък.
Ръкавите още малко ще ми стигнат до лактите Laughing

За тези става въпрос.

ПАНТАЛОН FORCLAZ 100 MODUL, ТЪМНОСИВ
МЪЖКО ЯКЕ RAIN-CUT ЗА ЗАЩИТА ОТ ДЪЖД ПРИ ПРЕХОДИ, НЕПРОМОКАЕМО, СИНЬО
Пон Авг 15, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Изобщо не е задължително да се хвърляш на нещо скъпо. Ще ти дам пример - в Лидъл често продават дрехи на Cirvit. От тях имам два летни панталона от по 30 кинта - разкошни са просто. Не са мръднали вече 3-ти сезон. Имам две софтшел якенца - пак по 30 кинта - не пускат вятър, пазят от лек дъжд. Какво му плащаш? Купуваш си някой друг полар от Декатлон и хубави обувки (тук си струва да отделиш повечко пари) и си готов. Не е нужно да похарчиш 1000 лева за да се облечеш за планината извън снежния сезон.
Пон Авг 15, 2016 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n3Tk0



Регистриран на: 14 Яну 2014
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
Whiskey, аз ли не попаднах на добри панталони от Lidl, но от Decathlon си взех едни за 30лв, супер леки, супер тънки летни, който са един път. сигурно са 2 пъти по-компактни от лидълските, когато са прибрани в раницата.
Вто Авг 16, 2016 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vodenicharskim



Регистриран на: 18 Авг 2015
Мнения: 61
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колега Milev, в Декатлона се намират камофалжни панталони за около 30-на лв - доста са добри, с карго джобове и т.н. Разходи се и виж.
Специално лятната екипировка не е нужно да е скъпа, освен ако не робуваш на разни марки.
Недей да пестиш от обувки само. Тази седмица в ЛИДЛ имаше промоция на софтшели по 27лв и високи обувки по 44 лв. Взех си и двете и останах приятно изненадан както от софтшела, така и от обувките.
В съботата качих Мальовица с тях и съм адски доволен.
В Декатлона пък им обувки на Quecha - много съм доволен от тях - както от половинките, така и от високите. Високите бяха на цена около 80лв, половинките - наполовина Smile

Изобщо варианти има, стига желание да има.
А преди години се катерихме с анцуг и гуменки, пък ей го още мърдаме Smile
Вто Авг 16, 2016 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Обувките ми са военни високи.Вече 4-та година ги разнасям основно зимата тази година и през лятото по планините.
Вече започна да им се пропуква кожата, но се държат още.Няма течове, защото ги мажа обилно с мас от видра.
Ще изкарат и тази зима и още някой друг преход и до година ще купувам нещо подобно.
Утре ще ходя до Варненският Декатлон да видя какво има.
Вто Авг 16, 2016 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Не мо`ем се сдържа! Отговорете с цитат
С присъщата ми скромност ще изразя мнение по темата, цитирайки себе си:

tzezko написа:

Информацията ми е на база собствено емпирично изследване през последните 7-8 години, довело до обобщения от вида:
1. С трици маймуни не се ловят.
2. Козата си сака пръч.
3. Онова за боята, от какво не се прави.

Сря Авг 17, 2016 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Попаднах на панталон Regatta и много ми хареса като материя и изработка за 50лв с доставка си е направо без пари.
Поръчах и това яке Mammut Dry-tech 3 в 1 ще го видим когато дойде.
Изглежда доста добре на снимките.

Панталона ми е мъничко голям, иска една идея да се свие в кръста, с колан ми е перфектен, но май ще го свия.
Съб Авг 20, 2016 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Има и друго решение Отговорете с цитат
milev5 написа:
Панталона ми е мъничко голям, иска една идея да се свие в кръста, с колан ми е перфектен, но май ще го свия.

Можеш и да напълнееш. Very Happy
Съб Авг 20, 2016 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
milev5



Регистриран на: 15 Май 2016
Мнения: 18
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Якето е перфектно, без абсолютно никакви забележки.Буквално като ново с полара.
За 100лв съм много доволен от дрехите.
Якето също е от полиамид бързосъхнещо, като панталона.
Много доволен.
Вто Авг 23, 2016 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov